logo Dekorace.cz

Jak správně vybavit pracovnu, pokud pracujete z domu

Práce formou home office se stala naprostou samozřejmostí. Mezi zaměstnavateli se najde jen hrstka těch, která to neumožňuje. V případě, že na vás také padla tíha (nebo naopak radost) práce z domova, je načase si vybavit vaši pracovnu. Protože pokud ji nemáte, nebude práce odváděna tak kvalitně, jak by odváděna být mohla. Ze všeho nejdříve tedy pověste záclony na dřevěné garnýže a pusťte se do dalšího zařizování místnosti, ve které budete trávit opravdu hodně času.

Správný stůl je první bod na seznamu

Svou pracovnu si musíte vybavit k obrazu svému. Co je však klíčovým prvkem každého řádně zařízeného pracovního koutu je stůl. Ne, při práci není dobré se uvelebovat na nějakou pohodlnou sedačku, která by vám jenom zruinovala záda. Potřebujete mít reálné zázemí, které je právě tvořeno nejen stolem, ale také kvalitní ergonomickou židlí, ale o ní až níže.

Stůl by měl být tvořený dostatečně velkou pracovní plochou, která bude určená pro vaše organizační systémy. Neměl by postrádat ani dostatek šuplíků nebo skříněk, do kterých si budete moct schovat to nejdůležitější.

Vzhůru k výběru správné židle

Vedle stolu musíte mít k dispozici také kvalitní kancelářskou židli, která je také základem úspěšného naplnění pracovních povinností. Musí být hlavně ergonomická čili zajišťující vám správně a kvalitní sezení.

Při výběru si zkontrolujte, jestli má taková židle oporu beder. Výška pak musí odpovídat také vašim potřebám, proto židli před jejím použitím vyzkoušejte.

Dostatek světla nejen přes den

Zatímco někdo má to štěstí a jeho pracovna je poměrně světlá, jiný takové štěstí mít nemusí a musí investovat do velkého množství doplňkových svítidel. V případě, že se pustíte do výbavy pracovny, investujte do stolní lampičky, která bude doplněním hlavního centrálního svítidla. Velké lampy v případě, že se v pracovně nachází také čtecí koutek nebo sedačka, není taktéž na škodu.

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

Vánoční světelná dekorace Fauna - Star Trading

299 Kč
Shop

Vánoční světelná dekorace Astro - Star Trading

1 390 Kč
Shop

Bílá vánoční světelná dekorace Willow - Star Trading

399 Kč
Shop

Vánoční světelná dekorace Nutcracker - Star Trading

349 Kč
Shop

Vánoční světelná dekorace Billy - Star Trading

399 Kč
Shop

Bílý závěsný samozavlažovací květináč Eva Solo

1 698 Kč
Shop