logo

Jak na dekoraci zahradních staveb

Máte doma dřevěný altán, domek či chatku? Jste vášnivým zahrádkářům nebo rádi v prostředí zahrady odpočíváte? V každém z případů je pro vás zahrada určitě místem, na kterém můžete doslova vypnout mysl a zrelaxovat. A k dokonalému relaxu vám pomůže i to, jak se v prostředí cítíte. Podívejte se na několik tipů na zahradní dekorace, kterými můžete svému zahradnímu domku, chatce či altánku dodat na atmosféře.

d1

Dřevěné zahradní stavby jsou stále více populární a dokážou vám poskytnout zázemí a zátiší. Nabízejí místo k odpočinku a rekreaci, pomoc při zahradničení ale i skvělé místo na příjemné posezení či grilování. Mít doma na zahradě dřevěný altán, domek či chatku se rozhodně vyplatí.

Abyste se ve svém zahradním království cítili ještě lépe, pomoci vám mohou dekorace a doplňky, kterými zkrášlete prostředí a vytvoříte atmosféru. Podívejte se na několik tipů, jak si osvěžit a zútulnit svou zahradní stavbu a inspirujte se.

Pohodlné a praktické

Dekorace nemusí být jen předměty bez účelu, které položíte na poličku. Právě naopak. Tím, že zahradní stavby jsou častokrát menší a prostor je limitován, je důležité vybírat rozumně a prakticky. A tak můžete spojit příjemné s užitečným a pořídit si předměty, které budete využívat a zároveň budou plnit dekorační funkci. Příkladem mohou být právě polštáře, které zajistí pohodlí a zároveň v zajímavých provedeních, vzorech a barvách dodají zahradnímu domku, chatce či altánku šmrnc. Můžete je umístit na sezení na terase, na houpačku nebo do interiéru domku či chatky. Totéž platí o dekách nebo záclonách, jsou nejen praktickým prvkem ale mají i ozdobnou funkci. A navíc, nezabírají prostor navíc.

D2

Zdroj: pinterest.com

Dekorace z přírodních materiálů

Při zkrášlování zahradní stavby není nic lepšího, než se držet přírodní palety a vybrat si to, co pěkně zapadne do prostředí. Příjemnou atmosféru vytvoří i dřevěné dekorace. Příkladem může být květinová stěna či vertikální zahrada vyrobena ze staré dřevěné palety. Můžete ji umístit na jednu ze stěn zahradní stavby, a tak vám nezabere místo ale vytvoří pěkné zátiší.

Světelné dekorace

Oblíbeným prvkem ze zahradních dekorací jsou právě různé světla, světelné řetězy či svícny. Nejenže dřevěný altán, domek či chatku ozdobí, ale zároveň dodají romantickou a příjemnou atmosféru. Výhodou je, že nezabírají mnoho místa a lze je umístit prakticky kamkoliv. Světelnou řetězem můžete ozdobit terasu domku či chatky nebo okna či dveře, svícny zas zavěsit na stěny či položit na stůl. Dokonce, můžete si také sami vytvořit originální světelně dekorace, například s využitím starých zavařovacích skel a provázku. Světelné dekorace jako zahradní prvek jsou mimořádně oblíbené, protože vytvářejí skutečně výjimečnou atmosféru.

d3

Zdroj: pinterest.com

Dodejte svému zahradnímu domku, altánu či chatce nový dech a vytvořte si příjemnou atmosféru s využitím nejen estetických i praktických doplňků. Zpříjemněte si chvíle strávené na zahradě, netřeba k tomu hodně. V jednoduchosti je krása a tohoto hesla se můžete držet i při dekorování vaší zahradní stavby. Využití to, co už doma máte nebo se zaměřte na praktické vlastnosti doplňků, abyste si vytvořili prostorné a příjemné místo na všechny vaše zahradní aktivity.

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

Zelená dekorativní kovová soška ovečky Dakls

209 Kč
Shop

Umělá dekorativní kytice hortenzií a růži Dakls Pessa

219 Kč
Shop

Světle zelená dekorativní kovová soška ovečky Dakls

209 Kč
Shop

Matně černá soška PT LIVING Origami Bunny, výška 17 cm

689 Kč
Shop

Růžová dekorativní kovová soška ovečky Dakls

209 Kč
Shop

Matně bílá soška PT LIVING Origami Standing Dog, výška 20,8 cm

1329 Kč
Shop