logo Dekorace.cz

Jemné dřevěné detaily, kterými můžete doplnit výzdobu svého domova

Jak nejlépe osvěžit svůj domov? Pro letošní léto vám doporučujeme udělat to s pomocí jemných dřevěných detailů, které do vašeho obytného prostoru vnesou dávku klidu a přírody.

Detaily z lakovaného dřeva, které si zachovává svou přirozenou barvu, budou letos v létě in (stejně jako na jaře) a jejich velkou výhodou je, že zapadnou do různé estetiky domova, pro který jsou určeny. Jsou vhodné jak do obývacího pokoje, tak do ložnice, dětského pokoje, kuchyně, koupelny nebo předsíně. Jsou nezaměnitelnou volbou a téměř nikdy nevyjdou z módy. Jak to?

Proč se dřevo dobře hodí do bytových interiérů?

Dřevo je tradiční a trvalou volbou materiálu pro interiéry domů. Dřevěný interiérový design se hodí k různým typům dekorů, od starožitných a vintage až po moderní a současné. A to zejména díky tomu, že žádný materiál není tak přizpůsobivý a univerzální jako dřevo. Přirozené teplo, které dřevo dodává prostoru, má jakousi mystickou kvalitu.

Proč je použití dřeva v interiérovém designu budoucností (a současností)?

Ekologičnost

V porovnání s většinou jiných dílů nebo dekoračních materiálů je dřevo mnohem bezpečnější. Při zpracování dřeva vzniká mnohem méně emisí uhlíku, které jinak mohou být zdraví nebezpečné. Kromě toho je dřevo fantastickým izolantem.

Díky tomu použití dřeva v interiéru vašeho domu zajistí, že se prostor rychle ochladí a zahřeje. Navíc pohlcuje atmosférický uhlík a hluk, čímž pro vás uvnitř vytváří mnohem zdravější prostředí.

Dlouhá životnost

Vzhledem ke své vysoké odolnosti je dřevo oblíbeným materiálem bytových designérů. Z dlouhodobého hlediska šetří čas, úsilí a peníze, protože jinak by bylo nutné tyto předky využít na restaurování, opravy nebo výměnu interiéru.

Dřevo může při správné údržbě a péči vydržet mnoho let. Díky některým moderním technikám konzervace dřeva je nyní údržba dřeva jednodušší než kdy dříve.

Přizpůsobivost v oblasti estetiky

Vzhledově je dřevo extrémně všestranné. Kromě toho, že se s ním snadno manipuluje a má jednoduchý design, lze jej také použít různými způsoby, aby nabídlo různé stupně estetické atraktivity a také teplo a zemitost místa. Abyste dodali místnosti efektní nádech, lze dřevo také barvit, tvarovat nebo mořit.

Dřevo je pro mnoho interiérových designérů oblíbeným materiálem. Najdete dřevo v jednoduchém nábytku, ale také ve vyřezávaných stěnách a podlaze. Dřevo má schopnost při správném zacházení výrazně změnit prostor.

Nádherný zdroj inspirace

Dřevo je jediným materiálem, který leštit nebo mu dát jakoukoli jinou zvolenou povrchovou úpravu. Navíc prostoru dodává hladkost. V dnešní době je k dispozici několik metod, díky nimž můžete materiál upravit přesně podle vašich představ. Dřevo lze vytvarovat do jedinečných, efektních vzorů a dekoračních prvků, které vyjadřují jeho charakteristické rysy, textury a zrna, a to i v případě, že se rozhodnete ponechat ho tak, jak je, bez úprav či jen s malými úpravami.

Skvěle s ním bude vypadat jakýkoli styl, prostředí a barevné schéma. Především však při práci se dřevem nikdy neztratíte inspiraci.

Vysoká řemeslná schopnost a tvarovatelnost

Dřevo najdete ve spoustě odstínů, tónů a druhů, které vám pomohou dosáhnout požadovaného designu. Při výběru se jistě budete cítit ohromeni možnostmi, které budete mít. Dřevo lze tvarovat nesčetnými způsoby, od stěn a podlah až po nábytek a doplňky.

I v rámci těchto kategorií existuje nespočet vzorů, odrůd a stylů, ze kterých si můžete vybírat.

Úspornost

Asi vás poměr cena výkon u dřeva mile překvapí. Dřevo je jedním z nejlevnějších materiálů, které lze v interiérovém designu použít. I když jsou k dispozici i jiné levné materiály, nic nezvýší atraktivitu prostoru tak jako pravé dřevo. Dřevěný dekor vytáhne z místa ten nejatraktivnější a nejkrásnější aspekt bez ohledu na to, kolik peněz musíte utratit nebo jak moc si můžete dovolit překročit rozpočet.

 

Níže uvádíme 6 různých detailů a kusů dřevěného nábytku, které zaručeně zkrášlí váš prostor:

Dřevěná židle

Skvělý nápad je i výrazná židle nebo křeslo, které dokreslí příjemnou atmosféru vašeho obývacího pokoje. Můžete se rozhodnout například pro jedinečné dřevěné retro křeslo, které můžete ozdobit polštářem nebo lehkou dekou.

V takovém křesle budete chtít strávit lehké víkendové odpoledne s knihou nebo se jen tak pohodlně usadit a brouzdat na internetu (při online nákupech, hledání nových destinací k cestování nebo, pokud jste chlap, při hledání dobrých sázkových stránek na Bookmaker-Expert.com) na svém telefonu nebo tabletu a přírodní barva dřeva zaručeně dodá vašemu prostoru šmrnc a přinese dávku klidu a harmonie.

Dřevěná souprava pro děti

Velkou výhodou dřevěného nábytku a doplňků je, že se hodí i do dětského pokoje, takže letos na jaře můžete svým nejmenším udělat radost dřevěným setem, který se skládá z malého stolku a několika stupínků.

Na této minisoupravě si vaše děti budou moci kreslit, hrát si a rozvíjet svou kreativitu. Navíc tato sada esteticky doplní jinak vždy chaotický dětský pokoj. Vítány jsou samozřejmě i dřevěné hračky.

Dřevěné detaily v kuchyni

Dřevěné detaily mohou obohatit i vaši kuchyni, proto doporučujeme, abyste kromě praktické lakované dřevěné pracovní plochy zařadili do výbavy v kuchyni i dřevěná prkénka na krájení, jednoduché dřevěné poličky nebo zásuvky.

Přirozený vzhled dřeva uklidní vaše oči a udělá z vaší kuchyně skutečnou malou oázu a práce se dřevem pro vás bude jistě praktická, pokud jde o každodenní kuchyňské práce.

Zrcadlo s dřevěným rámem

Zrcadlo rozhodně doplní a "otevře" váš prostor a tentokrát se rozhodněte pro zrcadlo s výrazným, dřevěným rámem. Přispěje k pohádkové atmosféře vašeho domova a zároveň přispěje k oblíbené retro atmosféře.

Zrcadlo s dřevěným rámem vám může připomínat estetiku bytů, kde strávili dětství vaši rodiče, ale zároveň ladí s dalšími, modernějšími prvky a může působit stejně svěže a městsky.

Dřevěný stativ

Dřevěná trojnožka je retro kus nábytku, na který jste možná zapomněli, ale letošní léto přímo volá po tom, abychom si jej znovu připomenuli. Dřevěná trojnožka je praktická, nezabírá příliš místa, může sloužit k sezení, dětem nebo jednoduše fungovat jako estetický prvek, který doplní místnost.

Přispěje k pohodové atmosféře vašeho obývacího pokoje a zaručeně se stane vaším novým, nečekaně oblíbeným kusem nábytku.

Dřevěná lavice

Dřevěná lavice do předsíně je dokonalým kusem nábytku. Ani nevíte, jak moc ji potřebujete. Brzy na ní budete sedět při obouvání, pokládat na ni věci, které jste si přinesli z nákupu, sedat si na ni budou hosté před odchodem z vašeho bytu... Dřevěná lavice v předsíni nebo předsíni je nejen praktická, ale vždy dobře vypadá, a jakmile si ji jednou přinesete do svého prostoru, už si ho bez ní nebudete umět představit.

Další výhodou této lavice je, že ji v případě potřeby můžete využít při oslavě, kde budete mít více hostů a potřebujete další místa na sezení, nebo v létě si ji můžete přenést na zahradu.

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

TENZO Dřevěná komoda UNO 171cm zelená

18 119 Kč
Shop

TENZO Dřevěná komoda UNO 148cm bílá

11 339 Kč
Shop

TENZO Dřevěná komoda UNO 171cm šedá

18 119 Kč
Shop

TENZO Dřevěná komoda UNO 171cm bílá

18 119 Kč
Shop

TENZO Dřevěná komoda UNO 148cm zelená

11 339 Kč
Shop

TENZO Dřevěný TV stolek UNO zelený

7 309 Kč
Shop