logo Dekorace.cz

Kuchyně na míru může být řešením

Prošli jste celou řadu obchodů, nevynechali jste ani ty internetové, kuchyňskou linku, která by pasovala do vaší kuchyně jste ale nenašli? Máte atypickou kuchyň, kde musíte brát ohled na okna i vedení sítí? Neztrácejte naději, řešením pro vás může být kuchyně na míru.

Na kuchyni se nevyplácí šetřit

Jednou z místností, která by v žádném domově neměla chybět, je právě kuchyň. Sice si možná říkáte, že tam budete jen vařit, tak proč ji máte tolik řešit, jenže když se nad tím tak zamyslíte, takové vaření není žádná legrace.

Donést domů suroviny na přípravu jídel, uložit je, než je opravdu budete potřebovat, pak je omýt, očistit, nakrájet, zpracovat, uvařit nebo upéct. Ono to zabere docela dost času, když navíc budete po kuchyni nekontrolovatelně běhat sem a tam, brzy vás to přestane bavit. To přinejmenším. Dost možná si budete pak spílat, že jste výběr kuchyně uspěchali a budete se do její rekonstrukce nebo vybavení pouštět znovu. Peníze, které jste do ní investovali, ty už vám nikdo nevrátí.

V kuchyni se toho odehrává víc než jen vaření

Je vaším dalším argumentem, proč vybavení tolik neřešit, to, že se v ní jen vaří? Vážně? Netrávíte tam také čas se svými nejbližšími? Nepovídáte si? Nedělají ve vaší blízkosti děti třeba domácí úkoly? Kuchyně je v mnoha domácnostech centrem rodinného života, i proto byste si ji měli zařídit prakticky a útulně zároveň.

Jak může vypadat kuchyně na míru?

Kuchyně na míru se hodí do každého bytu i domu, je jedno, zda má být malá nebo velká, s vrchními skříňkami a poličkami nebo bez nich. Vybavit ji klidně můžete i vestavnými spotřebiči, zvolit si můžete design i tvar. To vše s ohledem na místnost, kterou máte k dispozici, její prostorové možnosti a uspořádání.

Vybíráme kuchyň na míru krok za krokem

Ať už vybíráte z předem sestavených linek, nebo si kuchyň necháte přizpůsobit svým potřebám, vždy byste si nejprve měli nakreslit plánek, zapsat tam rozměry prostoru, vyznačit si okna, odpad, zásuvky, topení a další zvláštnosti. Co dál?

Vyberte si typ kuchyně
  • Kuchyně do L najde uplatnění v malých i větších bytech, je praktická, vytváří dostatek úložného prostoru, a to i díky rohové skříňce, který spojuje její dvě strany.
  • Jednořadá kuchyně pro ty, kdo mají užší kuchyně.
  • Kuchyně s ostrůvkem, ve které se pohodlně může pohybovat i víc osob naráz, ostrůvek navíc může posloužit jako další pracovní plocha, nebo do něj můžete zakomponovat varnou desku.
  • Kuchyně do písmene G, která se osvědčila nejen v bytech, kde je kuchyň propojená s obývacím pokojem.
  • Kuchyně do U pro ty, kdo nemusí řešit prostor a chtějí moderní kuchyni s dostatkem úložného prostoru.
Jaký design by měla mít?

Když vsadíte na kuchyň na míru, získáte originální řešení a možnost využít každičký centimetr prostoru. To ale není vše, můžete si také vybrat libovolný design. V dnešní době jsou pořád IN dřevěné kuchyně, které mají nadčasový design a každou domácnost zútulní, bezúchytkové moderní kuchyně pro vyznavače čistých linií, nebo třeba kuchyně ve vysokém lesku. Další oblíbený design, který se hodí i do městských bytů, je ten rustikální, s prvky venkova.

Zvolte si do ní ty pravé spotřebiče

Kuchyňskou linku máte vybranou, k tomu, aby byla plně funkční, jí ale něco chybí. Co? Vestavné spotřebiče a další spotřebiče, bez kterých se neobejdete. Varná deska, kuchyňská trouba, lednička, digestoř a myčka jsou samozřejmostí, možná vám ale přijde vhod i vestavná mikrovlnka nebo kuchyňský robot, případně multifunkční hrnec apod., o kterých jste si kvůli nedostatku prostoru mohli dřív nechat jen zdát. Udělejte si radost a zařiďte si kuchyň dle svých představ.

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

White Label Living Bílá stolní lampa WLL VESPER

1 254 Kč
Shop

Černé závěsné zrcadlo DUTCHBONE Blackbeam 120 cm

2 436 Kč
Shop

White Label Living Tmavě šedá stolní lampa WLL VESPER

1 254 Kč
Shop

Černé stojací/závěsné zrcadlo DUTCHBONE Vintage Window

4 687 Kč
Shop

Zelená mramorová vinotéka DUTCHBONE Mil

9 601 Kč
Shop

White Label Living Černý kulatý barový stůl WLL MAZE ROUND 110 cm

5 808 Kč
Shop