logo

Hodiny

Čas je důležitou součástí našich životů. Měříme jím, jak dlouho bude trvat náš spánek, jak dlouhou dobu budeme trávit v práci, ale také to, jak dlouho budeme moc odpočívat. A čím jej měříme? Hodinami. Jen si to představte. Nenápadný tikot vteřinové ručičky, které jsme mohli slýchat i nástěnných hodin našich babiček. Každé tiknutí nás posouvalo blíž další aktivitě. Proč si ale nepořídit takové, na které bude radost pohledět? V dnešní uspěchané době spoléháme při měření času na své mobilní telefony. Ty ale nechceme mít stále u sebe. Například doma, kdy se chceme věnovat jiným činnostem než jsou sociální sítě, jsou ideální možností staré dobré hodiny. Jsou ale opravdu tak starou možností? V současnosti je na trhu spousta nástěnných hodin, ale i budíků, které svým designem skvělě zapadají do celkového vzezření našich interiérů. Při pohledu na takové kousky náš poté nemrzí, že nám čas ubíhá leckdy zbytečně. Chcete se při pohledu na ně cítit příjemně? V tom případě byste měli vědět, z jakých typů nástěnných hodin si lze vybírat.

Jaké typy hodin si můžeme vybírat?

Typů hodin je na našem světě mnoho. Mezi nejčastěji používané patří například: digitální, ručičkové, stolní, nástěnné, kyvadlové, kukačkové, nalepovací, retro, designové, starožitné apod. My jsme pro vás vybrali některé z velmi oblíbených typů...

Retro hodiny

Retro hodiny jsou dozajista velmi originálním kouskem ve vašem interiéru. Každé z hodin nejsou jen praktické, ale jsou i jakousi dekorací, která dotváří celkový dojem z pokoje, v němž se právě nacházíme. Nezáleží na tom, zda si vyberete retro nástěnné hodiny nebo retro budík, o originalitu a osobitost budete mít postaráno.

Digitální s rádiem

Pro milovníky přesnosti a také ty, kterým prostě klasické s ručičkami nesedí, jsou vhodné digitální hodiny. Ideálně ty, které jsou současně spojeny s rádiem. Pokud si při vyslovení digitálních hodin představujete jen kousky, které vypadají budík, jste na omylu. V současnosti je na trhu spousta digitálních, které mohou vypadat jako klasické nástěnné s tím, že místo ručičky na nich najdete digitálně zobrazený čas.

Kukačkové hodiny

Kdo z nás nikdy neviděl staré kukačkové hodiny, jako by ani nebyl. Pamatujete na krásné dřevěné kousky, které jsme mohli vidět u svých prarodičů, na chatách, chalupách či ve starších filmech? Jde o kousek, který dýchá svojí historií.

Designové hodiny

Každý milovník interiérového designu si rád vybere kousky, které budou jistým způsobem vyjadřovat jeho osobnost a originalitu. Ať už jde o nějaké z neobvyklého materiálu nebo hodiny, které mají velmi originální tvary.

Jaké hodiny si vybrat?

Při výběru hodin bychom měli myslet na to, že jde především o interiérovou dekoraci a doplněk. Proto bychom se měli zaměřit zejména na design našich hodin. Hodiny by měly ladit k výmalbě, nábytku, ale i celkovému vzhledu našeho interiéru. To, jak výrazné hodiny budeme vybírat, závisí na tom, jak moc dominantní prvek mají tvořit. Pokud toužíte po méně výrazném kousku, který vzhled pokoje spíše jemně podtrhne, vybírejte z elegantních kousků. Pokud toužíte po něčem výraznějším, kupte si například kukačkové hodiny nebo hodiny s výrazným vzorem či tvarem. Dále také mohou sloužit jako interiérová dekorace, která může ladit s dalšími prvky v interiéru - v jídelně například s vázou. Tak co, už máte ty své?

Nejnovější produkty

V kategorii 
Hodiny 
najdete 
0
 produktů řazených podle prodejnosti - nejprodávanější, ale i podle ceny - levné 
Hodiny
, luxusní.