logo

Prodej bytu? Plzeň osloví nejen pivem

Plánujete změnu bydliště a sháníte výhodný prodej bytu? Plzeň je volbou, která by ve vašem výběru měla figurovat hodně vysoko. Ačkoliv je její jméno právem spojováno především s místní pivovarnickou tradicí, její přednosti tím  zdaleka nekončí. Čím je tak atraktivní? Pojďme se na to blíže podívat .

Cena za prodej bytu zde v roce 2020 vzrostla 

Není výjimkou, že v Plzni zaplatíte za průměrný byt o rozloze 60 čtverečních metrů  víc než tři miliony. Avšak stále je to  o mnoho méně, než v Praze. Za své peníze zde  dostanete většinou solidní nemovitost, což v Praze není nutně pravidlem. Ceny  sice meziročně vzrostly, ale v nejbližších letech by se tento trend měl podle všech předpovědí zarazit. Nikdo ale neví, jak se do celé situace promítne koronavirová epidemie. Možná se nakonec dočkáme situace, kdy si i nový developerský projekt v Praze bude s přehledem moci dovolit mnohem více lidí, než dnes. Jak to pak asi bude s cenami v západních Čechách?

Co v Plzni a Plzeňském kraji naopak v tomto roce ve srovnání s rokem předchozím klesá, jsou ceny pronájmů. A to o celých 10 %. Pro všechny, kteří zde shání nájemní bydlení, jde o výbornou zprávu. Ale jak to bude v budoucnu, opět nikdo neví..

Město je plné pracovních příležitostí

Plzeň byla odedávna městem se strategickou polohou na cestě mezi Prahou a Bavorskem a čilý obchodní ruch zde panoval již od raného středověku. V devatenáctém století dorazila do Plzně  průmyslová revoluc, sládek Josef Groll zde uvařil první várku proslulého plzeňského piva (o celé pivní historii si přečtěte zde). a byly založeny proslulé Škodovy závody.

Obě tradice,  pivovarnická a  průmyslová, jsou ve městě živé dodnes. Vznikají samozřejmě i  další  podniky, které se koncentrují především v areálu Borská pole. V něm najdete třeba Vědeckotechnický park. V Plzni je stále  velká poptávka po kvalifikovaných pracovních silách. Vedle průmyslu v ní kvetou i služby, gastronomie, IT a vzdělávání – ve všech těchto oborech není o volná místa nouze.

Plzeň, město vzdělání a kultury

Vedle řady středních škol a gymnázií najdete v Plzni především Západočeskou univerzitu se zhruba deseti tisíci studentů, a svými pobočkami jsou zde rovněž zastoupeny Lékařská fakulta Univerzity Karlovy a Metropolitní univerzita Praha. Ve městě tak panuje uvolněná studentská atmosféra a "žije" to zde. Studentský život je nicméně koncentrován do vybraných míst, takže si v Plzni  přijdou na své i ti, kteří mají rádi klid.

Nejen vzdělání, ale i kultura hýbe městem. Roku 2015 byla Plzeň dokonce Evropským hlavním městem kultury.

Hudba, divadlo a umění nejsou v Plzni prázdnými pojmy a výčet veškerých institucí, festivalů, koncertů a dalších akcí konajících se v průběhu celého roku by zabral až příliš mnoho prostoru. Zmiňme alespoň:

·         Divadlo J. K. Tyla.

·         Loutkové Divadlo Alfa.

·         Západočeské muzeum.

·         Pivovarské muzeum.    

·         Techmania Science Center.

-      Filmový festival Finále.

-      Galerii města Plzeň.

·         Hudební festival Smetanovské dny.

·         Festival loutkového divadla Skupova Plzeň.

·         Plzeňský Majáles.

·         Metalfest Open Air.

Máte rádi sport? Pak budete mít rádi i Plzeň

I ti, kdo se o fotbal a hokej zajímají jen zběžně, již jistě slyšeli jména jako FC Viktoria Plzeň či HC Škoda Plzeň. Oba kluby patří k republikové špičce ve fotbale a hokeji. Plzeň také vychovala řadu těch nejlepších sportovců, olympijské vítěze nevyjímaje. SK Interobal Plzeň exceluje ve futsalu, zdejší sportovci mají skvělou pověst i v házené, florbalu i atletice.

Ale i pro amatérské sportovce nabízí město nesčetné možnosti rekreačního sportování. Prostě kdo nechce, nemusí zůstat na gauči 

Které přednosti této západočeské metropole byste vyzdvihli vy? Můžete směle psát do sekce komentářů!

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

Zelená dekorativní kovová soška ovečky Dakls

209 Kč
Shop

Umělá dekorativní kytice hortenzií a růži Dakls Pessa

219 Kč
Shop

Světle zelená dekorativní kovová soška ovečky Dakls

209 Kč
Shop

Matně černá soška PT LIVING Origami Bunny, výška 17 cm

689 Kč
Shop

Růžová dekorativní kovová soška ovečky Dakls

209 Kč
Shop

Matně bílá soška PT LIVING Origami Standing Dog, výška 20,8 cm

1329 Kč
Shop