logo Dekorace.cz

Ještě nemáte stojan na ovoce a zeleninu? Chyba

Ovoce a zelenina nesmí chybět v jídelníčku nikoho z nás. Abyste si zajistili neustálý přísun těchto čerstvých plodin, je vhodné jich neustále dostatek nakupovat. Kam ovšem tyto potraviny umístíte? Stále se najde mnoho domácností, kde se ovoce jen tak povaluje po stole nebo je nevzhledně uložené na různých místech. Někteří dávají ovoce do mísy, jiní ho dávají třeba i do chladnice, kam ovšem řada druhů vůbec nepatří. Možná, že ani tolik ovoce a zeleniny nekupujete, aby vám zbytečně nedělala nepořádek. To není řešení, vždy existuje elegantní způsob, jak tyto potraviny uložit.

Kupte si stojan na ovoce

Stojan na ovoce a zeleninu je tím nejvíce praktickým místem pro uložení těchto potraviny. Stojany mohou mít několik pater a podle toho můžete prakticky rozdělit jednotlivé druhy ovoce. Ne všechny druhy ovoce by měly být pohromdě. Když například necháte jablka s jinými druhy ovoce, rychleji vám shnijí, jablka by proto měla být vždy skladována samostatně.

Výjimkou jsou případy, kdy je ovoce konzumováno tak rychle, že se nestihne zkazit. V každém případě je vhodné oddělit ovoce a zeleninu. Můžete mít patra, ve kterých budete mít rajčata, okurky a papriky, v jiných patrech pak třeba banány, broskve nebo jiné ovoce. Nemusíte mít jen jeden stojan, pokud máte větší spotřebu ovoce a zeleniny, zajistěte si stojanů více, abyste ve všem měli pořádek. Je nevzhledné, pokud jsou stojany přeplněné a při manipulaci vám začnou věci ze stojanu padat.

K pověšení nebo na stůl?

Je mnoho provedení stojanů a pokud je vybíráte, měli byste myslet i na to, kam je umístíte. Skvělým místem pro umístění je pult v kuchyni a pokud máte velký jídelní stůl, mohou být i tam, aby si každý mohl sáhnout pro čerstvé ovoce, když bude mít chuť. Je tedy vhodné, aby byly stojany umístěny tam, kde je bude mít každý snadno na dosah.

Závěsné stojany jsou vhodné v tom, že vám nezaberou místa na stole nebo na pultu. Můžete se vždy pro ovoce nebo zeleninu snadno natáhnout. Samotné stojany se vyrábí ve vzhledných provedeních, takže se samy o sobě stanou vítanou dekorací, kterou nemusíte nikam schovávat.

Jaké provedení bude ideální 

Velmi populární je otočný stojan na ovoce, protože nabízí snadnější dostupnost, jednoduše ho pootočíte a můžete mít k dispozici ovoce nebo zeleninu, kterou chcete. Pokud chcete kovový stojan na ovoce, důležité samozřejmě je, aby byl z nezávadných materiálů.

Populární je tak obzvláště nerezový stojan na ovoce, který se i velmi snadno udržuje. Je vhodné i tak pravidelně ovoce kontrolovat, aby se nestalo, že vám některé začne hnít nebo plesnivět. Následně by mohla být narušena nezávadnost zbylého ovoce, které je s ním v kontaktu. Na větší ovoce je skvělou volbou drátěný stojan na ovoce, protože se k ovoci dostane vzduch a lépe vynikne jeho vzhled.

Pokud máte rádi hroznové víno, jeho umístění na drátěný stojan by nemuselo být nejvhodnější, protože by vám jednotlivé kuličky vína mohly začít padat na zem. Jestliže máte rádi luxus, můžete vsadit třeba na mramorový servírovací stojan, který vypadá úchvatně. Se stojany na ovoce vypadá každá kuchyně lépe.

Když je v nich ovoce na očích, snadno budete mít pod kontrolou, kolik ovoce vaše rodina spotřebuje. Dbejte na průběžné doplňování, aby stojan nikdy nezůstal prázdný. Skladbu ovoce volte tak, aby v něm vždy bylo více druhů ovoce, bude tak více pestrý a bude zářit všemi barvami. Inspirujte se nabídkou stojanů a zajisté mezi nimi najdete takový, který bude ideální i do vaší kuchyně. Pokud vám však stojany nevyhovují, vyberte stylovou místu, do které můžete ovoce umístit.

 

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

Kameninové svícny v sadě 3 ks Mercuries - Boltze

429 Kč
Shop

Šedá svíčka Eco candles by Ego dekor Friendly, doba hoření 37 h

239 Kč
Shop

Šedobéžový samozavlažovací truhlík, délka 30 cm Tolita - Plastia

399 Kč
Shop

Antracitově šedý samozavlažovací květináč, ø 55 cm Berberis - Plastia

2 690 Kč
Shop

Žlutá svíčka PT LIVING Layered, výška 7,5 cm

139 Kč
Shop

Tyrkysově modrá svíčka Eco candles by Ego dekor Friendly, doba hoření 37 h

239 Kč
Shop