logo

Jak najít přínosný kurz: Permanentní make up učí kdekdo, ovšem pozor na chyby

Ať už jsme začínající nebo pokročilé specialistky, které už mají zaběhnutou praxi, průběžné vzdělávání je důležité pro rozšiřování naší klientely. Musíme si ovšem umět vybrat ten nejlepší kurz. Permanentní make-up láká svou popularitou nejen klienty, ale také nové specialistky. Jak v něm být nejlepší?

Proč je důležité vybrat si správný kurz?

S tím jak roste oblíbenost permanentního make-upu, roste si počet studií, které ho provádějí. Ne vždy v nich ovšem zajišťují stoprocentní výsledky a může se stát, že zákrok nevypadá dobře. Abychom tomu předešly a nabízely klientkám jen ty nejlepší služby, musíme začít výběrem dobrého kurzu.

Chyby, kterých se dopouští mnoho specialistek

Takový kurz by se měl zaměřit nejen na to, co máme dělat, ale také na to, co dělat nemáme. Tím, že si vysvětlíme nejčastější chyby, které vedou k nepovedenému permanentnímu make-upu, se jich můžeme do budoucna vyvarovat.

Mezi časté nedokonalosti patří držení přístroje na aplikaci pigmentu. Pokud že ho skloníme do špatného úhlu, může například obočí dostat nepřirozený vzhled. Také to vede k tomu, že barvu aplikujeme příliš hluboko.

To je další častou chybou, která se vyskytuje. Permanentní make-up se odlišuje tím, že se speciální pigment zavádí jen těsně pod povrch pokožky. Některé specialistky ovšem můžou jít do hloubky i několik milimetrů. Pak se z permanentního make-upu stane tetování, které je příliš silné a nevstřebá samo tak jako permanentní líčení. Jedinou možností je poté laserové odstranění.

Kurzy jsou prospěšné i pro pokročilé specialistky

Není nic špatného na tom, když se i se zaběhlou praxí přihlásíme do dalšího kurzu. Naopak. Ti nejlepší v oboru se nepřestávají vzdělávat. Nejenže si osvěžíme znalosti, ale také máme možnost načerpat zkušenosti a úhel pohledu někoho jiného.

Také nám kurzy pomůžou odstranit drobné chyby, kterých se můžeme nevědomky dopouštět. A v neposlední řadě to zvyšuje naši prestiž, když se můžeme pochlubit novým certifikátem. Tím nejlepším důkazem naší zručnosti jsou nicméně výsledky, které na své tváři ukazují naše zákaznice.

Jak vybrat ten nejlepší kurz?

O kvalitě kurzu nám mnoho napoví výsledky, kterými se studio prezentuje. Pokud se nám jeho práce líbí, můžeme se s klidem přihlásit. Každý ovšem provádí permanentní make-up trochu jinak. Zatímco jedna specialistka dbá na to, aby výsledky byly přirozené a nerozeznatelné od původních rysů obličeje, jiná specialistka bude provádět výraznější a jasnější líčení. Záleží tedy na nás, co chceme klientkám posléze nabízet.

Velmi pozorně bychom si pak měly prostudovat náplň školení. Mělo by nás zajímat, kolik účastnit s námi bude a jestli budeme mít čas a prostor pro co největší praktické ukázky.

Také bychom si měly pročíst reference. O to nejen bývalých studentů, ale také zákaznic. Jak klienti hodnotí dané studio a jaký vztah si s tamními specialistkami vytvářejí, nám hodně napoví, jestli budou kurzy kvalitní.

Nejpopulárnější metody permanentního make-upu

V první řadě se ženy zajímají o permanentní obočí. Už ale dávno neplatí, že máme jen jednu techniku, kterou vytetujeme na obočí stíny. Vedle toho se můžeme nechat zaškolit do microbladingu, který přináší velmi přirozený efekt. Umět navrhnout obočí, které bude slušet danému obličeji, se může rovnat umění a je třeba mít tuto techniku dobře zvládnutou.

Kromě obočí by naše studio mělo nabízet i permanentní oční linky a rty. Tím je základní nabídka kompletní a dost dobře si s tím vystačíme. Ovšem můžeme přistoupit i k jiným technikám. Například jde o estetickou kamufláž tmavých kruhů pod očima, vypadávajících vlasů nebo jizev. Stejně tak se ženy často obracejí na odbornice s žádostí, aby jim na prsní implantáty vytetovaly bradavky a prsní dvorce.

Pokud to vše zahrneme do svých služeb a díky kvalitním kurzům vypilujeme své dovednosti na jedničku, můžeme si být jisté, že se k nám budou sjíždět ženy i muži z okolí.

Máte zkušenosti s kurzy na permanentní make-up? Je podle vás těžké najít opravdu dobré školení?

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

Zelená dekorativní kovová soška ovečky Dakls

209 Kč
Shop

Umělá dekorativní kytice hortenzií a růži Dakls Pessa

219 Kč
Shop

Světle zelená dekorativní kovová soška ovečky Dakls

209 Kč
Shop

Matně černá soška PT LIVING Origami Bunny, výška 17 cm

689 Kč
Shop

Růžová dekorativní kovová soška ovečky Dakls

209 Kč
Shop

Matně bílá soška PT LIVING Origami Standing Dog, výška 20,8 cm

1329 Kč
Shop