logo

Parkování letiště Ostrava je pouze jedna z výhod tohoto letiště. V čem jsou další jedinečné benefity?

Abychom zvolili to správné letiště pro náš příští výlet, mohou nám pomoci některá specifika každého z nich. Dobře vyřešené parkování letiště Ostrava je samozřejmě plusem v očích  mnoha cestovatelů. Nicméně toto letiště  má  ještě další přednosti.  Než si  však o nich řekneme,  seznamme se  nejdříve s jednou významnou postavou české historie. S jakou a proč?

Jakou významnou postavu si můžeme připomenout při parkování na letišti v Ostravě?

Jde o Leoše Janáčka, po kterém bylo celé ostravské letiště pojmenováno. Díky čemu si zvěčnení svého jména v názvu mezinárodního letiště zasloužil ? Díky tomu, že se jeho hudební skladby doslova rozlétly  po celém světě.

Janáčkova tvorba se v průběhu let zajímavě vyvíjela. Hudební motivy byly inspirovány běžným děním okolo něj. Zaznamenával si je pomocí unikátních postupů. Například vyvinul speciální techniku pojmenovanou nápěvky mluvy. Ta se soustřeďovala na záznam melodie běžné řeči, která Mistrovi ovšem v uších zněla jako hudební skladba.

Leoš Janáček patří mezi nejhranější operní umělce světa

Díky svému géniu a tvrdé práci  zkomponoval Janáček oslnivé opery. Je také autorem řady symfonií a dalších hudebních děl. Obdivuhodné jsou i tisíce zápisů melodických a rytmických částí jednotlivých slov a vět, které zaslechl. Až budete příště na letišti v Ostravě, zkuste se zaposlouchat do tónů, které uslyšíte v okolních konverzacích. Možná i vy, řečeno Janáčkovými slovy, nahlédnete tímto okénkem do duše ostatních lidí.

Abychom si mohli zkrátit dlouhou chvíli na letišti, je samozřejmě potřeba se tam nejdříve dostat!

Naprosto zásadní výhodou Ostravského letiště je napojení na vlakové nádraží. Na jednom místě nalezneme odletovou halu i budovu vlakového nádraží, které tak spolu představují, v Čechách jinak nevídaný, originální dopravní uzel. Díky němu se můžeme dostat k letadlu opravdu pohodlně a rychle. Není-li pro vás vlak správná volba, nabízí se další možnosti přepravy jako:

  • Místní taxislužba, která odveze cestující z jakéhokoliv místa až k letovému terminálu.
  • Přeprava pomocí místní autobusové dopravy.
  • Vlastní doprava autem.

     

Pokud si vybereme dopravu na letiště po vlastní ose, kde můžeme zaparkovat?

Velmi dobrá otázka. Možností se nabízí hned několik. Nejlepší je vybrat si tu, která vyjde nejlevněji, a to v závislosti na délce doby parkování. Pokud jsme například přesvědčili někoho z rodiny nebo kamarády, aby nám pomohli s odvozem na letiště, můžeme si zvolit nejsnadnější způsob v podobě místního expresního parkoviště. To je zdarma po dobu 15 minut od vjezdu.

Můžeme tak v klidu vyložit zavazadla a přesunout se do odletové haly. Specialitou tohoto parkování je výjimka, která by se nám například v Praze poměrně prodražila. Na tomto expresním parkovišti totiž můžeme stát i dlouhodobě, bez toho, abychom byli odtaženi. Nicméně cena za toto parkování bude celkem vysoká.

Jaké jsou další možnosti parkování na ostravském letišti?

Pokud  chceme parkovat levně,  vyplatí se některé  z neoficiálních parkovišť. Pod tímto názvem se opravdu neskrývá potemnělá ulička, kde  můžeme očekávat vykradené auto. Jde o soukromé parkoviště, které neprovozuje samo letiště. A hlavním benefitem bývá právě nižší cena, při zachování uživatelského komfortu. Samozřejmostí na tomto parkovišti jsou všudypřítomné bezpečnostní prvky. Mezi ně patří kamery, alarmy, mechanické zabezpečení prostor nebo ochranka. Nemusíme se tedy obávat, že b ybylo naše auto odtaženo, nebo ukradeno a výlet by se tak nepříjemně prodražil. Pokud je neoficiální parkoviště od odletové haly daleko, bývá součástí služby doprava k hale a zpět.

Využili jste už někdy v minulosti služeb tohoto neoficiálního parkoviště? Čekala na vás po návratu radost nebo starost? Popište nám své zážitky do komentářů!

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

Zelená dekorativní kovová soška ovečky Dakls

209 Kč
Shop

Umělá dekorativní kytice hortenzií a růži Dakls Pessa

219 Kč
Shop

Světle zelená dekorativní kovová soška ovečky Dakls

209 Kč
Shop

Matně černá soška PT LIVING Origami Bunny, výška 17 cm

689 Kč
Shop

Růžová dekorativní kovová soška ovečky Dakls

209 Kč
Shop

Matně bílá soška PT LIVING Origami Standing Dog, výška 20,8 cm

1329 Kč
Shop