logo Dekorace.cz

Jak si vyladit zeď v obýváku k dokonalosti?

Obývací pokoj je místem, kde tráví rodina svůj volný čas a kam si zvete návštěvy. Právě proto si pravděpodobně budete přát, aby vypadal reprezentativně a zároveň abyste se v něm cítili příjemně.

Základem příjemně působící místnosti je samozřejmě vhodně vybraný nábytek. V obývacím pokoji je to zejména sedací souprava, TV stolek či celá TV obývací stěna, konferenční stolek, kam budete pokládat občerstvení. Velký vliv mají však i dekorace nebo úprava zdí.

Zapomeňte na holé zdi

Holé zdi působí smutně a neobydleně, proto byste je tak neměli nechávat. Jednou možností jsou samozřejmě atraktivní obrazy, avšak ne každý je příznivcem umění. Zdi lze oživit i jinak.

Barevné tapety

Nemusíte vytapetovat celou místnost, velmi efektně vypadá třeba vytapetovaná jedna zeď nebo dvě, případně je možné tapety použít i pro vytvoření pruhů či vzorů. Není nutné jimi pokrýt veškeré zdi.

Samolepky na zeď

Hitem posledních let, který jednoduše promění vzezření místnosti, jsou i samolepky. Pořídíte si samolepku nějakého nápisu nebo pěkného obrázku a samostatně ji umístíte na zeď. Není na tom nic složitého.

Obkladové pásky

Netoužíte-li po žádných obrázcích, pěknou volbou jsou i tzv. obkladové pásky. Jedná se o pásky působící jako cihly, lze s nimi efektně vyzdobit celá zeď. Vynikající dojem dělají například za krbem a v rustikálně či přírodně zařízených domácnostech.

Nechte si navrhnout interiér designérem

Toužíte po něčem originálním, ale nejste si úplně jistí? Neváhejte se obrátit na odborníky. Jejich práce sice něco stojí, ale věřte, že této investice nebudete litovat. Vkusně zařízený obývací pokoj vám vydrží dlouhá léta a všechny návštěvy ho budou obdivovat.

Jestliže pro vás tato investice není přijatelná, hledejte inspiraci na internetu, nebo se podívejte přímo na fotky firem prodávajících obkladové pásky, nábytek, samolepky na zdi atd.

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

Křeslo ERISO - béžová

4 999 Kč
Shop

Šatní skříň RIO I - 160 cm Dub sonoma

5 899 Kč
Shop

Křeslo TERSO Tmavě šedá

6 999 Kč
Shop

Podnožka TERSO Tmavě šedá

3 889 Kč
Shop

Čalouněná postel KARINO rozměr 120x200 cm Bílá

7 349 Kč
Shop

Čalouněná postel KARINO rozměr 120x200 cm Černá

7 349 Kč
Shop