Rezidence Mélange: Bydlení na Smíchově je čím dál žádanější

Nejen developeři, ale i zájemci o bydlení se čím dál častěji rozhlížejí po Smíchově. Na jeho území roste mnoho novostaveb a nadstandardních rezidencí – mezi nimi například Rezidence Mélange. Praha 5 má totiž co nabídnout. Nejenže leží přímo v centru na břehu Vltavy, ale také  kombinuje moderní čtvrti s klasickou zástavbou a přírodními rezervacemi. Nové byty tu bývají ihned rozprodané.

Smíchov propojuje moderní život s tradiční atmosférou

Smíchov se na jednu stranu mění v moderní čtvrť zaměřenou na byznys. Na straně druhé si uchovává svá stará zákoutí a v jeho postranních uličkách člověk narazí na mnoho malých prodejců a zajímavých obchůdků. Kdo nechce, nemusí do nákupního centra Nový Smíchov vůbec zavítat. Najít si zde svého „lokálního“ prodejce a  oblíbenou kavárničku je skutečně snadné.

Velkou výhodou Smíchova je i vysoká koncentrace výborných restaurací a kaváren. Najdeme tu nejednu italskou i českou kuchyni, a také pověstně dobrý kebab, kde stojí frontu samotní pražští Turci. Snadno se zamilujeme do rodinné Čokoládové cukrárny, která zahřeje svou sladkou nadílkou a domáckou atmosférou. A lehce propadneme kouzlu  kavárny Mezi řádky, která nadchne vlastní pekárnou a veřejnými čteními.

Dostupnost je přímo ukázková

Smíchov leží coby kamenem dohodil od Starého Města. Z Anděla je to na Újezd a dál na Malostranské náměstí skutečně kousek. Tato výborná poloha z něj dělá jednu z nejlépe dostupných pražských čtvrtí.

Smíchov slouží rovněž jako vynikající dopravní uzel. Protíná ho linka metra B a kříží se zde řada autobusových a tramvajových linek MHD. Celopražský význam mají i dvě zdejší nádraží: železniční Smíchovské a autobusové Na Knížecí.Prochází jím i městský okruh, který nás rychle vyvede  na dálnici.  

Netušená zákoutí a příroda Prahy 5 umí uchvátit

Ačkoliv je Smíchov blízko samotnému historickému středu města a jeho vlastní střed – Anděl – má velmi komerční ráz, najdeme zde překvapivě mnoho zelených zákoutí a míst k relaxaci. Z těch městských parků je to například park Santoška se stejnojmennou usedlostí, park Na Skalce s vodopádem, jezírkem i altánem, park Sacré Coeur nebo Klamovka. Zajímavostí centra Prahy 5 jsou Malostranský hřbitov, kde odpočívá řada osobností a zahrada Kinských.

Tím ovšem výčet parků, remízků a úchvatné zeleně této městské části teprve začíná. Zaujmou přírodní památky Ctirad a Děvín, pražský Semmering, rozhledna Cibulka nebo přírodní památka Skalka. Skvělým místem na procházku jsou i Dívčí hrady s výhledem na celou Prahu.

Zřejmě nejznámější a nejvyhledávanější přírodní rezervací Prahy je Prokopské údolí. Nabízí útočiště nejen mnohým chráněným rostlinám a drobnému zvířectvu, ale díky svému klidu také lidem.. Údolí se pyšní skalními útvary, starým lomem a jezírkem.

Sport a rekreace se najde pro každého

To všechno jsou místa, kam můžeme vyrazit za aktivním odpočinkem. Praha 5 tak potěší všechny běžce, cyklisty i rodiny s dětmi. Ty si mohou zpříjemnit odpoledne dokonce přímo v širším centru. Zajímavou zábavu přináší například Stanice přírodovědců plná netradiční zvěře, nebo Království železnic a jeho modely.

Dospělé zase potěší Švandovo divadlo, divadlo Orfeus nebo neotřelá scéna MeetFactory. Navíc je to od Anděla celkem blízko i do Národního divadla a přes Kampu na Malou Stranu.

Novostavby rostou jako houby po dešti. Volné ale dlouho nezůstanou

Smíchov má ještě řadu míst vhodných pro novostavby a developerské společnosti ho doslova milují. Není proto divu, že zde vzniká jeden zajímavý projekt za druhým.Nové byty se rozprodají dlouho před dokončením.

Na Praze 5 vyrůstá zcela nová unikátní pražská čtvrť s názvem Smíchov City, která bude revitalizovat zanedbané okolí Smíchovského nádraží. A najdeme zde další a další rezidence a nové obytné plochy.  Blízko parku Santoška a Dívčích hradů vyrostla například Rezidence Mélange, jejíž byty vynikají velkými okny a dostatkem světla. Celý dům spadá do energetické kategorie B, počítá s parkováním elektromobilů a balkony a terasy nabízejí výhled na Vyšehrad.

Znáte Prahu Smíchov? Jaká oblíbená místa byste doporučili vy?

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

Linum Povlak na polštář 60x60 PEPPER

695 Kč
Shop

Bloomingville Polštář s motivem obláčků vč. výplně

591 Kč
Shop

Kabelka ZWEI LISETTE L10

1074 Kč
Shop

Reisenthel Taška na kolečkách Foldabletrolley diamonds mocha

620 Kč
Shop

ASA Selection Hrnek COPPA KURO 0,4 l

309 Kč
Shop

Asa Selection Hrnek s uchem Coppa porcelán oranžová 0,4l

265 Kč
Shop