logo Dekorace.cz

Také děláte doma tyto tři chyby?

Některé zásady, jako třeba, že zmačkaný ručník pořádně neuschne, či ponožky zamotané do uzlíku se nevyperou, tak nějak tušíme. Ale na jaké každodenní chybičky, které nám mohou komplikovat život, zapomínáme? A o kterých chybách, které nevědomky děláme, třeba ani vůbec netušíme, že ná mohou působit nepříjemnosti?

Když se tupí nůžky a kuchyňské nože

Bohužel je stále běžnou praxí, že se kuchařské nože ukládají do různých příborových přihrádek místo do speciálních stojánků. Stojánek na nože si ale můžeme jednoduše a levně vyrobit. Stačí vložit do nádoby natěsno špejle, využít se dá třeba skleněný hrnek, a mezi špejle vložit kuchyňské nože. Tak se totiž ostří nebude opírat o sebe a tupit se. Stejně tak byste měli mít v domácnosti i více nůžek – na bylinky, papír, látku a na jiné materiály, k jiným účelům. K broušení nůžek vám skvěle poslouží smirkový papír, do kterého několikrát střihnete.

Nečekaná zásobárna bakterií

Možná vás nepřekvapí, že toaleta skrývá nepřeberné množství různých bakterií. Věděli jste ale, že jakmile spláchnete, vytvoří se takzvaný “záchodový kouř”, který v drobných kapičkách vymrští bakterie do okolí? Udává se až vzdálenost 4,5 metru! Pakliže máte toaletu v samostatné místnosti, možná jste se jen zalekli. Pokud ale máte toaletu například vedle koupelnové poličky se zubním kartáčkem či ručníkem, jde vám o zdraví. V tom případě zvažte nový návyk, a to před každým spláchnutím toaletní mísu zaklopit.

Všudypřítomný prach

Prachové částečky v bytě jsou stále a všude. Nejlépe s prachem zatočíme díky mokrému hadru, vhodnému saponátu a úklidem od střechy po sklep. Kde se však prach rád drží, jsou textilní prvky v domácnosti – koberce, záclony, závěsy, podsedáky na židle či čalouněný nábytek. A my na ně při úklidu často zapomínáme. Proto je třeba, i mimo jarní úklid, důkladně vysát či vyprášit rohožky, prát textilní doplňky v domácnosti a čistit a vysávat pohovky a křesla.

Ať jsme pořádkumilovní více či méně, faktem zůstává, že zvyky, které si do své domácnosti přinášíme, často pocházejí z domácnosti našich rodičů či od předchozích spolubydlících.

Vybudujte si nyní svoje vlastní návyky, co se týče pořádku v domácnosti, a osvojte si takové úkony, které vám přinesou více zdraví a méně starostí.

 

 

 

 

 

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

Ručně foukaná skleněná váza ve zlaté barvě Westwing Collection Uma, výška 27 cm

699 Kč
Shop

Umělý vánoční stromeček přírodní smrk Vánoční stromeček, výška 180 cm

6 990 Kč
Shop

Umělý vánoční stromeček zdobená borovice Vánoční stromeček, výška 220 cm

4 490 Kč
Shop

Umělý vánoční stromeček zasněžený smrk Vánoční stromeček, výška 220 cm

5 290 Kč
Shop

Dřevěná hvězda na dekorativní vánoční stromek Spira Large

899 Kč
Shop

Umělý vánoční stromeček přírodní smrk Vánoční stromeček, výška 150 cm

5 690 Kč
Shop