logo Dekorace.cz

Praktické dekorace, které patří do každé domácnosti

Jak zařídit domácnost tak, aby vypadala moderně, ale zároveň útulně a ještě navíc byla zcela funkční? Chce to ty správné dekorace. Jaké to jsou? Ty, které neslouží pouze k jednomu účelu, tedy dekoraci, ale mají i nějakou funkci.

Koberce, deky a polštářky

Jednou z velmi praktických dekorací jsou koberce. Dopřejí vám měkké a příjemné došlapy, zahřejí vás, zútulní celý prostor, odhluční danou místnost a ještě vám sníží výdaje za topení. Součástí vašeho domova by měl být také textil v podobě deky a dekoračních polštářků na gauč. V chladných dnech se můžete do deky zabalit a polštářky využít k opoře hlavy.

Organizéry a koše na prádlo

Aby byla každá místnost ve vašem domově uklizená a přehledně uspořádaná, rozhodně vám přijdou vhod organizéry. Jejich design můžete vybrat podle vzhledu a stylu své domácnosti. Na první pohled nemusí být vůbec patrné, že se jedná o organizér. To samé platí o koši na prádlo. Jejich nabídka je pestrá a koše na prádlo mohou v interiéru vypadat jako obyčejná skříňka. Mimochodem koše nemusíte používat pouze na špinavé, ale také na čisté prádlo.

Stojací lampy a odkládací stolky

Využíváte doma ke svícení pouze stropní světla? Alespoň do obývacího pokoje vedle sedačky si pořiďte stojací lampu - je dekorativní i praktická. Stejně tak i odkládací stolečky. Jeden patří k sedačce a další najdou své uplatnění v ložnici či domácí pracovně.

Zařiďte si svůj domov tak, abyste se v něm cítili příjemně. Obklopte se dekoracemi, které nemají pouze estetickou funkci, ale jsou zároveň zcela funkční. Příkladem takových dekorací a doplňků jsou koberce, deky, polštáře, organizéry, koše na prádlo, stojací lampy a odkládací stolečky. Schválně, kolik položek z toho seznamu doma máte, a kolik vám jich ještě chybí?

Zdroj foto: New Africa / Shutterstock.com

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

WOOOD konferenční stolek YVO světlý

3 139 Kč
Shop

KALUNE DESIGN Psací stůl PAL hnědý

8 949 Kč
Shop

KALUNE DESIGN Psací stůl PAL bílý

8 949 Kč
Shop

BIZZOTTO Šatní skříň CAMBRIDGE modrá 46x38 cm

6 399 Kč
Shop

KALUNE DESIGN psací stůl LEILA světlý 108x60 cm

10 359 Kč
Shop

KALUNE DESIGN psací stůl LEILA světlý

10 359 Kč
Shop