logo

Květináče

Květiny a rostliny jsou bezesporu součástí mnohých současných domácností. Ať už je to z důvodu estetiky nebo kvůli blahodárným účinkům na naše zdraví, jde o neodmyslitelný prvek našich domovů, který může vypadat opravdu dokonale.

Je to designová záležitost

To, že mají rostliny blahodárný vliv na kvalitu našeho života, jistě všichni víme. Rostliny se v našich domovech objevují snad odjakživa. A nezáleží na tom, zda jde o rostliny užitkové, bylinky či okrasné. V současnosti, kdy chceme mít své domovy co nejkrásnější, však věnujeme stále více pozornosti tomu, v jaké nádobě své kytičky pěstujeme. Jsou i případy, kdy se z květináče stává i poměrně designová záležitost. Současný trh je plný květináčů v nejrůznějších provedeních. Experimentuje se jak s materiály, tak i s barvou, vzorem či strukturou. Mezi stále nejčastěji používané patří ty keramické s glazurou, ale také plastové. A to jak v matném, tak i lesklém provedení. Některé plastové nádoby vypadají téměř stejně jako ty keramické - jen se nerozbijí a jsou mnohem lehčí. A jaké provedení jsou trendy?

Trendy, ale i praktické

Současné kousky si hrají jak s velikostí, tak tvarem i vzhledem samotným. Oblíbené květináče současnosti jsou zejména ty lesklé, výjimku netvoří však ani květináče v metalickém provedení. Kromě plastu a keramiky v různých provedeních, je velmi oblíbený také sklolaminát. Ten je oblíbený pro svůj vzhled, ale také kvalitu. Tyto nádoby a truhlíky se hodí jak do interiéru, tak to exteriéru. Jsou velmi stálé a odolné proti nešvarům počasí.

Květináče pro milovníky přírody

Na své si mohou přijít i milovníci přírody. K sehnání jsou totiž i květináče připomínající kámen, pískovec, ale také beton. Téměř všechny tyto květináče jsou tvořeny právě ze sklolaminátu (jestliže stojíte o imitaci a ne o desetikilový betonový květináč). Mezi opravdu přirozeně vypadající květináče patří ty, které jsou vyrobeny ze dřeva či ratanu. Kromě designové funkce však květináče slouží i po funkční stránce. Květináče mohou sloužit k ohraničování či oddělování jednotlivých částí zahrady či interiéru od sebe. Květiny jako oddělovací prvek jsou využívány zejména v hotelech, firmách, ale i na balkonech si předzahrádkách.

Nejnovější produkty

V kategorii 
Květináče 
najdete 
0
 produktů řazených podle prodejnosti - nejprodávanější, ale i podle ceny - levné 
Květináče
, luxusní.