logo

Samolepky na zeď

Máte po rekonstrukci, nebo zařizujete zcela nové bydlení a máte pocit, že tomu něco chybí? Přemýšleli jste třeba nad tím, zda vám nechybí právě dekorace na stěnách? Tu tam jsou doby, kdy byla moderní pouze obyčejná výmalba. Současná móda hraje do karet oživení stěn ve formě tapet a samolepek na zeď. Samolepky na zeď jsou totiž velmi oblíbené.

Kvalitní samolepky oživí váš interiér

Máte pocit, že jsou vaše stěny příliš nudné a postrádají trochu života? V tom případě je můžete zkusit oživit vkusnými samolepkami, které vašemu interiéru dodají během pár chvil na osobitosti a domácké atmosféře. Myslíte si, že jsou samolepky na zeď něco, co bylo trendy před několika lety? Omyl! Kouzla vkusných designových samolepek začíná využívat i stále více špičkových interiérových designérů, kteří vědí, že právě dekorace a doplňky dotváří charakter každého domova.

Móda se neustále mění

Móda se stále mění. A to i ta interiérová. V dřívějších dobách bylo oblíbené válečkování se vzorem, potom hladké stěny v bílé barvě, tapety, výrazné barvy – a v současnosti právě samolepky na zeď. Pokud toužíte po oživení svého interiéru, pak vsaďte právě na ně. Samolepky na zeď mohou mít jakoukoliv podobu. Motivy rostlin, geometrické tvary, postavy, nápisy, ale i obrazy. Na výběr je toho opravdu mnoho. A co to vlastně tyto samolepky jsou?

Co jsou samolepky na zeď?

Samolepky na zeď jsou vinylové folie, které se lepí na hladké povrchy. Svým způsobem by měly držet na čemkoliv hladkém – i na nábytku, u hrubé omítky nebo starého zdiva by však mohl nastat problém s přilnavostí. Kvalitní samolepky na zeď vypadají jako součást výmalby. Pokud tedy samolepka nedrží, nebude vypadat příliš dobře.

A jak samolepku na zeď přilepit?

Aplikace samolepek na zeď je opravdu jednoduchá. Stačí trocha snahy a šikovnosti. Samolepky na zeď lze lepit na téměř jakýkoliv hladký povrch. Od stěn, přes dlažbu a sklo, konče laminem. Jestliže dodržíte následující pravidla, bude výsledek dokonalý. Při aplikaci samolepek si promyslete, kam je budete umísťovat. Vyhýbejte se vlhkým a studeným povrchům. Samolepkám neudělá dobře ani blízkost ohně, radiátorů či krbu. Vyhýbejte se strukturovaným podkladům, k nimž by samolepka nepřilnula. Před samotným lepením zbavte stěnu veškerého prachu a nečistot. Pokud máte někde nerovnosti, upravte je smirkovým papírem. Prach lze utírat obyčejnou suchou tkaninou. Větší nános prachu setřete vlhkým hadříkem, pak ale musíte čekat, než stěna pořádně proschne. Folii se samolepkou rozviňte a nechte ji na rovném podkladu. Samolepka dosáhne pokojové teploty a bude se s ní lépe pracovat. Nyní si zkuste samolepku umístit tam, kde ji budete chtít lepit. Při práci s větším množstvím dílků můžete jednotlivé díly vystřihnout a zkusit poskládat do konečné podoby. Samolepku lepte, až si budete jisti jejím umístěním. Nyní samolepku odlepte z podkladu a umístěte na stěnu. Jestliže jste ji umístili špatně, můžete ji odlepit a upravit. Dávejte pozor na odlepení nátěru. Vzduchové bubliny pod samolepkou odstraňte od středu směrem k okraji. Celou samolepku uhlaďte větším tlakem.

Nejnovější produkty

V kategorii 
Samolepky na zeď 
najdete 
0
 produktů řazených podle prodejnosti - nejprodávanější, ale i podle ceny - levné 
Samolepky na zeď
, luxusní.