Dětský ráj
Dárky
Osvětlení, svítidla
Párty a oslavy
Velkoobchod
Bytové doplňky
Vánoční dekorace
Přihlášení
E-mailový zpravodaj
Přihlaště k odběru novinek a akcí a získejte 100,- Kč na Váš nákup
 
 

Aktuality
Originální hodiny ARTI & MESTIERI Originální hodiny ARTI & MESTIERI

Nové originální hodiny z dílny italských designérů ARTI & MESTIERI. Vyrobeny z kovů a s kvalitním tichým hodinovým strojkem.

Dárkový porcelán Dárkový porcelán

Krásný i praktický dárek pro ženy, manželky, maminky i babičky. Pouze na DEKORACE.CZ - dárkový porcelán.

Dětské koberce kusové Dětské koberce kusové

DEKORACE.CZ je dovozcem pro kusové dětské koberce. Vybírejte z mnoha motivů, barev a velikostí váš dětský kobereček.

Originální dětský nábytek Originální dětský nábytek

Nový dětský nábytek v podobě postýlek, úložných boxů, skříněk a stolů, židlí a krabic na hračky.

Nové kuchyňské zástěry Nové kuchyňské zástěry

Jsme největší dovozce žertovných kuchyňských zástěr. Naskladněny nové druhy, ihned k odběru.

Kuchyňské doplňky Kuchyňské doplňky

Kuchyňské doplňky jsou praktickou dekorací do každé domácnosti. V nabídce najdete váhy, vše pro kávu i čaj a mnoho dalšího. Vše je SKLADEM. 


Články
Dárkový porcelán Dárkový porcelán

Hledáte ten pravý dárek aby se líbil, ale měl i své praktické využití? Přečtěte si článek na téma dárkový porcelán.

Dekorativní svícny Dekorativní svícny

Dekorativní svícny a svíčky s různými motivy jsou ideálním dárkem a ozdobou vašeho bydlení. DEKORACE.CZ přináší exclusivně tuto novinku do ČR. Více se dočte v článku dekorativní svícny.

Kuchyňské zástěry Kuchyňské zástěry

Vtipné kuchyňské zástěry jsou skvělým dárkem pro muže i ženu, na výběr sexy zástěry, ale také zástěry s klasickým gastronomickým motivem. Více na téma kuchyňské zástěry.

Obrazy, plakáty a obrázky Obrazy, plakáty a obrázky

Moderní obrazy a plakáty jako bytový doplněk pro vaše bydlení. Zajisté nejlepší ceny v ČR přímo od dovozců pouze na dekorace.cz. Čtěte také praktický článek vybíráme obrazy.

Umělé květiny Umělé květiny

Moderní umělé květiny a stromy jako živé. Velice kvalitní rostliny s přírodním kmenem s důrazem na detail a autentičnost. V nabídce oblíbené fikusy, palmy, stromy, pokojové květiny, ale také bambusy, kaktusy, nebo třeba kvetoucí stromy. Samozřejmostí je příslušeství květináče a vázy nejen pro umělé květiny. O vlastnostech a vlivu na člověka se dočtete v článku umělé květiny.

Světelný kabel Světelný kabel

Pro někoho světelný had, nebo světelná hadice, správně je světelný kabel. Díky němu vytvoříte nádhernou dekoraci vašeho domu, chaty, chalupy, nebo pensionu.

Mlhové a pokojové fontány Mlhové a pokojové fontány

Krásné dekorativní předměty, které navozují příjemnou atmosféru bydlení a zároveň slouží jako bytové doplňky či světelná dekorace pro relaxaci. To jsou mlhové lampy a pokojové fontány.

Dárkové poukazy - šeky Dárkové poukazy - šeky

Nevíte si rady s vhodným dárkem? Nebo se bojíte, že se netrefíte do stylu? Pro vás jsou  ideálním dárkem naše dárkové šeky a poukazy.

Samolepky na stěnu Samolepky na stěnu

Velice oblíbené a moderní samolepky na zeď, které vašemu bydlení vtiskne punc originálního designu.

Certifikáty Certifikáty

certifikát

Poslat přání Poslat přání

Pošlete Vašim blízkým přání k narozeninám či přání k svátku. Elektronické pohlednice jsou ZDARMA a Vaše blízké potěší. Můžete jim poslat také Vánoční přání, neboť Vánoce již klepou na dveře.

Bytové doplňky Bytové doplňky

Hledáte další vkusné dekorace do bytu? Navštivte eshop na Bytové doplňky, dekorace - La Déco.


Magazín
Magazín Dekorace.cz
HODNOCENÍ e-shopu

Jak vybrat dekorativní a vánoční osvětlení

1.1. Exteriér / interiér

1.2. Žárovka / LED

1.3. Barva kabelu

1.4. Typ kabelu

1.5. Konektory

 

Zpět do PORADNY

Zpět do SHOPU

 

1.1. EXTERIÉR/ INTERIÉR

Nejprve je třeba rozhodnout, zda vaše dekorativní osvětlení bude umístěno v exteriéru nebo interiéru. Osvětlení pro exteriér má jiné vlastosti, jedná se převážně o odolnost proti povětrnostním vlivům. Osvětlení určené do exteriéru lze samozřejmě použít i v interiéru, je však většinou o něco málo dražší. Využití dekorativního osvětlení je především jako vánoční, párty, slavnostní nebo účelové osvětlení.

 

1.2. ŽÁROVKA / LED

Dalším krokem je výběr světelného zdroje. Světelné dekorace se vyrábí se dvěma typy světelných zdrojů: žárovky a LED. Dekorace s LED světelnými zdroji bývají dražší, ale mají řadu výhod. Nejdůležitější vlastností LED osvětlení oproti žárovkovému je nízká spotřeba a dlouhá životnost. Z dlouhodobějšího hlediska se proto určitě vyplatí volba LED světelného zdroje. Více o rozdílech mezi LED a žárovkou se dočtete v následujícím článku.

 

LED světelné zdroje a jejich barvy jsou v našem shopu označeny následovně:

LED světelný zdrojLED světelný zdrojLED světelný zdrojLED světelný zdrojLED světelný zdrojLED světelný zdrojLED světelný zdroj

studená bílá, teplá bílá (podobná žárovkovému světlu), červená, modrá, oranžová, zelená, multicolor (jeden světelný zdroj měnící svou barvu)

 

LED světelný zdrojLED světelný zdrojLED světelný zdrojLED světelný zdrojLED světelný zdroj

 

LED zdroje se též používají v úpravě FROSTED LED. Světlo frosted LED je s efektem "mléčná" (stejný rozdíl jako obyčejná a "mléčná žárovka"). Frosted LED mohou mít různé barvy. V našem shopu budou tyto LED popsány jako FROSTED.

LED světelný zdrojfrosted LED světelný zdroj

 

Dalším typem kromě FROSTED LED jsou FLASH LED. Tento typ LED má tu vlastnost, že každých x vteřin má záblesk. Většinou se použivá na světelných dekoracích s umístěním například každá osmá LED. Světelná dekorace pak působí efektem třpytu. Používá se proto především v zimě jako vánoční osvětlení. V našem shopu budou FLASH LED popsány a zobrazeny takto:

frosted LED světelný zdroj

 

Žárovky a jejich barvy jsou v našem shopu označeny následovně:

barevná žárovkabarevná žárovkabarevná žárovkabarevná žárovkabarevná žárovkabarevná žárovka

 

Kromě obyčejných žárovek existují také FLASH žárovky. Tento typ žárovek má tu vlastnost, že každých x vteřin má záblesk. Většinou se používá na světelných dekoracích s umístěním například každá osmá žárovka. Světelná dekorace pak působí efektem třpytu. Používá se proto především v zimě jako vánoční osvětlení. V našem shopu budou tyto FLASH žárovky zobrazeny takto:

stroboskopická žárovka

Ukázky LED: 

         

 

1.3. BARVA KABELU

Nosný kabel pro světelné zdroje se vyrábí ve čtyřech variantách: zelený, černý, bílý a průhledný. Zelené kabely se hodí především pro instalace na stromy na vánoční, stromové osvětlení. Černý kabel například na budovu tmavé barvy. Bílý a čirý kabel se naopak hodí na světlejší podklad. V našem shopu jsou barvy kabelů zobrazeny takto:

barva kabelubarva kabelubarva kabelubarva kabelu

 

1.4. TYP KABELU

Existuje několik typů světelných dekorací: světelný kabel, světelný řetěz, světelný krápník (rampouch), světelný závěs, světelná síť, světelný motiv a světelná dekorace.

 

Světelný kabel se používá například pro lemování budov, střech, vytváření motivů apod. Je konstruován jako hadice se zalitými světelnými zdroji. Vyrábí se v mnoha barevných variantách s LED i žárovkovými světelnými zdroji. Je vhodný pro venkovní i vnitřní osvětlení.

Kabel žárovkový, 1m Kabel žárovkový, 1m Kabel žárovkový, 1m Kabel žárovkový, 1m Role kabelu LED, 36LED/1m

Kabel žárovkový, 1m  Role 45m kabelabelu LED, 30LED/1m Role kabelu LED, 36LED/1m

 

Světelný řetěz je zřejmě nejčastěji používaný typ vánočního osvětlení. Je konstruován jako nosný kabel, na němž jsou umístěny světelné zdroje. Je vhodný k dekoraci vánočního stromku, budov, oken, balkónů, říms apod. Vyrábí se v mnoha barevných variantách s LED i žárovkovými světelnými zdroji a barvami nosného kabelu. Je vhodný pro venkovní i vnitřní osvětlení.

 Řetěz EXT, 20m/120 LED/bílý kabel Řetěz EXT, 20m/120 LED/bílý kabel Řetěz EXT, 20m/190 čirých ž Řetěz EXT, 20m/190 čirých ž 

Řetěz EXT, 20m/190 čirých ž Řetěz INT, 12m/114 čirých ž Řetěz INT, 12m/114 čirých ž Řetěz INT, 12m/114 čirých ž

 

Světelný krápník - rampouch je velmi oblíbený především pro zimní období a tedy především jako vánoční osvětlení. Je konstruován jako nosný kabel, z něhož visí další kabely různé délky osazeny světelnými zdroji. Používá se především pro lemování budov, teras, říms, střech a balkónů. Vyrábí se v mnoha barevných variantách s LED i žárovkovými světelnými zdroji a barvami nosného kabelu. Je vhodný pro venkovní i vnitřní osvětlení.

 Krápník EXT, 3mx0,5m/114 LED Krápník EXT, 4mx0,9m/304 čirých ž Krápník EXT, 4mx1,5m/304 teple bílých LED Krápník EXT, 5mx0,5m/190 čirých ž 

Krápník FLASH EXT, 3mx0,5m/114 LED/bílý kabel Krápník INT, 2mx0,9m/152 čirých ž/bílý kabel Krápník INT, 5mx0,5m/190 čirých ž/bílý kabel Krápník INT, 2mx0,9m/152 čirých ž/bílý kabel

 

Světelný závěs je konstruován jako nosný kabel, z něhož visí další kabely stejné délky, osazeny světelnými zdroji. Používá se především pro lemování budov, teras, říms, střech a balkónů. Vyrábí se v mnoha barevných variantách s LED i žárovkovými světelnými zdroji a barvami nosného kabelu. Je vhodný pro venkovní i vnitřní osvětlení.

Závěs EXT, 2mx1,5m/406 čirých ž Závěs EXT, 2mx1,5m/406 čirých ž Závěs EXT, 2mx1,5m/406 čirých ž Závěs EXT, 2mx1,5m/406 čirých ž

Závěs EXT, 2mx1,5m/406 čirých ž Závěs FLASH EXT, 2mx1,5m/300 LED/bílý kabel Závěs INT, 2mx1,5m/406 čž Závěs EXT, 2mx1,5m/406 čirých ž

 

Světelná síť je konstruována jako síť nosného kabelu osazeného světelnými zdroji. Používá se především pro lemování keřů, stromů, teras, říms a balkónů. Vyrábí se v mnoha barevných variantách s LED i žárovkovými světelnými zdroji a barvami nosného kabelu. Je vhodný pro venkovní i vnitřní osvětlení.

Síť EXT 2,5mx1,2m/406 ž Síť EXT 2,5mx1,2m/406 ž Síť EXT 4mx2m/648 ž 

Síť EXT 2,5mx1,2m/406 ž  Síť EXT 2,5mx1,2m/406 ž Síť EXT 2,5mx1,2m/406 ž 

 

Světelný motiv je velmi oblíbený především pro zimní období jako vánoční osvětlení nebo dekorace. Je konstruován jako nosná konstrukce na níž je vytvarován světelný kabel do požadovaného tvaru. Používá se především pro ozdobu vánočních stromků, zdobení budov a oken. Vyrábí se v mnoha barevných variantách s LED i žárovkovými světelnými zdroji. Je vhodný pro venkovní i vnitřní osvětlení.

 LED Motiv Ice QF LED Motiv Pentor QF LED Motiv Polaris QF Motiv Bell QF Motiv Tree QF

 

Světelná dekorace je různých konstrukcí a tvarů. Jedná se především o světelné girlandy, stromky, stromy, větvičky a keříky. Používá se především pro ozdobu interiérů, zahrad a parků. Vyrábí se v mnoha barevných variantách s LED i žárovkovými světelnými zdroji. Je vhodný pro venkovní i vnitřní osvětlení.

Girlanda EXT/180 LED Girlanda EXT/180 ž Keřík EXT/1,2m/120 ž/bílý kabel Girlanda EXT/180 ž Girlanda EXT/180 LED

 

Pro snazší orientaci vám pomohou schémata, která najdete u každé světelné dekorace. U schématu jsou veškeré důležité informace, např. rozměry celé dekorace, oddělitených segmentů a umístění konektorů.

Dalším důležitým parametrem je také počet světelných zdrojů vzhledem k délce kabelu. Tento parametr výrazně ovlivňuje cenu kabelu. 

Například z následujícího obrázku je patrné, že se jedná o světelný krápník o celkové délce 3m světelného kabelu a 1,5m přívodního napájecího kabelu. Na tomto produktu jsou celkem 3 QUICK FIX konektory. Pomocí těchto konektorů lze krápník prodlužovat, zapojovat jiné výrobky, propojovat pomocí rozbočení apod.

schema světelný krápník

 

1.5. KONEKTORY

QUICK FIX konektory slouží pro propojení produktů MK Illumination. Pomocí těchto konektorů lze prodlužovat, zapojovat jiné výrobky, rozbočovat atd.

konektory quickfix     konektory quickfix     konektory quickfix

 

Zpět do PORADNY

Zpět do SHOPU