Dětský ráj
Dárky
Osvětlení, svítidla
Párty a oslavy
Velkoobchod
Bytové doplňky
Vánoční dekorace
Přihlášení
E-mailový zpravodaj
Přihlaště k odběru novinek a akcí a získejte 100,- Kč na Váš nákup
 
 

Aktuality
Originální hodiny ARTI & MESTIERI Originální hodiny ARTI & MESTIERI

Nové originální hodiny z dílny italských designérů ARTI & MESTIERI. Vyrobeny z kovů a s kvalitním tichým hodinovým strojkem.

Dárkový porcelán Dárkový porcelán

Krásný i praktický dárek pro ženy, manželky, maminky i babičky. Pouze na DEKORACE.CZ - dárkový porcelán.

Dětské koberce kusové Dětské koberce kusové

DEKORACE.CZ je dovozcem pro kusové dětské koberce. Vybírejte z mnoha motivů, barev a velikostí váš dětský kobereček.

Originální dětský nábytek Originální dětský nábytek

Nový dětský nábytek v podobě postýlek, úložných boxů, skříněk a stolů, židlí a krabic na hračky.

Nové kuchyňské zástěry Nové kuchyňské zástěry

Jsme největší dovozce žertovných kuchyňských zástěr. Naskladněny nové druhy, ihned k odběru.

Kuchyňské doplňky Kuchyňské doplňky

Kuchyňské doplňky jsou praktickou dekorací do každé domácnosti. V nabídce najdete váhy, vše pro kávu i čaj a mnoho dalšího. Vše je SKLADEM. 


Články
Dárkový porcelán Dárkový porcelán

Hledáte ten pravý dárek aby se líbil, ale měl i své praktické využití? Přečtěte si článek na téma dárkový porcelán.

Dekorativní svícny Dekorativní svícny

Dekorativní svícny a svíčky s různými motivy jsou ideálním dárkem a ozdobou vašeho bydlení. DEKORACE.CZ přináší exclusivně tuto novinku do ČR. Více se dočte v článku dekorativní svícny.

Kuchyňské zástěry Kuchyňské zástěry

Vtipné kuchyňské zástěry jsou skvělým dárkem pro muže i ženu, na výběr sexy zástěry, ale také zástěry s klasickým gastronomickým motivem. Více na téma kuchyňské zástěry.

Obrazy, plakáty a obrázky Obrazy, plakáty a obrázky

Moderní obrazy a plakáty jako bytový doplněk pro vaše bydlení. Zajisté nejlepší ceny v ČR přímo od dovozců pouze na dekorace.cz. Čtěte také praktický článek vybíráme obrazy.

Umělé květiny Umělé květiny

Moderní umělé květiny a stromy jako živé. Velice kvalitní rostliny s přírodním kmenem s důrazem na detail a autentičnost. V nabídce oblíbené fikusy, palmy, stromy, pokojové květiny, ale také bambusy, kaktusy, nebo třeba kvetoucí stromy. Samozřejmostí je příslušeství květináče a vázy nejen pro umělé květiny. O vlastnostech a vlivu na člověka se dočtete v článku umělé květiny.

Světelný kabel Světelný kabel

Pro někoho světelný had, nebo světelná hadice, správně je světelný kabel. Díky němu vytvoříte nádhernou dekoraci vašeho domu, chaty, chalupy, nebo pensionu.

Mlhové a pokojové fontány Mlhové a pokojové fontány

Krásné dekorativní předměty, které navozují příjemnou atmosféru bydlení a zároveň slouží jako bytové doplňky či světelná dekorace pro relaxaci. To jsou mlhové lampy a pokojové fontány.

Dárkové poukazy - šeky Dárkové poukazy - šeky

Nevíte si rady s vhodným dárkem? Nebo se bojíte, že se netrefíte do stylu? Pro vás jsou  ideálním dárkem naše dárkové šeky a poukazy.

Samolepky na stěnu Samolepky na stěnu

Velice oblíbené a moderní samolepky na zeď, které vašemu bydlení vtiskne punc originálního designu.

Certifikáty Certifikáty

certifikát

Poslat přání Poslat přání

Pošlete Vašim blízkým přání k narozeninám či přání k svátku. Elektronické pohlednice jsou ZDARMA a Vaše blízké potěší. Můžete jim poslat také Vánoční přání, neboť Vánoce již klepou na dveře.

Bytové doplňky Bytové doplňky

Hledáte další vkusné dekorace do bytu? Navštivte eshop na Bytové doplňky, dekorace - La Déco.


Magazín
Magazín Dekorace.cz
HODNOCENÍ e-shopu

Druhy zdobení vánočního stromu světelným řetězem.

Z níže uvedených obrázků a popisů je patrný možný rozdílný přístup k instalaci stromového vánočního osvětlení na strom výšky 9,5m a max. průměrem 5m. Dle typu instalace uvádíme u každé z nich dva základní parametry důležité pro výběr a porovnání jednotlivých variant, tedy orientační dobu montáže a doporučenou délku světelných řetězů.

Ještě před zahájením instalačních prací je nezbytné zkontrolovat plnou funkčnost a nezávadnost světelných řetězů, aby nedocházelo ke ztrátovým časům při zbytečné demontáži z důvodu závady. Zároveň doporučujeme porovnat barevný odstín světelných LED zdrojů, jestliže některé světelné řetězy byly dokoupeny s odstupem několika let. V tomto případě se odstín stejné barvy LED může z důvodu různých výrobních šarží mírně lišit.

 

Typ 1 - instalace vánočního řetězu

instalace vánočního řetězu instalace vánočního řetězu

Způsob instalace: Světelné řetězy jsou instalovány vertikálně s upevněním na špičce stromu. Minimální celková délka LED světelných řetězů je 300 m, počet vertikálních pramenů 50.

Časová náročnost: Tento typ instalace vyžaduje součinnost dvou pracovníků a přistavení vysokozdvižné montážní plošiny na  cca 4 hodiny.

 

Typ 2 - instalace vánočního řetězu

Typy instalace vánočních řetězů na stromy Typy instalace vánočních řetězů na stromy

Způsob instalace: Světelné řetězy jsou instalovány z uchycení na špičce spirálovitým způsobem obtáčejícím strom po jeho obvodu od vrcholu směrem k zemi. Pro dosažení plnohodnotného světelného efektu je vhodné tento typ instalace použít především na strom s pravidelným uspořádáním větví bez prořídlých míst. Před instalací tedy doporučujeme na stromě ověřit pravidelnost uspořádání větví a tím umožnit instalaci dostatečného počtu pater. Na stromě na obrázku je světelný řetěz nainstalován ve 14-ti úrovních, celková délka 150-160 m

Časová náročnost: Tento typ instalace vyžaduje součinnost dvou pracovníků a přistavení vysokozdvižné montážní plošiny na 8 – 10 hodin. Výsledný čas se prodlužuje v závislosti na míře nepravidelného uspořádání větví stromu.

 

Typ 3 - instalace vánočního řetězu

Typy instalace vánočních řetězů na stromy Typy instalace vánočních řetězů na stromy

Způsob instalace: Principem tohoto typu instalace je pečlivé obtáčení jednotlivých větví a kmene stromu. Docílíme tak skvělého dekoračního efektu tisíců zářivých světelných bodů na celém stromě. Na kmeni stromu doporučujeme rozteč mezi jednotlivými závity cca 10cm. Při obtáčení jednotlivých větví je třeba brát v úvahu směr tam i zpět, takže postačí směrem tam dodržovat rozteč 20cm a při zpětném obtáčení ji půlit na 10cm. Vynikající světelný efekt této instalace je vykoupen velkými časovými požadavky a značnou spotřebou světelných řetězů, v  případě stromku na obrázku to je minimálně 700-800 m.

Časová náročnost: Tento typ instalace je velmi složitý a náročný na trpělivost a práci. Nepravidelná koruna stromu v tomto případě instalaci nijak nekomplikuje. Je velmi obtížné stanovit přesné pracovní časy pro tuto instalaci, orientačně lze kalkulovat se součinností dvou pracovníků a pronájmem vysokozdvižné plošiny po dobu pěti pracovních dnů.

 

Co a kde koupit?

Doporučujeme pouze kvalitní "napojitelné" LED řetězy, které zakoupíte v našem eshopu v katagorii LED řetězy. Pokud si neváte s výběrem ,nebo instalací rady, neváhejte nás kontaktovat, nebo navštívit naší vánoční prodejnu.

Pro všechny typy vánočních výzdob doporučujeme na špičku stromu připojit LED světlený motiv. Nejoblíbenější jsou komety, hvězdy, vločky a další. Pro kompatibilitu a možnost připojení LED motivu na konec LED řetězu bez nutnosti samostatného napájení nás neváhejte kontaktovat.

 

Zpět do PORADNY

Zpět do SHOPU