logo

Zrcadla

Zrcadla jsou velmi univerzálním interiérovým doplňkem. Nejen že zrcadlo  může sloužit jako stylová interiérová dekorace, současně je i praktické. Víte o tom, že správně zvolené zrcadlo dokáže dělat divy s optickou velikostí pokojů uvnitř vašeho domova? Nemluvě o jeho primárním cíli - zajistit kvalitní odraz nás samotných. Jestliže však nevíte, jaké zrcadlo si koupit, čtete dále.

Zrcadlo umí kouzlit s prostorem

Jestliže si koupíte správné zrcadlo a umístíte jej na vhodné místo, dokáže s vaším prostorem hotové zázraky. Zrcadlo je schopno opticky zvětšit prostor i tam, kde téměř žádný není. Jestliže zrcadlo umístíte naproti oknu, dostanete do interiéru velké množství přirozeného denního světla. Když jej namíříte do tmavých koutů, dostane se světlo i k nim. Vždy se snažte zrcadlo nasměrovat tak, aby zobrazovalo co nejvolnější prostor daného pokoje. Díky tomu bude každý pokoj působit větší, než ve skutečnosti je. Zrcadlo však může prostor i zmenšit. V případě, kdy máte doma vysoké stropy, umístěte zrcadlo například nad pohovku. Pokoj se rázem opticky sníží.

Kam zvolit jaký typ zrcadla

Kromě praktické stránky zrcadlo plní i tu estetickou. Jde o úžasný doplněk, který dokáže udělat své s každým pokojem vašeho domova. Do každého pokoje se však hodí jiný typ zrcadel. Největší zátěž musí snášet bezpochyby koupelnová zrcadla - a ne všechny materiály by zde nápor vlhkosti zvládaly. Kam se tedy hodí který kousek?

Koupelna

Koupelna bez zrcadla nemůže fungovat. Jde o místo, kde kontrolujeme, jak vypadáme. Při vybírání velikosti a typu zrcadla promyslete, co bude daný kousek odrážet. Snažte se vyhýbat odrazu nevzhledných trubek či polic plných nepořádku. jestliže by byl nehezký odraz u velkého zrcadla nevyhnutelný, volte raději menší kousek, který může být klidně i v zajímavém rámu. Některé koupelnové sestavy mají zrcadlo i jako součást. Do koupelny se hodí vždy zejména osvětlená zrcadla.

Ložnice

I v tomto pokoji by nemělo chybět kvalitní zrcadlo. A to může být klidně i větších rozměrů. V tomto pokoji nejsou téměř žádná omezení týkající se toho, jaké kousky si můžete či nemůžete dovolit. Kromě klasického závěsného zrcadla můžete vyzkoušet i stojací kousek s krásným rámem, který lze jednoduše opřít o stěnu.

Předsíň

Předsíň je dalším místem, kde náš pomocník v zobrazování nás samotných nesmí chybět. Velikost se zde určuje zejména dle velikosti naší postavy. V tomto zrcadle bychom se měli vidět od hlavy až k patě.

Jak vybrat vhodný tvar zrcadla

Obdélník

Jde o nejčastější typ zrcadel, které můžeme sehnat. Obdélníková zrcadla nabízí mnoho možností k tomu, jak je budeme chtít postavit. Navíc se v nich uvidíme od hlavy až k patě. Jestliže si pořídíte kousek s hezkým rámem, můžete zrcadlo nechal jednoduše opřené o stěnu.

Čtverec

Čtvercové kousky jsou jednoduché, ale krásné. Pokoj, v němž bude čtvercové zrcadlo, bude působit něžně, organizovaně a elegantně. Jde o praktické a moderní řešení.

Kulaté

Kulatá zrcadla mohou působit jak skromně, tak i velmi noblesně. Zde záleží zejména na rámu, v němž je sklo usazeno. Například kovový rám se bude hodit jak do elegantního, tak i industriálního bytu. Naopak oválné zrcadlo se hodí kamkoliv, kde má pokoj vypadat žensky a romanticky.

Asymetrické

Asymetrické kousky mohou vypadat opravdu moderně a prakticky. Můžete si koupit více malých kusů, které budete navzájem kombinovat. Nebo jeden kus, který bude mít neobvyklý či nepravidelný tvar. Jak vybrat rám u zrcadla
  • Dřevěný rám - hodí se všude, kde chceme svůj interiér ladit v přírodním duchu.
  • Kožený rám - ideální do pracovny a všude tam, kde dbáme na eleganci prostoru.
  • Skleněné rámy - tyto rámy tvoří ze zrcadla cosi luxusního a křehkého. Mohou však působit neosobně.
  • Kovový rám - vhodný do elegantního, ale i industriálního domova.
  • Bez rámu - zrcadla bez rámu volíme tam, kde zrcadlo plní zejména praktickou funkci. Také tam, kde by rám zbytečně zahlcoval prostor.

Nejnovější produkty

V kategorii 
Zrcadla 
najdete 
0
 produktů řazených podle prodejnosti - nejprodávanější, ale i podle ceny - levné 
Zrcadla
, luxusní.