Dětský ráj
Dárky
Osvětlení, svítidla
Párty a oslavy
Velkoobchod
Bytové doplňky
Vánoční dekorace
Přihlášení
E-mailový zpravodaj
Přihlaště k odběru novinek a akcí a získejte 100,- Kč na Váš nákup
 
 

Aktuality
Originální hodiny ARTI & MESTIERI Originální hodiny ARTI & MESTIERI

Nové originální hodiny z dílny italských designérů ARTI & MESTIERI. Vyrobeny z kovů a s kvalitním tichým hodinovým strojkem.

Dárkový porcelán Dárkový porcelán

Krásný i praktický dárek pro ženy, manželky, maminky i babičky. Pouze na DEKORACE.CZ - dárkový porcelán.

Dětské koberce kusové Dětské koberce kusové

DEKORACE.CZ je dovozcem pro kusové dětské koberce. Vybírejte z mnoha motivů, barev a velikostí váš dětský kobereček.

Originální dětský nábytek Originální dětský nábytek

Nový dětský nábytek v podobě postýlek, úložných boxů, skříněk a stolů, židlí a krabic na hračky.

Nové kuchyňské zástěry Nové kuchyňské zástěry

Jsme největší dovozce žertovných kuchyňských zástěr. Naskladněny nové druhy, ihned k odběru.

Kuchyňské doplňky Kuchyňské doplňky

Kuchyňské doplňky jsou praktickou dekorací do každé domácnosti. V nabídce najdete váhy, vše pro kávu i čaj a mnoho dalšího. Vše je SKLADEM. 


Články
Dárkový porcelán Dárkový porcelán

Hledáte ten pravý dárek aby se líbil, ale měl i své praktické využití? Přečtěte si článek na téma dárkový porcelán.

Dekorativní svícny Dekorativní svícny

Dekorativní svícny a svíčky s různými motivy jsou ideálním dárkem a ozdobou vašeho bydlení. DEKORACE.CZ přináší exclusivně tuto novinku do ČR. Více se dočte v článku dekorativní svícny.

Kuchyňské zástěry Kuchyňské zástěry

Vtipné kuchyňské zástěry jsou skvělým dárkem pro muže i ženu, na výběr sexy zástěry, ale také zástěry s klasickým gastronomickým motivem. Více na téma kuchyňské zástěry.

Obrazy, plakáty a obrázky Obrazy, plakáty a obrázky

Moderní obrazy a plakáty jako bytový doplněk pro vaše bydlení. Zajisté nejlepší ceny v ČR přímo od dovozců pouze na dekorace.cz. Čtěte také praktický článek vybíráme obrazy.

Umělé květiny Umělé květiny

Moderní umělé květiny a stromy jako živé. Velice kvalitní rostliny s přírodním kmenem s důrazem na detail a autentičnost. V nabídce oblíbené fikusy, palmy, stromy, pokojové květiny, ale také bambusy, kaktusy, nebo třeba kvetoucí stromy. Samozřejmostí je příslušeství květináče a vázy nejen pro umělé květiny. O vlastnostech a vlivu na člověka se dočtete v článku umělé květiny.

Světelný kabel Světelný kabel

Pro někoho světelný had, nebo světelná hadice, správně je světelný kabel. Díky němu vytvoříte nádhernou dekoraci vašeho domu, chaty, chalupy, nebo pensionu.

Mlhové a pokojové fontány Mlhové a pokojové fontány

Krásné dekorativní předměty, které navozují příjemnou atmosféru bydlení a zároveň slouží jako bytové doplňky či světelná dekorace pro relaxaci. To jsou mlhové lampy a pokojové fontány.

Dárkové poukazy - šeky Dárkové poukazy - šeky

Nevíte si rady s vhodným dárkem? Nebo se bojíte, že se netrefíte do stylu? Pro vás jsou  ideálním dárkem naše dárkové šeky a poukazy.

Samolepky na stěnu Samolepky na stěnu

Velice oblíbené a moderní samolepky na zeď, které vašemu bydlení vtiskne punc originálního designu.

Certifikáty Certifikáty

certifikát

Poslat přání Poslat přání

Pošlete Vašim blízkým přání k narozeninám či přání k svátku. Elektronické pohlednice jsou ZDARMA a Vaše blízké potěší. Můžete jim poslat také Vánoční přání, neboť Vánoce již klepou na dveře.

Bytové doplňky Bytové doplňky

Hledáte další vkusné dekorace do bytu? Navštivte eshop na Bytové doplňky, dekorace - La Déco.


Magazín
Magazín Dekorace.cz
HODNOCENÍ e-shopu

Zapojení světelných dekorací a vánočního osvětlení

5.1. Světelný řetěz, krápník, závěs

5.2. Světelný kabel

 

Zpět do PORADNY

Zpět do SHOPU

 

5.1 Světelný řetěz, krápník, závěs

Příklad:

Podrobný popis:

Profesionální vánoční venkovní světelný řetěz 220-240V, 8,8W dlouhý 20m se 120 LED (rozteč světelných zdrojů 16,6cm) na černém kabelu. Světelný řetěz je opatřen 1,5m dlouhým napájecím kabelem se síťovou zástrčkou, který je ke světelnému řetězu připojen snadno odnímatelným konektorem. K napájenému LED řetězu lze vstupními a koncovými konektory systému QUICK FIX, které jsou součástí LED světelných řetězů, připojit až 9 dalších světelných řetězů, celková délka potom činí maximálně 200 m s 1200 LED. Na výběr osm různých barevných variant LED světelných zdrojů.

 

Co to znamená?

Jedná se o světelný řetěz. kabel s celkovou délkou 21,50m. Z toho jsou 1,5m přívodní kabel a 20m světelný kabel ze dvou 10m světelných segmentů. Lze připojit až 9 dalších světelných řetězů, celková délka potom činí maximálně 200m.

 

Kabel má celkem 3 konektory QUICK FIX a 3 segmety:  1x 1,5m přívodní kabel a 2x 10m světelný kabel. Konektory QUICK FIX jsou šroubovací a manipulace s nimi je velice jednoduchá a zvládne ji každý i bez elektrotechnického vzdělání.

konektory quick fix     konektory quick fix     konektory quick fix

 

Možnosti zapojení?

1) Kabel můžete samostatně zapojit do zásuvky.

2) Zakoupením více kabelů a dalšího příslušenství můžete vytvořit například následující varianty.

 

VARIANTA 1 - Světelné kabely 10m a 10m

Z prvního kabelu odšroubujete druhý světelný 10m segment - konektor B. Získáte tak 10m světelného kabelu + 1,5m přívodního kabelu.  

 

Přikoupíte 014-418 černý kabel nebo 014-419 bílý kabel. Spojíte ho se zbylým druhým 10m světelným segmentem pomocí konektoru QUICK FIX.

Výsledkem jsou dva 10m světelné řetězy se dvěmi zásuvkami. 

 

 VARIANTA 2 - Světelný kabel 40m

První kabel zůstane kompletní. Z druhého zakoupeného kabelu odpojte přívodní kabel - konektor A. Sešroubujte první kabel na konci - konektor C s druhým kabelem na začátku - konektor B. Získáte tak 40m světelného kabelu + 1,5m přívodního kabelu a zbude Vám jeden 1,5m přívodní kabel. Připojení do jedné zásuvky. U tohoto výrobku lze za sebe spojit maximálně 10 řetězů, tzn. že maximální délka světelného kabelu je 200m  + 1,5m přívodní kabel.

 

Výsledkem je 40m světelný řetěz + 1,5m přívodního kabelu na jednu zásuvku. Zbyde jeden 1,5m přívodní kabel.

 

VARIANTA 3 - Světelný kabel 10m, přívodní kabel s 20m světelným řetězem s rozbočením na dvě větve 3m přívodního kabelu a 10m světelného kabelu

Potřebujeme 2x světelný řetěz  018-036

 

+ prodloužení 10m přívodního kabelu 014-008 

 

+ rozbočovač na dvě větve 014-017 

 

+ 2x prodloužení 3m přívodního kabelu 014-013.

 

Postup: Odpojíme u prvního řetězu přívodní kabel 1,5m - konektor A a mezi něj a zbylé dva světelné segmenty zapojíme 014-008 prodloužení 10m - konektory A,B.

 

Připojíme rozbočovač 014-017 na konec kabelu - konektor C a na rozbočovač dvě 3m prodloužení 014-013.

 

Na prodloužená ramena nakonec napojíme dva světelné segmenty, které získáme tak, že rozebereme celý jeden komplet - konektory A, B.

 

 

Výsledkem je požadovaný kabel 10m, přívodní kabel s 20m světelným řetězem s rozbočením na dvě větve 3m prodlužovacího kabelu a 10m světelného kabelu na každé větvi.

Tento příklad je pouze ilustrativní.

Napojovat a kombinovat lze různé výrobky mezi sebou: řetězy, krápníky, rozbočení, motivy, světelné kabely, prodloužení apod.

POZOR kombinovat lze většinou pouze produkty stejného výrobce.

Ukázka instalací:

Řetěz EXT, 20m/120 LED/černý kabel Řetěz EXT, 20m/120 LED/černý kabel  Řetěz EXT, 20m/120 LED/černý kabel Řetěz EXT, 20m/120 LED/černý kabel Řetěz EXT, 20m/120 LED/černý kabel
 

 

5.2. Světelný kabel

Příklad:

Produkt číslo: KSK-1340

Světelný kabel 220V Standard - vánoční osvětlení

Podrobný popis:

Standartní světelný dvoužilový žárovkový kabel vč. napájecího kabelu se síťovou zástrčkou, sériově-paralelní zapojení, průměr kabelu 13mm. Kabel je dělitelný po 1m. Příkon 1m 16,5W, počet žárovek na 1m 36. Dodáván v rolích po 45m, celkový příkon 742,5W. Maximální délka pro jedno napájení 2 role, tedy celkem 90m. V nabídce 7 barevných variant.

Co to znamená?

Jedná se o roli světelného kabelu s celkovou délkou 45m.  V kabelu jsou zalité žárovky. Součástí balení je jedna síťová zástrčka, takže kabel po zapojení ihned svítí v celé délce 45m. Světelný kabel lze dělit po metrech.

Způsoby instalace?

1) montážní příchytky - Upevněte příchytky hřebíky nebo šrouby na povrch. Ručně zatlačte světelný kabel do příchytek. Příchytky naleznete v příslušenství.

Kabel žárovkový, 1m Kabel žárovkový, 1m

2) ocelové lano - použijte 5mm ocelové lanko při instalaci dekorace. Vytvarujte lanko do požadovaného tvaru. Upevněte světelný kabel pomocí vázacích pásků každých přibližně 10cm.

3) montážní kolejnice - Upevněte kolejnici hřebíky nebo šrouby na povrch. Ručně zatlačte světelný kabel do kolejnice.

Kabel žárovkový, 1m

 

4) vytvoření vlastního designu - Umístěte design (kresbu) pod drátěnou síť. Připevněte světelný kabel na síť dle designu použitím vázacích pásků.
 

Možnosti zapojení?

1) Kabel můžete samostatně zapojit do zásuvky.

2) Zakoupením dalšího příslušenství můžete vytvořit například následující varianty.

VARIANTA 1 - Světelné kabely 30m a 15m

Kabel oddělte ostrým nožem v požadované délce (POZOR vždy po celých metrech). Získáme kabel 30 a 15m. V balení je jeden napájecí kabel. Je nutné přikoupit Kabel napájení exter. 1,8m 13mm + Spojka napájecí napichovací 13mm a 2x Koncovka pro 13mm. Napájecí kabel připojíme ke světelnému kabelu tak, že spojku ostrými hroty natlačíme do světelného kabelu. Takto upravený konec světelného kabelu vsuneme do průhledné koncovky napájecího kabelu nadoraz. Koncovku - záslepku nasadíme na konec světelného kabelu. Koncovku i napájení nakonec nahřejeme tak, že se smrští (stačí domácím fénem několik vteřin).

Kabel žárovkový, 1m Kabel žárovkový, 1m Kabel žárovkový, 1m

 

 Výsledkem jsou dva světelné kabely 30 a 15m se dvěma napájecími kabely.

 

VARIANTA 2 - Světelné kabely 70m a 30m

Zakoupíme 2x světelné kabely po 45m. První kabel zůstane v délce 45m. Druhý kabel oddělte ostrým nožem v požadované délce (POZOR vždy po celých metrech) v našem případě 30m + 15m. 30m kabel má již napájecí kabel, takže stačí pouze nasadit Koncovku pro 13mm a nahřát tak, že se smrští (stačí domácím fénem několik vteřin). 

 
Nyní potřebujeme spojit první kabel 45m se zbytkem 15m. Zakoupíme Spojku neviditelnou napichovací 13mm, Termobužírku pro 13mm a 9mm + Koncovku pro 13mm. Světelný kabel spojíme tak, že na jeden konec navlékneme termobužírku a pak oba konce natlačíme do neviditelné spojky tak, aby se hroty spojky vtlačili do světelných kabelů a byly v kontaktu s vodiči uvnitř světelných kabelů. Přes neviditenou spojku nakonec přetáhneme termobužírku. Koncovku - záslepku nasadíme na konec světelného kabelu. Koncovku i spoj nakonec nahřejeme tak, že se smrští (stačí domácím fénem několik vteřin). 
 
Kabel žárovkový, 1m Kabel žárovkový, 1m Kabel žárovkový, 1m
 
 

Výsledkem jsou požadované dva kabely o délkách 70 a 30m. 

Ukázka instalací s použitím produktu žárovkový světelný kabel:

 

Kabel žárovkový, 1m Kabel žárovkový, 1m Kabel žárovkový, 1m Kabel žárovkový, 1m 

 

Zpět do PORADNY

Zpět do SHOPU