logo Dekorace.cz

Tipy pro moderní koupelnu v roce 2023

Blíží se nový rok, a to znamená jediné – je načase se podívat pod pokličku aktuálním trendům, které budou kralovat nadcházejícím dvanácti po sobě jdoucím měsícům. Opomeňme však nyní kuchyňské kouty, jídelny, pracovny nebo obývací pokoje a zaměřme svou pozornost na místo, které dnes a denně navštěvujeme a kam se prakticky neustále těšíme po náročném dni. Tím místem je koupelna, ve které také jisté trendy kralují.

LED zrcadlo do každé koupelny

Začneme rovnou u zařízení. Sama koupelna, aby odpovídala nadcházejícím bytovým trendům, by měla být hodně světlá. Světlo je to, co v koupelně je zapotřebí proto, aby bylo její používání velmi praktické. Nesázejte však jen na centrální osvětlení, které v drtivé většině případů nepostačuje.

Do každé koupelny zejména v příštím roce bude patřit také LED zrcadlo, které je takovým 2v1. Nejen, že se jedná o praktický prvek v koupelně, díky kterému se budou moct ženy nalíčit a pánové oholit, ale na druhou stranu mluvíme také zdroji světla, kterého v koupelně, jak už jsme si zmínili, musí být opravdu hodně.

Do koupelny budou patřit barvy

Většina koupelen se v současné době nese v poněkud jednoduchém, neutrálním duchu. Důvod je prostý – člověk prahne jenom potom, aby byla opticky velká a necítil se v ní nijak stísněně. Ovšem pravdou je, že do koupelny budou v nadcházejícím roce patřit barvy. Nebojte se výraznosti, která sice může menší koupelny trochu zmenšit (po stránce optické), ale také platí, že barvy vlijí do interiéru pořádnou porci optimismu. A ten se bude pro nadcházející měsíce opravdu hodit.

Kombinujte různé formáty

I když je koupelna pouze jeden jediný prostor, neměli bychom se bát kombinace nejrůznějších formátů. Klidně i na jedné jediné stěně se mohou nacházet jak kachličky velkých rozměrů, tak ty menší, které budou takovým kontrastem k těm rozměrnějším.

V nejlepším případě by se však i různé formáty měly držet v jednom tónu, v jednom designu.

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

Světelné vánoční ozdoby v sadě 4 ks Palla - Villa d'Este

1 290 Kč
Shop

Sada 3 skleněných vánočních ozdob ve zlaté barvě Ego Dekor

319 Kč
Shop

Sada 4 závěsných ozdob s ptáčky Ego Dekor

499 Kč
Shop

Sada 4 bílých vánočních ozdob s andílky Ego Dekor

299 Kč
Shop

Závěsná ozdoba s medvědem Ego Dekor

229 Kč
Shop

Závěsné vánoční dekorace v sadě 3 ks - Dakls

239 Kč
Shop