logo

Jak si prakticky a zároveň dekorativně uspořádat šperky

Přemýšlíte, kam umístit své šperky, aby se vám jen tak ladem skladem neválely v šuplíku? Své klenoty nemusíte jen schovávat, naopak – klidně je vystavte na obdiv. Podívejte se na několik tipů, se kterými si šperky nejen dobře uspořádáte, ale proměníte je i v pěknou dekoraci své místnosti.  

Designové stojánky a organizéry

Pokud se vám už omrzely klasické šperkovnice, dnešní trh nabízí obrovské množství stojanů a organizérů, které jsou přímo stvořené pro otevřené ukládání a zavěšování šperků. Takový kousek se stane nejen praktickým místem pro odkládání klenotů, ale i pěkným designovým doplňkem. Je jen na vás, který se vyberete a který se bude nejlépe hodit do vašeho pokoje. Zvolit můžete minimalistický kousek s jednoduchou kovovou konstrukcí, rozvětvený dřevěný stojánek ve tvaru stromu či organizér představující svým tvarem lidskou ruku – ten je ideální na ukládání prstýnků.

Šatní ramínko pro vaše náhrdelníky

Pokud holdujete zlatým náhrdelníkům či stříbrným přívěskům, bude se vám líbit následující tip. Skvěle můžete k jejich organizaci využít obyčejné kalhotové ramínko, které pověsíte na malý šroubek či skobu ve zdi. Kreativní duše si mohou dřevěné ramínko natřít jakoukoli barvou, klidně si ale pořiďte nějaké pěkné už z výroby. Na ramínko pak pohodlně zavěsíte všechny své náhrdelníky. Pokud vlastníte nějaký, který nemá zapínání, jednoduše ho pověste na háček ramínka.  

Polštáře nejen do postele

Pokud jste také podlehli dekoracím v podobě mnoha polštářů, zamilujete si i jejich následující využití při ukládání šperků. Pořiďte si malé chlupaté polštářky, které jsou v současnosti tolik populární, a umístěte je na poličku či skříňku. Skvěle vám poslouží jako „hnízdečko“ pro vaše šperky, které se v nich budou mít jako v bavlnce.  

Náušnice na jednom místě

Přemýšlíte, jak si uspořádat náušnice? Popadněte libovolně velký kousek polystyrénu, potáhněte ho látkou a jednoduše do něj všechny své náušnice zapíchněte. Krásný a praktický doplněk je na světě, látku navíc můžete kdykoli dle libosti změnit. Při jejím výběru doporučujeme zohlednit obsah šperkovnice – pokud vaši sbírku náušnic tvoří především decentní jednobarevné kousky jako například perlové náušnice, nebojte se zvolit výraznější či vzorovanou látku. Pokud jste zaměřené spíše na drahokamy a barevné šperky, ty mnohem lépe vyniknou na látkách neutrálních barev.      

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

Zelená dekorativní kovová soška ovečky Dakls

209 Kč
Shop

Umělá dekorativní kytice hortenzií a růži Dakls Pessa

219 Kč
Shop

Světle zelená dekorativní kovová soška ovečky Dakls

209 Kč
Shop

Matně černá soška PT LIVING Origami Bunny, výška 17 cm

689 Kč
Shop

Růžová dekorativní kovová soška ovečky Dakls

209 Kč
Shop

Matně bílá soška PT LIVING Origami Standing Dog, výška 20,8 cm

1329 Kč
Shop