logo Dekorace.cz

Jak vybrat klimatizaci do bytu

Klimatizace je technologií, která je běžně využívaná nejen ve veřejných budovách, ale také v domácnostech. Dokáže totiž také ušetřit náklady za bydlení.

Jak vybrat klimatizaci do bytu

Klimatizační jednotky už jsou v současné době součástí nejen kanceláří, či veřejných budov, ale také běžných domovů. Klimatizace totiž dokáže nejen zlepšit klima v místnostech, ale také vám může uspořit náklady na bydleníNejběžnějším typem jsou standardní nástěnné klimatizační jednotky, které se vyrábějí v bílém provedení a instalují se na zeď. Tyto klimatizační jednotky jsou nejvíce žádané i z důvodu cenové dostupnosti.

  • Jestliže se domníváte, že by nástěnná klimatizace narušovala celkový dojem a ráz místnosti, pak můžete zvolit jinou variantu.
  • Tou je kupříkladu kazetová jednotka, která se instaluje do stropního podhledu.

Cenové rozpětí klimatizačních jednotek je velice široké a ideální je srovnávat a vybírat přes internet. Pořídit si ji tedy můžete v řádu několika tisíc až do ceny, která přesáhne jeden milión. V tomto případě na její pořízení bude asi zapotřebí hypotéka. Před výběrem je tedy nutné vše rozvážit. Dobrým řešením by bylo poradit se o odborníkem, který vám doporučí vhodnou klimatizační jednotku pro vaši nemovitost.

  • Cenově náročné klimatizační jednotky se většinou používají do veřejných budov nebo jako mobilní jednotky pro polní nemocnice či výstavní nebo stravovací prostory.

Klimatizaci vybírejte především podle výkonu

Výběr vhodného zařízení je podmíněn především výkonem. Čím je větší místnost, tím musí být větší výkon. Jestliže místnost disponuje velkými okny a tím pádem jsou zde specifické teplotní podmínky, pak je zapotřebí vybírat klimatizaci s vyšším výkonem.

  • Standardní klimatizační jednotky do běžných domácností se pohybují v cenové relaci kolem dvaceti tisíc.
  • Na její pořízení vám tedy budou stačit většinou úspory nebo některá výhodná půjčka od bankovního nebo nebankovního poskytovatele.

Rozhodně se tato investice vyplatí. Uspoříte totiž za vytápění, a navíc získáte ve svém domově ideální klima v každém ročním období.

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

Vánoční ozdoby v sadě 2 ks – Ego Dekor

399 Kč
Shop

Vánoční ozdoby v sadě 3 ks Three Kings – Casa Selección

139 Kč
Shop

Vánoční ozdoby v sadě 3 ks Santa Claus – Casa Selección

159 Kč
Shop

Vánoční ozdoby v sadě 4 ks – Casa Selección

999 Kč
Shop

Vánoční ozdoba – Casa Selección

139 Kč
Shop

Vánoční ozdoby v sadě 12 ks – Casa Selección

349 Kč
Shop