logo Dekorace.cz

Sukulenty mají v interiérech místo. Jak často je zalévat?

Sukulenty jsou oblíbenými pokojovými rostlinami, které mají v interiérech své místo. A to nejen v těch moderních, ale i těch, které milují vintage nebo retro styl. Důvodem tohoto zájmu jsou především jednoduché a nenáročné podmínky pro pěstování. Nevyžadují dokonce ani tolik vody, protože si tekutinu dokážou udržet ve svých listech. Pojďme se však zaléváním zabývat více, ať dokážeme zabránit hnití kořenů v květináčích.

Ze všeho nejdřív najděte vhodné prostředí

Pěstování sukulentů, respektive úspěšné pěstování sukulentů však není jenom o zalévání. Podívat se na to musíme zcela komplexně a jasně. Ze všeho nejdříve musíme najít vhodné prostředí. Nejspokojenější jsou tam, kde jsou velká okna. Tady se bude sukulentům opravdu dařit. Jestliže okna nemáte nebo jsou orientovány na sever, hledejte místo, které bude nejvíce prosvětlené čili kde se bude sukulentům opravdu obzvlášť líbit.

Jestliže zjišťujete, že se sukulentům se v interiéru nevadí, můžete vsadit na skleník, jestliže vám na zahradě stojí. Zde se jim už určitě dařit bude.

A nyní k zálivce

Jak ale bylo zmíněno, daleko více klíčové při pěstování sukulentů je zálivka. Zálivka se odráží od ročního období. V létě se sukulenty zalévají jenom velmi málo, ostatně to se přelévá i do zimy. Spíše je nutné dopřát sukulentům potřebné světlo.

Zálivka se velmi často ukládá do listů, kde z ní dokážou významně těžit. A právě dle listů se orientujte v případě, že se budete chystat zalévat. Pokud jsou listy svěšené, je zapotřebí je znovu povzbudit. Alarmující můžou být scvrklé listy, které doslova odpadávají. Takové potřebují urychlenou zavlažovací záchranu.

Když máte sukulenty venku

Pokud budete mít sukulenty venku, protože právě chcete docílit velkého světla, orientujte se podle ročního období a aktuálního počasí. Pokud vládne deštivé období, sukulenty zalévat přestaňte.

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

Hnědá dřevěná pojízdná podložka pod květináč Esschert Design, 29 x 29 cm

249 Kč
Shop

Sada 24 závěsných vánočních ozdob v bílo-zlaté barvě Ego Dekor

1 290 Kč
Shop

Vínově červená konvička Plastia Medusa, 1,8 l

139 Kč
Shop

Sada 8 závěsných dekorací z recyklovaného papíru Boltze Favola

699 Kč
Shop

Zelený závěs na květináč Esschert Design Scandi, ø 14 cm

399 Kč
Shop

Sada 5 vánočních ozdob Unimasa Deers

379 Kč
Shop