logo

Dámské košile neomrzí. Jak vybrat, abychom byly šik?

Kdo má pocit, že jsou dámské košile nudné a nemůžou ničím překvapit, dost se plete. Stačí vystoupit ze starých kolejí a sáhnout po košili, která vykouzlí zcela jedinečný look. Jaké střihy a vzory jsou zrovna v módě?

Volné košile zajistí nedbalý vzhled

Tento trend posledních let vládne módě i letos. Oblečení se záměrně šije a nosí příliš široké a volné, prostě oversized. Tyto košile působí lehce nedbale a bohémsky, ale jednoduchým detailem z nich můžeme vykouzlit večerní eleganci. Ženě přináší oversized kousky řadu výhod, které určitě ocení.

-          Oversized košile bude vždy zárukou pohodlnosti. Je vzdušná a lehká – takže výborná varianta, pokud se nechceme potit v upnutých nátělnících s propocenými kruhy v podpaží.

-          Ve volné košili se schová jakýkoliv přebytečný faldík. Nemusíme se bát dopřát si po obědě dortík a nemusíme řešit, že nám příroda nenadělila dokonale vypracovanou postavu. Oversized styl všechno schová a ještě budeme moderní.

-          Zároveň má tato plánovaná nadměrná velikost schopnost udělat nás opticky drobnější. Zkrátka do ní doslova zapadneme.

Jak volné košile nosit, abychom využily všechen jejich potenciál? Například ji můžeme rozepnout od pasu dolů, jednu polovinu zastrčit do kalhot, nebo ji zakasat za pas celou. Určitě si pod ni vezmeme upnuté kalhoty, protože široké by nás neúměrně rozšířily. Skvěle se budou hodit slim džíny nebo legíny. S nastupujícím teplem můžeme délku kalhot zkracovat až po šortky a nakonec se z dlouhé košile plynule stanou šaty na léto. Hodíme ji přes plavky a můžeme vyrazit k bazénu. Tím využití oversized košilí nekončí. Přepásáme je páskem a hned máme skvělou variantu na večer či pro zvláštní příležitosti. Pásek i košili seženete levněji, pokud při nákupu použijete Zalando Lounge slevovy kupon.

Uvázaná nad pupíkem vytvoří svůdné retro

Komu se přílišná délka pořád nezamlouvá, může košili naopak zkrátit. Až k pupíku. Cropped košile jsou sice určené hlavně mladým, ale bát se nemusí žádná šik žena. Košili zkrátíme i tak, že ji zavážeme na uzlík a máme vcukuletu hotový retro styl. V čem tyto košile oceníme?

-          Ani tyto kousky nebývají upnuté na těle, takže se taky hodí do horkých dní. Střihy si hrají s délkou rukávů, a tak jedny můžou být po lokty, druhé končí už na ramenou.

-          Podle toho, jak vysoko košili uvážeme, odhalíme více či méně svoje bříško. To je skvělá příležitost ukázat pekáče, na kterých jsme makaly už od Vánoc.

Kdo nechce pupík odhalovat, může si obléknout například sukni nebo šortky s vysokým pasem. Plochá bříška si naopak můžou dovolit snížit pas do boků a zazářit v plné kráse. Kdo chce co nejvíce podtrhnout svůj retro vzhled, zvolí výrazné barvy a vzory, jako například kostky, květy či listy.

Košile s límečkem nebo vázankou pro sexy cudnost

Sexy cudnost? Že tyto dvě kombinace nejdou dohromady? Kdo si obleče košili s límečkem nebo vázankou, pochopí, že opak je pravdou. Košile zapnuté do posledního knoflíku mají v sobě něco tajemného a ženského. Proč je zvolit?

-          Tyto typy jsou velmi elegantní. Nejvíce se přibližují klasickým střihům košilí, proto je jako jejich zajímavější variantu ocení ženy pro pracovní schůzku.

-          Dokáží podtrhnout ženské půvaby zcela nenuceným způsobem.

-          Hodí se nejen do práce, ale i do divadla nebo na rande. Zkrátka všude tam, kde žena potřebuje zazářit a přitom zůstat decentní.

-          Volánky či nařasená ramena, prostě zvýrazněný vršek, opticky zvětší poprsí. Má schopnost připoutat pozornost, takže se hodí pro dámy, které všemi způsoby maskují velké pozadí.

Bílé, jednobarevné, s krajkou, puntíkem nebo proužkem. Variant těchto košil je nepřeberné množství. Některé mají volné jen rukávy, nebo jsou volnější celé. Jiné obepínají tělo a skvěle doplní širší sukně nebo kalhoty s vysokým pasem. Nikdy nezklame, když tuto košili zakasáme do paperbag kalhot a vyrazím do práce, do města i do divadla.

Druhů dámských košilí samozřejmě existuje mnohem víc. Stačí popustit uzdu fantazie a dopřát si trochu té elegance i rebelství. Máte vy doma v šatníku jen „povinnou“ bílou košili, nebo jste košilový mág, který je umí nosit na tisíc způsobů?

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

Zelená dekorativní kovová soška ovečky Dakls

209 Kč
Shop

Umělá dekorativní kytice hortenzií a růži Dakls Pessa

219 Kč
Shop

Světle zelená dekorativní kovová soška ovečky Dakls

209 Kč
Shop

Matně černá soška PT LIVING Origami Bunny, výška 17 cm

689 Kč
Shop

Růžová dekorativní kovová soška ovečky Dakls

209 Kč
Shop

Matně bílá soška PT LIVING Origami Standing Dog, výška 20,8 cm

1329 Kč
Shop