3 tipy jak se správně starat o matraci

 

Jako mnoho jiných výrobků, také matrace potřebuje dostatečnou péči, aby vydržela co nejdéle a byla stále v dobré kondici. Jak se můžete o matraci dobře postarat, a vyžaduje nějakou speciální péči? Na to si odpovíme v tomto článku.

Instrukce a etikety

Rozhodně se vyplatí ihned po zakoupení nebo alespoň před prvním použití matrace přečíst instrukce, které k matraci přibalil výrobce. Můžete se dozvědět mnoho užitečných tipů a rád ještě před prvním použitím matrace.

Na matraci se také zpravidla nachází etiketa. Radíme tuto etiketu neodstraňovat, a to hned ze dvou důvodů. Prvním jsou samozřejmě informace, které vám etiketa poskytne například o údržbě. Druhým důvodem je fakt, že pomocí etikety výrobce identifikuje vaši matraci v případě reklamace. A nikdo nechce přeměřovat, zda je to matrace 90 x 200 cm nebo matrace 80 x 200 cm.

Rošt a lamely hodně pomáhají

V první řadě je důležité, aby byl rošt a lamely dobře nainstalované. Pokud by tomu tak nebylo, matrace by se mohla velmi rychle zničit. Matrace proto vždy dávejte jen na dobře připravený rošt a lamely.

Stejně tak je důležité, abyste vybrali vhodný rošt, který může prodloužit živnost i v případě levné matrace. Můžete tak zabránit například hromadění vlhkosti, což by zase mohlo vést k plesnivění matrace. To by pak mohlo vést ke zhoršenému zdravotnímu stavu či podpoře alergií.

Chraňte matrace

Abyste prodloužili životnost matrace, je vhodné ji chránit. Proto vždy vybírejte vhodný potah, který je z kvalitního materiálu a je snadno pratelný. Potah se doporučuje na všechny velikosti matrace, včetně matrace 140 x 200 cm. I takto velký potah strčíte pohodlně do pračky.

Pro případně čištění matrace se rozhodně vyvarujte použití tekutých čisticích prostředků nebo agresivních chemických látek. Zpravidla postačí matraci vysát běžným vysavačem a nechat matraci pravidelně větrat.

 

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

Zahradní polyratanový set ROSARIO BALCONY - hnědý

4163 Kč
Shop

Exkluzivní ratanová souprava REGINA - interiér/exteriér

28139 Kč
Shop

Zahradní polohovatelné lehátko ANGELA ZWC-96

4121 Kč
Shop

Barový stůl 110 cm kulatý - stříbrný, nastavitelný

999 Kč
Shop

Zahradní kovový stůl ZWMT-80 - čtverec 80 x 80 cm

1862 Kč
Shop

Podstavec pod slunečník betonový 22 kg

900 Kč
Shop