logo Dekorace.cz

3 tipy jak se správně starat o matraci

Jako mnoho jiných výrobků, také matrace potřebuje dostatečnou péči, aby vydržela co nejdéle a byla stále v dobré kondici. Jak se můžete o matraci dobře postarat, a vyžaduje nějakou speciální péči? Na to si odpovíme v tomto článku.

Instrukce a etikety

Rozhodně se vyplatí ihned po zakoupení nebo alespoň před prvním použití matrace přečíst instrukce, které k matraci přibalil výrobce. Můžete se dozvědět mnoho užitečných tipů a rád ještě před prvním použitím matrace.

Na matraci se také zpravidla nachází etiketa. Radíme tuto etiketu neodstraňovat, a to hned ze dvou důvodů. Prvním jsou samozřejmě informace, které vám etiketa poskytne například o údržbě. Druhým důvodem je fakt, že pomocí etikety výrobce identifikuje vaši matraci v případě reklamace. A nikdo nechce přeměřovat, zda je to matrace 90 x 200 cm nebo matrace 80 x 200 cm.

Rošt a lamely hodně pomáhají

V první řadě je důležité, aby byl rošt a lamely dobře nainstalované. Pokud by tomu tak nebylo, matrace by se mohla velmi rychle zničit. Matrace proto vždy dávejte jen na dobře připravený rošt a lamely.

Stejně tak je důležité, abyste vybrali vhodný rošt, který může prodloužit živnost i v případě levné matrace. Můžete tak zabránit například hromadění vlhkosti, což by zase mohlo vést k plesnivění matrace. To by pak mohlo vést ke zhoršenému zdravotnímu stavu či podpoře alergií.

Chraňte matrace

Abyste prodloužili životnost matrace, je vhodné ji chránit. Proto vždy vybírejte vhodný potah, který je z kvalitního materiálu a je snadno pratelný. Potah se doporučuje na všechny velikosti matrace, včetně matrace 140 x 200 cm. I takto velký potah strčíte pohodlně do pračky.

Pro případně čištění matrace se rozhodně vyvarujte použití tekutých čisticích prostředků nebo agresivních chemických látek. Zpravidla postačí matraci vysát běžným vysavačem a nechat matraci pravidelně větrat.

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

LED svíčky v sadě 2 ks (výška 25 cm) Flamme Stripe – Star Trading

399 Kč
Shop

Košík na dřevo – Gentlemen's Hardware

999 Kč
Shop

LED svíčka (výška 12,5 cm) Flamme Leaf – Star Trading

449 Kč
Shop

Kovový stojan na květiny ø 35 cm Retiro – Light & Living

6 690 Kč
Shop

LED svíčka (výška 10 cm) Flamme Leaf – Star Trading

369 Kč
Shop

LED svíčka (výška 12,5 cm) Flamme Dot – Star Trading

349 Kč
Shop