logo Dekorace.cz

Rekonstrukce koupelny: jak dlouho se musíte vzdát pohodlí své koupelny?

Rekonstrukce bytů vždy nějakou dobu trvá. S tím je potřeba se smířit. Existují rekonstrukce, které nás až tak nebolí. Když například rekonstruujeme ložnici, můžeme spát v obývacím pokoji. Rekonstrukce kuchyně už může být problematičtější, ale i to se dá určitým způsobem přežít. Nicméně rekonstrukce koupelny může znamenat problém. Budete totiž potřebovat náhradní místo, kde se budete moci koupat. A na jak dlouho?

Jak dlouho trvá rekonstrukce koupelny?

Určit přesný čas rekonstrukce koupelny není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Déle samozřejmě potrvají větší koupelny. I když máte sestavený plán prací, podle kterého zhruba máte přehled, kdy práce v koupelně skončí, může se stát něco neočekávaného. Onemocní zaměstnanci (nebo vy v případě, že si rekonstruujete svépomocí), objeví se strukturální problém nebo třeba problém s dodáním potřebného zboží. To vše termín prodlužuje. Přitom je zapotřebí mít koupelnu hotovou co nejdříve.

Délka prací může být rozdílná…

V průměru se menší koupelna dá rekonstruovat za asi 23 dní. Počítáme-li s tím, že o víkendech se nepracuje, vychází to na 4 a půl týdne, tedy zhruba jeden měsíc. Ukazuje se ale, že některé společnosti dobu rekonstrukce mohou prodloužit, a to klidně i o dvojnásobek. Jedná se o čas, který je určen velmi orientačně, na základě prováděných rekonstrukcí v loňském roce. Záviset bude samozřejmě na rozsahu rekonstrukce (tedy co vše budete na koupelně měnit).

Co ovlivňuje délku rekonstrukce?

Může jít o spoustu faktorů. V první řadě je to již zmíněný rozsah rekonstrukce. Hrát roli může ale také to, jestli pracujete sami nebo jste si najali firmu. Záležet bude také na tom, jaký jste pracant. Pokud budete dělat od rána do večera, je možné, že rekonstrukci zvládnete opravdu rychle. Avšak pokud se na rekonstrukci vrhnete vždy až po příchodu ze zaměstnání, rekonstrukce se může značně protáhnout. Pokud již máte všechny materiály zajištěné, nemusíte se bát prodlev, které vznikají čekáním na materiál.

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

Vánoční světelná dekorace Fauna - Star Trading

299 Kč
Shop

Vánoční světelná dekorace Astro - Star Trading

1 390 Kč
Shop

Bílá vánoční světelná dekorace Willow - Star Trading

399 Kč
Shop

Vánoční světelná dekorace Nutcracker - Star Trading

349 Kč
Shop

Vánoční světelná dekorace Billy - Star Trading

399 Kč
Shop

Bílý závěsný samozavlažovací květináč Eva Solo

1 698 Kč
Shop