logo Dekorace.cz

Vázy

Vázy rozhodně nejsou dekorací, které si v našich domovech našly své místo až v posledních letech. Ba naopak! O tom, že jde o opravdu skvostnou součást každého obydlí, věděli již starověké civilizace, kam patří nejen Římané, ale také Egypťané či Řekové. Dříve šlo o prosté vázy, které byly zdobeny barevnými ručně dělanými malůvkami. Současné trendy se sice od těch dřívějších podstatně změnily, avšak to, že jde o kousek, který může dodat vašemu domovu na osobitosti, není pochyb ani nyní.

Ze skla, ale i keramiky

Mezi nejčastěji kupované vázy patří v současnosti ty ze skla, keramiky, ale také dalším materiálů, kam patří například nerezová ocel. Skleněné jsou vhodné zejména do interiéru, kde slouží jako elegantní a poměrně nevtíravá součást našich domovů. Oblíbené jsou jak ty z tlustšího broušeného skla, tak i ty klasické, které jsou na pohled méně luxusní. Avšak – se správně zvolenou květinou může i ta nejobyčejnější váza vypadat krásně, nemyslíte?

U keramických váz jde zase o to, že taková váza může dokonale fungovat jak sama, tak s jednou květinou, ale i s celým pugétem. Skleněné kousky můžete s klidem používat nejen na květiny, ale také na různé vzpomínky z dovolené – například písek z pláže nebo mušličky. Keramické vázy zase překvapí svojí jednoduchostí a elegancí, která rozhodně neomrzí. Do větších prostor či do exteriéru můžete vybírat také z kovových či betonových váz, extravagantní osoby zaujmou vázy ze dřeva či ratanu.

Druhy váz? Je jich spousta

Co se týče druhů váz, ty se od sebe také poměrně dost liší. Kromě klasických stolních váz, které se hodí jak na jídelní stůl, tak i na polici či do koupelny; jsou oblíbené i podlahové vázy, což jsou masivnější vázy, do nichž lze umístit větší množství květin či větviček. A v neposlední řadě musíme zmínit i nástěnné vázy, které lze pověsit na jakoukoliv stěnu.

Nejprodávanější  Vázy

Filtrace
1 2 3 12
V kategorii Vázy najdete 379 produktů. Produkty jsou řazeny od nejprodávanějších, najdete mezi nimi také levné Vázy ve výprodeji a v akci. Produkty, které jsou v e-shopu skladem, můžete mít druhý den doma.