logo

Halloween dekorace

Ačkoliv je Halloween ještě stále považován za ryze americký svátek - a starší generace jej již z principu odmítají. Najde se spousta těch, kteří nemají nic ani proti českým dušičkám, ale ani proti tomuto americkému svátku. Pokud i vy chcete, aby váš domov nebo oslavu zdobily vtipné či tajuplné Halloween dekorace, jste na správném místě. U nás najdete Halloween dekorace nejrůznějších druhů i barev. A kde se vůbec Halloween jako takový vzal?

Co je to Halloween?

Halloween je americký způsob oslavy v předvečer svátku všech svatých. Tento svátek se slaví poslední říjnový večer, tedy 31. října, v předvečer křesťanského svátku. Co se týče názvu, jde nejspíš o zkrácení původních názvů, které tento svátek měl. Nejrůznější zdroje uvádí, že má tento tradiční lidový svátek oslavovaný v USA kořeny v prastarých lidových tradicích dávných Keltů. Ti se touto oslavou loučili s létem, přičemž vítali příchod nového roku. Noc na přelomu října s listopadem se jmenovala Samhain - podle jména keltského boha, který byl označován za pána mrtvých. Za této noci se konaly oslavy, hořely ohně a lidé věřili, že se k nim vrací jejich zesnulí, kteří mohou pomáhat svým živým přátelům. Při úsvitu se pak mrtví vraceli zpět do své říše. Keltové si při těchto oslavách oblékali masky, u kterých věřili, že je ochrání před zlými duchy. V současnosti se Halloween slaví zejména v USA, kde jde vesměs o rodinnou či sousedskou zábavu. Děti zde chodí na koledu, kde dostávají jako odměnu sladkosti.

Halloween dekorace

Součástí těchto oslav jsou i krásné Halloween dekorace, které najdeme nejen v domech, ale i na oslavách či na ulici. Mezi tradiční Halloween dekorace patří zejména dýně ve všech svých podobách, ale i pavučiny s pavouky, lucerničky, svíčky, čarodějnice, duchové a jiné.
Další kategorie:

Nejnovější produkty