Zajímavé články

Vlastníte tématicky podobné stránky, nebo stránky, které by mohly být pro naše návštěvníky užitečné? Máte produkt či službu, která by mohla naše čtenáře zajímat? Rádi Vám zde uveřejníme Váš originální článek a to výměnou za náš článek u Vás. Odkaz na článek může být umístěn v nejlépe tématicky vyhovující kategorii shopu vlevo pod  emailovým zpravodajem v sekci ČLÁNKY a také v našem e-magazinu. Naše stránky navštěvuje mnoho lidí a proto články podlehají schválení administrátora. V případě vašeho zájmu či dotazů nás prosím kontaktujte na info@dekorace.cz

Podmínky pro zveřejnění článku:

1) Ideálně kolem 1000 znaků

2) Maximálně 3 externí odkazy, možnost použít obrázky

3) Článek musí dávat smysl a být pro čtenáře hodnotný

4) Odkazy musí vést pouze na tématické weby

5) Výměna našeho PR článku na vaše stránky (není vždy podmínkou)

6) Článek musí být originální

 

Zajímavé články na dekorace.cz:

Dětský pokoj – ráj našich ratolestí

Do dětského pokoje patří spousta věcí. Ale ne všechny se nám do této místnosti vlezou. Vždycky musíme především respektovat rozměrové možnosti. Při zařizování dětského pokoje pečlivě zvažujeme co ano a co ne.

dětský pokoj basic

Dětský pokoj se stává úkrytem pro Vaši ratolest. Je to jakýsi přístav v bouři, který by měl vyvolávat u dětí pocit bezpečí. Holčičky a kluci tráví v dětském pokoji spoustu času, proto nesmí chybět vhodné vybavení. Pro menší děti dětské postýlky, skříně či komody nebo kvalitní stoly a židle ke stolům. Pro větší lumpíky nabízíme patrové postele, postele z masivu a kvalitní dětský nábytek v různých barevných variacích a sestavách.

dětský pokoj

 

V žádném správném dětském pokoji nesmějí chybět ani vkusné doplňky a hezké dekorace na zeď. Tyto prvky mají jak praktický tak dekorativní účel. Jednak poskytuji nové úložné prosty pro množství her, hraček nebo oblečení, a pokud vhodně zvolíme barevnou kombinaci, tak nám dokonale dotvoří design celého dětského pokoje. Takové vhodně zvolené doplňky rozzáří oči našich dětí. Kolikrát se člověk až diví, co dokáže malá drobnost za pár desítek korun.

 

Dětský pokoj

Dítě se nikdy nemůže cítit dobře v pokoji, který je jen stroze vybaven nábytkem bez dalších doplňků a dekorací. V takovém pokojíčku pobývá nerado a snaží se z toho neosobního prostředí utéct. Řešení přitom nemusí být nijak nákladné. Pověsit na stěnu pár obrázků, na okno barevné závěsy, nebát se vymalovat stěny jinou než bílou barvou a nálada pokoje se rázem změní. 

dětský pokoj

Už dlouho neplatí, že dětský pokoj by měl mít stěny a strop vymalován jen jednou barvou. Barevné zdi dokážou vytvořit nejen příjemnou atmosféru, ale vhodně zvolené barvy mají prokazatelný vliv na dětskou psychiku. Svým působením můžou vytvářet veselou nebo smutnou náladu, navozovat pocit tepla, melancholie nebo naopak povzbuzovat aktivitu.

dětský pokoj

Nezáživně nemusí působit ani nábytek. Stačí vyměnit barevné úchyty nebo madla s dětskými motivy a celý pokoj hned dostane jiný ráz. Komu nevadí větší investice, může dětem pořídit nábytek ze smrkového masivu, který je dekorován už od výrobce různými dětskými obrázky.

Stěna bez jediného obrázku působí nudným dojmem. Dnes už trh nabízí množství dekorací, kterými se dá dětský pokoj vyzdobit. Ať už se jedná o různé samolepky s postavičkami z nejnovějších dětských seriálů, nebo nalepovací překližkové dekorace. Potom není problém vykouzlit na stěně rozkvetlou louku, vodní svět nebo nefalšovanou indiánskou vesnici s teepee, totemem a indiánskými válečníky tančícími kolem ohně.

Jednou z nejlevnějších a nejvariabilnějších pomůcek je textil. Atmosféru pokoje změní třeba vhodně zvolený hrací koberec nebo povlečení na postel s motivy oblíbených dětských hrdinů. V kombinaci se závěsem nebo sedacím polštářkem na zem tak jde levně vzhled pokoje několikrát ročně zásadně obměnit.
Největším doplňkem dětského pokoje jsou ale hračky. Vyrovnané v policích nebo jen tak různě rozstrkané po všech koutech, vždycky dokážou místnost oživit.

dětský pokoj

Při zařizování dětského pokoje se nebojte kombinovat doplňky a barvy. Klidně zapojte do „dekorování“ pokojíčku i vlastní ratolesti. I ty nemenší děti už mají vlastní představu o tom, co se jim líbí. Nebojte se proto dát jim prostor k vlastnímu vyjádření. Mějte na paměti, že se jedná o dětské bydlení a především děti by se zde měli cítit příjemně.

 

Typy pro výzdobu dětského pokojíčku

Dětský pokoj je tajemné místo, které se co chvíli promění ve válečné pole středověkých rytířů nebo zámek pro princeznu. Udělejte svým ratolestem radost a vykouzlete jim svět plný pohádek, kde si budou spokojeně hrát, protože jak všichni víme, kdo si hraje nezlobí.
 
dětské samolepky na zeď
 
Co třeba pořídit dětský nábytek s motivy postaviček Walt Disney, k němu obrázky, nástěnné metry, hodiny a pro dokreslení celkového dojmu i povlečení na dětskou postýlku? Novým trendem jsou také dětské fototapety, které - coby okénka do jiné dimenze - nadchnou svými rozměry a jasnými barvami. Nemusíte se bát, aplikace je velmi jednoduchá. Doplnit je můžete o samolepky na zeď, strop krásně zkrášlí například fosforeskující hvězdičky.
 
dětský obraz   dětský obraz   dětský obraz
 
Jste tvůrčí a rádi byste něco originálního? Vyzdobte obyčejný dětský nábytek samolepkami ze dřeva nebo vliesu. Stěny rozjasní tapety v pastelových barvách a dětské bordury. Dětské obrazy zvířátek, květin a oblíbených postaviček z tradičních českých pohádek nikdy nic nezkazí. Zapojte do proměny pokojíčku i své děti, užijí si spoustu zábavy a určitě vás mile překvapí svými neotřelými nápady.
 
 

Dekorace do kuchyně

Kuchyně není místo, kde se jenom vaří, peče a smaží. V kuchyni obvykle trávíme mnoho času, ať už při domácích pracech, ale také se svými blízkými. Pokud jsou kuchyně spojené s jídelním koutem, stává se kuchyň také místem společně strávených chvil s rodinou i přáteli. Pokud si chcete zpříjemnit čas strávený v kuchyni nebo v jídelně doporučujeme si také náležitě vaši kuchyň vyzdobit vhodnými dekoracemi.
 
Skvělým tipem pro levnou, rychlou a snadnou dekoraci vaší kuchyně jsou kuchyňské samolepky na zeď, ale i na nábytek, například kuchyňskou linku. Tyto samolepky mají speciální povrchovou úpravu, takže samolepky vydrží i v podmínkách kuchyně (vlhko, teplo, mastnota). Samozřejmostí je jejich snadná údržba a omyvatelnost. Tyto samolepky do kuchyně jsou také alternativou pro modernizaci vaší stávající linky.
 
Pro konzervativnější jedince se hodí klasické obrazy do kuchyně nebo jídelny. Určitě je vhodné volit obrazy pouze zasklené, aby vydržely nepříznivé podmínky v kuchyni a dali se snadno udržovat čisté. Kuchyňské obrazy jsou obvykle s vhodnými motivy, jako je zátiší s potravinami, nebo obrázky s tématy kávy.
 
Kuchyňské samolepky 
 

 

Kuchyně vašich snů

 Kuchyně je v každé domácnosti jednou z nejvíce obývaných místností. Moderní interiéry jsou mnohdy řešeny tak, že je kuchyňský kout a obývací pokoj hlavní obytnou částí celého interiéru a tráví zde celá rodina spoustu času. Proto je výběr nové kuchyně důležitý nejen proto, aby vám kuchyňská linka sloužila po praktické stránce, ale vynikala také svou estetickou krásou. Sladění moderní kuchyně se zbytkem obývacího pokoje by mělo být promyšleno do posledního detailu.

Jestliže toužíte po kuchyni, která vám poskytne maximální komfort, funkčnost a atraktivní design, dobrým řešením se bezpochyby jeví kontaktovat kuchyňské studio. Zde se úzce specializují právě na tento obor, ve kterém mají mnoho cenných zkušeností. Představivost kuchyňských designérů je obrovská a dokáží sjednotit kuchyni v jeden praktický a vzhledově povedený celek. Kuchyně na míru je rozhodně lepší variantou, než kuchyně zakoupená v některém nábytkovém obchodě. Je tak možné využít každičké místo a vytvořit vám kuchyni, ve které se nenaběháte, budete mít vše po ruce, s dostatkem úložného prostoru pro veškeré nádobí a další kuchyňské potřeby.

Dnešní doba nabízí velké možnosti, co se týče materiálů, spotřebičů a nejrůznějších doplňků. Kuchyňské studio vám nabídne cokoli, co moderní doba poskytuje a vy si tak budete moci vše užívat. Je přeci nutné, abyste měli z přípravy pokrmů radost a to vám nová kuchyně na míru umožní.

kuchyně snů

 

 

Základem kuchyně je kvalitní nádobí

Vybavení kuchyně vyžaduje pořízení nejrůznějšího nádobí a kuchyňských potřeb, ať už to je nádobí na vaření, smažení, příbory, talíře, hrníčky, skleničky atd.  Jistě se však shodneme na tom, že základ tvoří kvalitní nádobí v podobě hrnců a pánví, bez kterých se příprava pokrmů neobejde. Proto by mělo být toto nádobí tou první výbavou, která obohatí vaši kuchyni. Právě nádobí je často věnováno jako svatební dárek, neboť je praktické a potřebné.

Výběr hrnců a pánví je obrovský, avšak soustředit byste se měli hlavně na kvalitu, která je důležitá nejen z hlediska životnosti, ale také zdravotní nezávadnosti. Za zdravé a kvalitní nádobí je jednoznačně považováno titanové nádobí. Výhodou je fakt, že si jídlo zachovává stejnou barvu, chuť a především výživné hodnoty. Navíc je v něm vaření rychlé, snadné, bez připalování a nádobí se snadno udržuje.

Titanové hrnce umožňují vaření v páře. S tímto nádobím tak můžete začít nový zdravý životní styl. Jídlo neztrácí potřebné vitamíny a vy můžete připravovat zeleninu, masu i přílohu najednou, což vám ušetří spoustu času i energie. Výběr titanových pánví a hrnců je široký, proto si můžete pořídit kteroukoli velikost či selou sestavu, protože jeden hrnec v kuchyni jistě nestačí.

nádobí

Ložnice – místo pro odpočinek

 Po náročném dni se mnoho z nás těší na večer, kdy je možné si konečně odpočinout. Odpočívat a relaxovat můžeme různým způsobem, ale není nic lepšího, než ulehnout do měkoučké postele a klidně spát. Jenže ani spánek nám nezaručí, že se ráno probudíme s radostí do další práce. Na náš spánek má totiž vliv řada faktorů, některé z nich bohužel neovlivníme, některé však ano.

Základ bezpochyby tvoří kvalitní postel a matrace. Možná si říkáte, že dnes už je každá matrace vyhovující, avšak tak tomu není. Levné matrace, které neposkytují dostatečnou oporu vám komfort nezajistí. Zvláště pokud máte problémy s bolestmi zad byste měli spát na matraci, která je určena přesně pro vaše tělo. Dnes je výhodou obrovský výběr matrací. Zvolit můžete matrace z různých materiálů, s odlišnou tvrdostí či tuhostí. Za ty nejluxusnější matrace jsou považovány matrace latexové, gelové či ze studené pěny. Rovněž je možné pořídit matrace, které jsou zhotoveny kombinací materiálů. Kvalitní matrace by měla mít alespoň 5 zón, neboť každá část těla vyžaduje různou zátěž. Kromě matrace je dobré zakoupit také lamelový rošt, který přispěje k většímu komfortu a vaše matrace se bude zároveň odvětrávat.

Matrace musí dobře padnout ať už do postele z masivu, kovové či čalouněné. Zaměřte se tedy na rozměr matrace, kterou vaše postel vyžaduje. V případě, že neumíte sehnat příslušný rozměr, lze si nechat vyrobit přímo matraci na míru. Výroba atypické matrace je dnes zcela běžná.

Zařiďte si tedy svou ložnici jako místo, ve kterém si budete moci opravdu odpočinout, spát klidně a zdravě. Myslete na své zdraví a budoucnost.

 ložnice

 

 

Rekonstrukci bytu začněte od podlahy

 Jestliže se chystáte rekonstruovat kteroukoliv místnost vašeho domu či celé obydlí, určitě byste měli začít od podlahy. Ty by měly odpovídat vašim představám a snům. Pokládka podlah není rozhodně jednouduchou záležitostí, a tak je lepší předat práci kvalitní a špičkové společnosti, jejíchž podlaháři vám podlahu namontují odborně. Pokládání podlah musí být provedeno precizně, přesně a v co nejkratším časovém intervalu.

Před samotnou pokládkou je třeba vybrat konkrétní typ podlahy, přičemž dnešní doba umožňuje široké možnosti, co se týče matriálů, barev, rozměrů a podobně. Velice trendové jsou stále plovoucí podlahy, které jsou cenové dostupné, moderní, praktické a vyznačují se atraktivním vzhledem. Pokládka plovoucí podlahy je rychlá, nevyžaduje používání žádných lepidel, ani montážního materiálu. Oceníte výborné tepelně a zvukově izolační vlastnosti.

Dalším hojně využíváným typem podlahy je linoleum či marmoleum, jež jsou příjemné na dotek a vyzařují již na první pohled pocit tepla a útulna. Linoleum i marmoleum je odolné vůči vodě a má dobré antialergení účinky. Výhodou je pestrá škála vzorů a barev, takže můžete upuzdit uzdu své fantazie.

Novinku tvoří podlahy bambusové. Tento přírodní materiál se dostává do popředí díky svým vynikajícím funkčním vlastnostem. Tato exotická podlaha vám zaručí pevnost a dlouhou životnost, neboť bambusové dřevo je mnohem tvrdší a pružnější. Bambusová podlaha dodává bytu nádech exotiky a originality.

Ať už zvolíte kterýkoli materiál, vždy svěřte pokládku do odborných rukou. Podlaha je přece jen neustále na očích a je třeba, aby byla usazena podlaháří z toho důvodu, aby vám nejen vydržela a plnila svůj účel, ale také vypadala krásně a zapadla do celého vašeho interíéru.

podlahy 

 

 

Vymalujte si byt příjemnými barvičkami

 Barvy v interiéru už od nedávna vyjadřují určité emoce a ovlivňují naše nálady. Již nějakou dobu nahrazují chladné bílé stěny jiné pestřejší barvičky, které celkově místnost oživí a dodají mu šmrnc. Každý správný malíř by vám tedy měl zodpovědět, co můžete od jednotlivých barev čekat a zda se do dané místnosti hodí. Samozřejmě i když jste již rozhodnutí, že do místnosti zvolíte vybranou barvu za každou cenu, jistě by vás mohlo zajímat, jaký bude mít na daný interiér barva vliv.

Oranžová

Oranžovou barvu můžeme vidět v mnoha domácnostech. A není divu je totiž velice příjemná a útulná. Je spojena se sluncem, proto vytváří dojem tepla. V místnosti s oranžovou barvou se budete cítit příjemně, budete mít radost a hodí se zejména tam, kde trávíte spoustu času. Malování bytů je tedy velice často doprovázeno právě oranžovou barvou, protože v každém vyvolává pozitivní emoce.

Modrá

Modrá barva je symbolem moře, vody a čistoty. Právě proto se doporučuje třeba do koupelny. Světle modrá barva podporuje komunikaci, tmavá modrá je pak jako stvořená pro vnitřní poznání a inspiraci. Vyjadřuje harmonii, klid, posiluje víru, důvěru. V mnohých však tato barva vyvolává chlad, proto by neměla být dominantní barvou v místnosti.

Zelená

Barva zelená je barva přírody, jara a symbolizuje hojnost, nový začátek a růst. Zelená barva může na někoho působit chladně, na druhého zase teple, takže zde je třeba brát v potaz, jak působí právě na vás. Posiluje vyčerpané nervy, uklidňuje a měla by vám dodat novou energii. Proto můžete zvolit zelenou barvu třeba do ložnice, která slouží k načerpání sil.

Červená

Červená barva je dráždivá, pro mnohé agresivní, avšak v moderních domácnostech často využívaná. Vypadá totiž velice hezky a v mnohých vzbouzí chuť do života, k nějaké akci, chuť do jídla a dodáva energii. Je stejně tak symbolem lásky, ohně, života, ale právě také hněvu a vzteku. Někteří malíři pokojů vám mohou červenou barvu vymlouvat, ale pokud se vám na ni dobře dívá, jděte do toho. 

Žlutá

Žlutá barva je opět symbolem slunce. Je to tedy teplá, záživá barva, která na vás bude působit velice příjemně. Má v sobě dávku optimismu a zmírňuje únavu očí. Přinese vám uvolnění, pocit souladu, harmonii, působí otevřeně a vesele. Můžete jí nechat vymalovat třeba dětský pokoj, děti se budou ve svém pokoji cítit pohodově.

Každý jistě tíhne k jiné barvě a má ty své oblíbené. Rozhodující je samozřejmě i odstín, proto si nechejte namíchat takový, se kterým bude malování interiérů jedna radost. Vy budete mít s výsledného efektu dobrý pocit a převládne ve vás spokojenost.

barvy v interiéru

 

 

Tapety na zeď – moderní bydlení

 
Tapety na zeď se opět vracejí do módy spolu s novým vliesovým materiálem. Každý z Vás si asi pamatuje na tapety, které měli doma skoro všichni. Musely se složitě natírat lepidlem a práce zabrala dosti času. Nyní je tomu úplně jinak. Nabízíme kvalitní moderní tapety od několika světových výrobců. U zákazníků jsou také velmi oblíbené papírové a vliesové fototapety. Vyzkoušejte tento módní trend také i Vy. Fototapety na zeď a samolepicí dekorace u nás rovněž seženete.
 
 
tapety na zed
 
 
Fototapety – dominanta každé místnosti.
Obrazové tapety umíme vyrobit, v jakémkoliv rozměru si budete přát. Mezi praktické a oblibené patří vliesové fototapety, díky kterým bude interiér jako ze škatulky. Při lepení vliesové fototapety se lepidlem natírá pouze zeď a nikoliv tapeta = méně práce při lepení!
 
fototapeta

 

Vyberte správné povlečení pro své dítě?

Každý rodič si přeje potěšit svojí ratolest tím nejhezčím dárkem, jak to udělat? Můžete mu koupit jeho oblíbenou hračku nebo povlečení do jeho postýlky ve stylu jeho nejoblíbenějšího hrdiny.

Má Vaše dítko rádo Krtečka, Mickey Mouse, Princess, Angry Birds, Spidermana, Bob a Bobka nebo jiné animované postavičky. Určitě neváhejte a dětské povlečení kupce. V této době není žádný problém dětské povlečení koupit s jakýmkoliv motivem.

Je prokázáno čím pestřejší postýlku dítě má tím více se do ní těší a lépe se mu usíná.

Kromě dětského povlečení je potřeba i prostěradla. Na trhu se objevují i sady se stejným vzorem, jaké je povlečení. 

Krásnému dětskému povlečení nesmí chybět ani přehoz na postel. Přehoz na postel lze zakoupit samostatně v obchodě s ložním prádlem, ale i u prodejců postelí.

dětské povlečení

 

Polštář, součástí moderního světa interiéru

Přijde Vám, že Vaše ložnice, obývací pokoj nebo dětský pokojíček je takový nezajímavý, chcete to změnit a být IN. V dnešní době polštáře a polštářky jsou nedílnou součástí každého interiéru. Samozřejmě každá místnost vyžaduje jiný typ, velikost, barvu i design polštářů, díky jim místnost ožívá.

Od polštářů do obývacího pokoje, pracovny očekáváme spíče estetický vzhled, oproti polštářům do ložnice nebo dětského pokoje, zde bychom měli i chceme očekávat pohodlí pro náš lepší spánek.

Do obývacího pokoje se především vybírají barevné polštáře a to tak, abychom sladily se sedací soupravou, nábytkem nebo dokonce barvou na stěnách. Podle velikosti gauče vybíráme určitý počet a velikost polštářů. Je možné kombinovat polštáře jednobarevné s polštáři s nějakými tvary – pruhy, tečkami. 

V ložnici spíše přebývají polštářky různých velikostí, tvarů a typů. Pro výběr polštáře je především důležité pohodlí, relax a odpočinek. Oproti jiným místnostem v ložnici převládají menší polštářky, které slouží k podpoře nohou, hlavy, ale i zad. Mohou zde být i zdravotnické polštáře z paměťové pěny, bylinkové polštáře, které uvolňují aroma a vy se tak může uvolnit a relaxovat.

Polštář v dětském pokoji především převládá s pohádkovou tématikou, není zde důležitá velikost, tvar, ale především tématika. Holčičky především oceňují polštářky v podobě panenek, princezen nebo zvířátek, kluci naopak preferují statečné hrdiny, jako je batman, spiderman, auta, letadla a motorky.

polstaře

TAPETY NA ZEĎ

Vysoce kvalitní bytové tapety, které na našich stránkách www.fototapety-tapety.cz naleznete, jsou u zákazníků velmi oblíbené. Jsou to převážně vliesové tapety, které si zamilujete také Vy! U lepení těchto tapet na zeď se nanáší lepidlo jen na stěnu, což je ohromná výhoda oproti ostatním tapetám! Nabízíme především německé tapety na zeď od dvou předních výrobců: A.S. Création a Rasch.

 

papírové tapety

Dále se zaměřujeme na samolepicí dekorace a fototapety na zeď, které zažívají v poslední době velký rozmach. Obrazové tapety na stěnu dokážeme vyrobit i na míru dle Vašich požadavků!

tapety

 

POSTELE

V posteli trávíme až třetinu svého života a proto bychom měli koupi nové postele pořádně zvážit.  Novou nebo bazarovou?
 
Postel musí člověku vyhovovat nejen designem, ale především kvalitou a to tak, aby se nám na ní co nejlépe spalo. Postele se poprvé objevili už v pravěku. Sice to zpočátku bylo jen malé místo na podlaze, které bylo ustláno pouze suchou trávou, která měla za úkol izolovat chlad od země.  Jak ubíhal čas, tak se suchá tráva nahrazovala trvalejší a lepší izolací v podobě zvířecí kůže. Velký skok postelí přišel až s rozvojem prvních měst a říší, jakými byla Mezopotámie a Egypt. První říční civilizace. 3000 let př. n.l.  již znali tehdejší řemeslníci většinu dodnes používaných spojovacích prostředků, jakými byly svlaky a čepy. Když se v této době rozšířilo množství železa, byl to velký posun dopředu, díky kterému se mohly tvořit dokonalejší nástroje. Antropometrie, nauka o stavbě lidského těla, používaná k výrobě sedacího i lůžkového nábytku, vedla k dokonalejšímu nábytku. 

V současnosti jsou postele vyráběny nejčastěji z dřeva a ocele. Konstrukce postele se obvykle skládá z bočnic a čel, na nichž je uložen rošt nesoucí matraci. Postel je v dnešní době stavěná většinou do typického rozměru (např. 90 x 200 a poté šířky 80, 140, 160, 180 cm). Pokud byste si chtěli pořídit postel jiné velikosti, budete si jí muset většinou objednat na zakázku. Dětské postele se dělají pochopitelně v menším provedení, přesněji v rozmezích 80 x 140 cm. Úložný prostor většinou naleznete pod postelí, což z hlediska odvětrávání není zrovna nejvhodnější řešení. Během spánku odvádí vlhkost rošt latě nebo prodyšná deska, která se nachází pod matrací. Z toho můžeme posoudit, že horní část matrace by měla být ve výšce alespoň 45 cm nad zemí. Zdravotnické postele, určené do nemocnice nebo do domova pro seniory se považuje za zvláštní druh postele, protože mají větší výšku ložné plochy a možnost polohování matrace.
 

rustikální nábytek 

Zvláštní kapitolou jsou bazarové postele, či kompletní bazarové ložnice, použité zboží, které lidé kupují především kvůli úspoře, ale také proto, že starý nábytek prostě milují. Použitý nábytek z masivu navíc bývá velmi kvalitní a trvanlivý (rozdíl oproti modernímu nábytku). Např. na Sbazaru  koupíte nejen krásné  stylové postele, ale i klasické moderní.