logo Dekorace.cz

Také děláte doma tyto tři chyby?

Některé zásady, jako třeba, že zmačkaný ručník pořádně neuschne, či ponožky zamotané do uzlíku se nevyperou, tak nějak tušíme. Ale na jaké každodenní chybičky, které nám mohou komplikovat život, zapomínáme? A o kterých chybách, které nevědomky děláme, třeba ani vůbec netušíme, že ná mohou působit nepříjemnosti?

Když se tupí nůžky a kuchyňské nože

Bohužel je stále běžnou praxí, že se kuchařské nože ukládají do různých příborových přihrádek místo do speciálních stojánků. Stojánek na nože si ale můžeme jednoduše a levně vyrobit. Stačí vložit do nádoby natěsno špejle, využít se dá třeba skleněný hrnek, a mezi špejle vložit kuchyňské nože. Tak se totiž ostří nebude opírat o sebe a tupit se. Stejně tak byste měli mít v domácnosti i více nůžek – na bylinky, papír, látku a na jiné materiály, k jiným účelům. K broušení nůžek vám skvěle poslouží smirkový papír, do kterého několikrát střihnete.

Nečekaná zásobárna bakterií

Možná vás nepřekvapí, že toaleta skrývá nepřeberné množství různých bakterií. Věděli jste ale, že jakmile spláchnete, vytvoří se takzvaný “záchodový kouř”, který v drobných kapičkách vymrští bakterie do okolí? Udává se až vzdálenost 4,5 metru! Pakliže máte toaletu v samostatné místnosti, možná jste se jen zalekli. Pokud ale máte toaletu například vedle koupelnové poličky se zubním kartáčkem či ručníkem, jde vám o zdraví. V tom případě zvažte nový návyk, a to před každým spláchnutím toaletní mísu zaklopit.

Všudypřítomný prach

Prachové částečky v bytě jsou stále a všude. Nejlépe s prachem zatočíme díky mokrému hadru, vhodnému saponátu a úklidem od střechy po sklep. Kde se však prach rád drží, jsou textilní prvky v domácnosti – koberce, záclony, závěsy, podsedáky na židle či čalouněný nábytek. A my na ně při úklidu často zapomínáme. Proto je třeba, i mimo jarní úklid, důkladně vysát či vyprášit rohožky, prát textilní doplňky v domácnosti a čistit a vysávat pohovky a křesla.

Ať jsme pořádkumilovní více či méně, faktem zůstává, že zvyky, které si do své domácnosti přinášíme, často pocházejí z domácnosti našich rodičů či od předchozích spolubydlících.

Vybudujte si nyní svoje vlastní návyky, co se týče pořádku v domácnosti, a osvojte si takové úkony, které vám přinesou více zdraví a méně starostí.

 

 

 

 

 

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

BIZZOTTO hnědý příborník DHAVAL 78x150 cm

27 510 Kč
Shop

BIZZOTTO hranaté zrcadlo DHAVAL 70x100 cm

6 039 Kč
Shop

BIZZOTTO úzká knihovna KANT se 2 šuplíky 192x90 cm

19 731 Kč
Shop

BIZZOTTO dřevěná knihovna DHAVAL 175x100 cm

30 525 Kč
Shop

BIZZOTTO Kovový kabinet LIVERPOOL

15 750 Kč
Shop

BIZZOTTO komoda KANT se 4 dvířky 90x177 cm

20 252 Kč
Shop