logo Dekorace.cz

Biofilní design: Přineste do svého domova klid a sblížení s přírodou tím, že v něm budete žít

Místnosti plné květin a zeleně jsou skutečným pohlazením pro duši i oči. Zelená barva rozpouští všechny nervózní myšlenky a obnovuje rovnováhu v našem těle. I proto je nejlepší cvičit jógu venku, na trávě, a dýchat čerstvý vzduch. Tento pocit klidu a pohody můžete přenést i do svého domova, stačí k tomu jen pár triků. Představujeme vám biofilní design založený na zdobení prostoru pomocí přírodních materiálů.

Protože se nás život v předchozích dvou letech smrsknul mezi čtyři stěny, ve kterých žijeme, pracujeme a provozujeme své koníčky (jako je čtení, hraní online jako zábava na špičkových kasinech na TopCasinoExpert.com atd.), jedno je jisté - musíme si své pokoje vyzdobit zelení.

Co je to biofilní design?

Biofilní design a způsob výzdoby prostoru vychází z lidské potřeby spojení s přírodou, která je zásadní pro naše duševní, fyzické a emocionální zdraví. Základní myšlenkou biofilního stylu a designu je, že člověk zůstává v biologickém spojení s okolním světem, s krajinou, flórou a faunou. Biofilní design a interiérové dekorace můžeme samy o sobě zjednodušeně chápat jako vnášení přírody do uzavřeného prostoru vašeho domova.

Se slovem příroda myslíme každý zdroj života - od slunečního světla přes zeleň rostlin v květináčích až po malé vodní fontánky, které mohou zdobit místnosti vašeho domova. Tímto způsobem budete denně koexistovat s ekosystémem, pro který je člověk vlastně "naprogramován".

Biofilní design potřebuje světlo

Biofilně zařízenou místností může být v podstatě jakákoli místnost, která má velká okna od podlahy ke stropu, jimiž denně proniká velké množství slunečního světla. Důležité je, aby okna směřovala také na sluneční stranu, tedy na východ. Tak vás světlo hned po ránu "nabudí", takže den začnete tím nejkrásnějším způsobem.

Přijetí biofilního designu ve vaší ložnici může být tím nejlepším způsobem, jak se opět přiblížit přírodě. Využijte této estetiky a zaměřte se na vyplnění menších prostor ekosystémem. Chápeme, že umístit do ložnice menší fontány může být komplikované, ale přiblížit se vodě a uklidňující síle jde i jinak.

Soukromé terárium

Ideální by bylo pořídit si větší polici, která by dosahovala až ke stropu. Pak na ni dát květiny a květináče a založit si tak vlastní soukromé terárium. Nezáleží na tom, jaké rostliny a květiny si vyberete - ať je to flóra, která vás naplní klidem a pohodou.

Pak vyměňte tmavé závěsy za vzdušné, světle žluté nebo bílé a nechte okny pronikat slunce. Interiéroví designéři doporučují, aby se ložnice vždy „topila“ ve slunci, a to i tehdy, když si chcete o víkendu déle pospat. Nezavírejte se do tmavých místností, jejichž okna jsou zatemněna žaluziemi a závěsy, které dusí sluneční paprsky. Takové místnosti mohou vyvolat depresivní epizody a způsobit, že se budete cítit špatně a daleko od soužití s přírodou.

Lidé, kteří své ložnice proměnili v oázy botanických zahrad a soukromých terárií, potvrzují, že spí mnohem klidněji a lépe si odpočinou. Děje se tak proto, že se znovu spojili s přírodou a uvědomili si, že v biologickém kódu člověka je zeleň a květiny.

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

Ořechová skříň Woodman Flora s kovovou podnoží 80 x 55 cm

25 015 Kč
Shop

Dubová skříň Woodman Flora s kovovou podnoží 80 x 55 cm

19 582 Kč
Shop

Černý dubový kulatý konferenční stolek Woodman Drum I. 83 cm

10 790 Kč
Shop

Šedá šatní skříň Woodman Kobe se zlatou podnoží 80 x 55 cm

22 110 Kč
Shop

Modrý konferenční stolek Woodman Cubis s dubovou podnoží 60 x 50 cm

5 380 Kč
Shop

Černý dubový odkládací stolek Woodman Drum 53 cm

8 715 Kč
Shop