logo

Jak jednoduše vyrobit mýdlo doma

Nejste spokojeni s mýdly, která prodávají drogerie? Chcete někomu dát originální dárek? Pak vyrobte vlastní mýdlo. Vaší fantazii se meze nekladou, navíc je to nyní velký hit. Zabavíte se a ještě budete mít radost z něčeho ryze osobního.

Bez silikonové formy na mýdlo se neobejdete

Vlastní mýdlo si můžete vyrobit mnoha způsoby. Základem je tuková hmota, kterou ozvláštníte různými přísadami. V podstatě můžete použít klasické mýdlo z drogerie, ne nijak výrazně parfemované. Jednoduše jej nastrouháte, necháte rozpustit ve vodní lázni nebo na mírném plameni (nesmí se vařit), a posléze budete tvořit vlastní produkt. Základní hmotou pro výrobu mýdla je směs ve složení tuku (lůj, sádlo, olej), hydroxidu a vody. Nebo se používá už mýdlová hmota na výrobu mýdla. Rozteklou a vychladlou směs posléze obohatíte o vůně do mýdel. Hmota by neměla být horká, abyste nezničili vůni přidané esence.

Jaké vůně do mýdel jsou nejoblíbenější?

Na výběr máte spoustu variací, favoritem je esenciální olej levandule. Právě s touto rostlinkou totiž lze skvěle experimentovat. Mýdlo můžete ozvláštnit sušenými květy, samozřejmě podstatné je, že levandule příjemně voní. A navíc i uklidňuje. Z dalších přísad jsou pak vhodná i různá semínka, mýdlo pak bude mít i exfoliační funkci. Až budete mít směs hotovou, připravte si formy na výrobu mýdla. Na výběr je z mnoha druhů, nejpraktičtější jsou silikonové formy na mýdlo. Dobře se s nimi manipuluje a mýdlo se snadno vyloupne. Mýdlo se tedy nechá ztuhnout (proces lze urychlit například vložením mýdla do lednice) a následně se vyklopí. Lze si jej nechat, darovat, velmi oblíbené je ale nechat takto oblíbené mýdlo zavěšené ve skříni, kdy vám krásně provoní oblečení. Metod, jak vyrobit mýdlo, je ovšem několik, záleží na vás, jak si s hmotou pohrajete.

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

Zelená dekorativní kovová soška ovečky Dakls

209 Kč
Shop

Umělá dekorativní kytice hortenzií a růži Dakls Pessa

219 Kč
Shop

Světle zelená dekorativní kovová soška ovečky Dakls

209 Kč
Shop

Matně černá soška PT LIVING Origami Bunny, výška 17 cm

689 Kč
Shop

Růžová dekorativní kovová soška ovečky Dakls

209 Kč
Shop

Matně bílá soška PT LIVING Origami Standing Dog, výška 20,8 cm

1329 Kč
Shop