logo

Závěsné dekorace

Přemýšlíte nad způsobem, jakým byste mohli svému domovu vdechnout trochu osobitosti? V tom případě pro vás mohou být vhodnou volbou například závěsné dekorace. Takové dekorace nezaberou příliš mnoho místa, protože je jednoduše zavěsíte - ať už ke stropu či na stěnu. Mezi nejčastější závěsné dekorace patří: věnce, lapače snů, květiny, zvonky aj. Některé závěsné dekorace slouží čistě k výzdobě interiér, jiné - například lapač snů, mají i duchovní poselství.

Lapač snů

Lapače snů pochází od indiánů, kteří lapače zavěsili do místnosti či nad hlavu spící osoby. Lapače snů mají dle legend za úkol zachytávat špatné sny spící osoby, přičemž jsou ráno zničeny působením denního světla. Naopak oproti špatným snům, jež se v lapači zachytí, ty dobré sklouznou do duše spícího člověka skrze peříčka. Většina lapačů snů se skládá zejména z kruhu, kamínku, sítě a peříček.

Věnce

Věnce jsou jednoduchým způsobem, jak vyzdobit svůj interiér kdykoliv během roku. V létě můžete volit věnce plné letních dekorací, v zimě může věnec obsahovat například sušené květiny, šišky apod. Nemluvě o jarních věncích plných zeleně a květin. Fantazii se však meze nekladou, proto se můžeme setkat s nejrůznějšími věnci.

Zvonky

Nejčastější dekorací na způsob zvonků je zvonkohra. Zvonkohra je typickou dekorací, která jde v duchu Feng Shui. Zvonkohra má za úkol harmonizovat prostor a zabránit stagnaci energie. Nemluvě o tom, že jde i o hezky vypadající dekoraci.

Nejnovější produkty

1 2 3 9