logo Dekorace.cz

Květináče v bytě

Pěstování rostlin v květináčích je jediným řešením pro ty, kteří nemají k dispozici zahradu nebo prostor pro výsadbu květin a rostlin (například předzahrádku). Můžete je využít pro ozdobení balkónů, teras, okenních parapetů nebo interiérů vašeho domova. V bytě lze využít květináče na mnoho způsobů, aby vaše obydlí bylo krásně ozdobeno a svěží. V následujícím článku se podíváme na to, jaké se nejčastěji využívají květináče v bytě.

Ozdobení okenních parapetů

Okenní parapet je ideálním místem pro umístění květináčů. Můžete zde umístit jak menší květináč, tak i větší. Pokud máte velká okna, můžete si dovolit i větší květináče s vysokými rostlinami, které budou skvělou ozdobou vašeho interiéru. Důležité je vybrat květiny, které snesou více slunečního světla, pokud jsou okna orientována na jih.

TIP: Závěsné květináče jako jedna z možností, jak využít krásně prostoru a zkrášlit byt.

Vytvoření zelené zóny

Pokud máte prostornější byt, můžete si dovolit vytvořit si zelenou zónu pomocí květináčů. Stačí si vybrat rostliny, které se budou dobře doplňovat a umístit je do větších květináčů. Tím vytvoříte příjemné a relaxační prostředí, které poskytne únik od každodenního shonu.

Výsadba bylinek

Květináče jsou také ideálním řešením pro výsadbu bylinek, které můžete používat při vaření. Bylinky lze snadno pěstovat v malých květináčích na okenních parapetech nebo na kuchyňských policích. Můžete si tak vypěstovat svou vlastní bazalku, petržel, tymián nebo rozmarýn a mít tak vždy po ruce čerstvé bylinky pro vaše jídlo. Bylinky navíc krásně voní a dodají vaší kuchyni svěžest.

Využití na balkóně či terase

Pokud máte balkón nebo terasu, květináče jsou ideálním řešením pro výsadbu květin a rostlin. Můžete si vybrat z mnoha druhů rostlin, které budou dobře růst v květináčích. Pokud máte omezený prostor, můžete použít zavěšené květináče, které využijí vertikální prostor a přidají vašemu balkónu nebo terase nový rozměr. Výběr správného obalu na květináč je však důležitý, hlavně co se týče rozměru.

Využití květináčů jako dekorace

Květináče mohou být také vynikající dekorací pro váš byt. Můžete použít květináče různých velikostí a tvarů a umístit je do různých místností jako dekorativní prvky. Můžete si vybrat květiny a rostliny, které budou dokonale ladit s vaším nábytkem a celkovým stylem interiéru.

Využití květináčů k oddělení prostorů

Pokud máte byt s otevřeným prostorem, můžete využít květináče k oddělení jednotlivých prostorů. Stačí umístit květináče mezi jednotlivé zóny, například mezi obývací pokoj a jídelnu, a vytvořit tak příjemný a harmonický přechod mezi nimi.

Typy květináčů v bytě:

  1. Keramické květináče
  2. Kovové květináče
  3. Dřevěné květináče
  4. Plastové květináče
  5. Betonové květináče
  6. Skleněné květináče
  7. Kameninové květináče
  8. Porcelánové květináče

 

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

Bílá světelná dekorace s vánočním motivem Winter – Star Trading

799 Kč
Shop

Bílá světelná dekorace s vánočním motivem ø 8 cm Fauna – Star Trading

229 Kč
Shop

Transparentní LED světelný řetěz Markslöjd Pompom, 10 světýlek, délka 225 cm

149 Kč
Shop

Budík ø 11 cm Iconic – Karlsson

709 Kč
Shop

Venkovní světelná dekorace s vánočním motivem Wandy – Star Trading

399 Kč
Shop

Hnědá světelná dekorace s vánočním motivem ø 45 cm Glitter – Markslöjd

599 Kč
Shop