logo Dekorace.cz

Jaký vybrat koberec, pokud máte doma alergika?

Alergie je mezi lidmi čím dál tím rozšířenější a dnes už se prakticky nesetkáme s člověkem, kterému by něco nevadilo. Nejčastějšími alergeny, se kterými se setkáváme jsou bezpochyby pyl, roztoči nebo prach. Obzvláště s těmi posledními dvěma se můžeme velmi často setkat i v kobercích. Proto při výběru rozhodně musíte brát ohled na materiál a způsob, jakým byl daný kus vyroben.

Vybrat jen správný materiál nestačí

Pokud se ve vaší domácnosti vyskytuje alergik, pak je nejvhodnější sáhnout po přírodních materiálech, jako jsou bavlna, vlna nebo bambus. Ty totiž narozdíl od syntetických materiálů (nylon, polyester), které v sobě často drží prach, jsou hypoalergenní, a tyto koberce slibují mnohem nižší pravděpodobnost alergické reakce. 

Dobře zvolený materiál je ovšem pouze půlka úspěchu. Je třeba také dávat pozor na to, jak byl koberec zpracováván. Zaměřte se proto na takové, na jejichž výrobu bylo použito co nejmenší množství chemikálií a nejsou cítit příliš výraznou vůní. Můžeme je poznat například podle certifikátů, které jsou produktům přidělovány právě kvůli lidem náchylným na alergie.

Nezapomínejte na pravidelné čištění

Ani ten sebelepší materiál vám nebude sloužit tak jak má, pokud se o něj nebudete správně starat. Proto je třeba čas od času použít nějaký ten čistič koberců (dnes se dají pořídit za pár stokorun). Nejdůležitější však je pravidelné vysávání. Obzvláště dětské koberce je třeba obstarávat nejlépe každý den. Jelikož právě koberec v dětském pokoji bude dostávat pořádně zabrat. Podle studií je právě dětský pokoj vhodním prostředím pro roztoče, bakterie a prach.

Zdravím máme jenom jedno a pokud existuje možnost, jak jej šetřit, pak byste ji rozhodně měli využít. Investice do věcí, které používáte dennodenně, což koberec bezesporu je, má rozhodně smysl.

Zdroj obrázku: Africa Studio / Shutterstock.com

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

TENZO Dřevěná komoda UNO 148cm zelená

12 769 Kč
Shop

TENZO Dřevěný TV stolek UNO šedý

8 229 Kč
Shop

TENZO Dřevěný TV stolek UNO bílý

8 229 Kč
Shop

TENZO Dřevěná komoda UNO 148cm bílá

12 769 Kč
Shop

TENZO Dřevěná komoda UNO 171cm zelená

20 409 Kč
Shop

TENZO Dřevěná komoda UNO 148cm šedá

12 769 Kč
Shop