logo Dekorace.cz

Tipy pro moderní koupelnu v roce 2023

Blíží se nový rok, a to znamená jediné – je načase se podívat pod pokličku aktuálním trendům, které budou kralovat nadcházejícím dvanácti po sobě jdoucím měsícům. Opomeňme však nyní kuchyňské kouty, jídelny, pracovny nebo obývací pokoje a zaměřme svou pozornost na místo, které dnes a denně navštěvujeme a kam se prakticky neustále těšíme po náročném dni. Tím místem je koupelna, ve které také jisté trendy kralují.

LED zrcadlo do každé koupelny

Začneme rovnou u zařízení. Sama koupelna, aby odpovídala nadcházejícím bytovým trendům, by měla být hodně světlá. Světlo je to, co v koupelně je zapotřebí proto, aby bylo její používání velmi praktické. Nesázejte však jen na centrální osvětlení, které v drtivé většině případů nepostačuje.

Do každé koupelny zejména v příštím roce bude patřit také LED zrcadlo, které je takovým 2v1. Nejen, že se jedná o praktický prvek v koupelně, díky kterému se budou moct ženy nalíčit a pánové oholit, ale na druhou stranu mluvíme také zdroji světla, kterého v koupelně, jak už jsme si zmínili, musí být opravdu hodně.

Do koupelny budou patřit barvy

Většina koupelen se v současné době nese v poněkud jednoduchém, neutrálním duchu. Důvod je prostý – člověk prahne jenom potom, aby byla opticky velká a necítil se v ní nijak stísněně. Ovšem pravdou je, že do koupelny budou v nadcházejícím roce patřit barvy. Nebojte se výraznosti, která sice může menší koupelny trochu zmenšit (po stránce optické), ale také platí, že barvy vlijí do interiéru pořádnou porci optimismu. A ten se bude pro nadcházející měsíce opravdu hodit.

Kombinujte různé formáty

I když je koupelna pouze jeden jediný prostor, neměli bychom se bát kombinace nejrůznějších formátů. Klidně i na jedné jediné stěně se mohou nacházet jak kachličky velkých rozměrů, tak ty menší, které budou takovým kontrastem k těm rozměrnějším.

V nejlepším případě by se však i různé formáty měly držet v jednom tónu, v jednom designu.

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

Černé kovové nástěnné světlo ZUIVER LUB

2 606 Kč
Shop

Šedo-modrý koberec ZUIVER FRILLS 170 x 240 cm

10 349 Kč
Shop

Pískově hnědý koberec ZUIVER BLINK 170 x 240 cm

8 796 Kč
Shop

Černý kovový paraván DUTCHBONE LION 180 x 135 cm se zrcadlem

6 546 Kč
Shop

Béžový koberec Richmond Beliz 200 x 300 cm

32 682 Kč
Shop

Černá kovová stojací lampa Richmond Ché

9 878 Kč
Shop