logo

Rezidence Mélange: Bydlení na Smíchově je čím dál žádanější

Nejen developeři, ale i zájemci o bydlení se čím dál častěji rozhlížejí po Smíchově. Na jeho území roste mnoho novostaveb a nadstandardních rezidencí – mezi nimi například Rezidence Mélange. Praha 5 má totiž co nabídnout. Nejenže leží přímo v centru na břehu Vltavy, ale také  kombinuje moderní čtvrti s klasickou zástavbou a přírodními rezervacemi. Nové byty tu bývají ihned rozprodané.

Smíchov propojuje moderní život s tradiční atmosférou

Smíchov se na jednu stranu mění v moderní čtvrť zaměřenou na byznys. Na straně druhé si uchovává svá stará zákoutí a v jeho postranních uličkách člověk narazí na mnoho malých prodejců a zajímavých obchůdků. Kdo nechce, nemusí do nákupního centra Nový Smíchov vůbec zavítat. Najít si zde svého „lokálního“ prodejce a  oblíbenou kavárničku je skutečně snadné.

Velkou výhodou Smíchova je i vysoká koncentrace výborných restaurací a kaváren. Najdeme tu nejednu italskou i českou kuchyni, a také pověstně dobrý kebab, kde stojí frontu samotní pražští Turci. Snadno se zamilujeme do rodinné Čokoládové cukrárny, která zahřeje svou sladkou nadílkou a domáckou atmosférou. A lehce propadneme kouzlu  kavárny Mezi řádky, která nadchne vlastní pekárnou a veřejnými čteními.

Dostupnost je přímo ukázková

Smíchov leží coby kamenem dohodil od Starého Města. Z Anděla je to na Újezd a dál na Malostranské náměstí skutečně kousek. Tato výborná poloha z něj dělá jednu z nejlépe dostupných pražských čtvrtí.

Smíchov slouží rovněž jako vynikající dopravní uzel. Protíná ho linka metra B a kříží se zde řada autobusových a tramvajových linek MHD. Celopražský význam mají i dvě zdejší nádraží: železniční Smíchovské a autobusové Na Knížecí.Prochází jím i městský okruh, který nás rychle vyvede  na dálnici.  

Netušená zákoutí a příroda Prahy 5 umí uchvátit

Ačkoliv je Smíchov blízko samotnému historickému středu města a jeho vlastní střed – Anděl – má velmi komerční ráz, najdeme zde překvapivě mnoho zelených zákoutí a míst k relaxaci. Z těch městských parků je to například park Santoška se stejnojmennou usedlostí, park Na Skalce s vodopádem, jezírkem i altánem, park Sacré Coeur nebo Klamovka. Zajímavostí centra Prahy 5 jsou Malostranský hřbitov, kde odpočívá řada osobností a zahrada Kinských.

Tím ovšem výčet parků, remízků a úchvatné zeleně této městské části teprve začíná. Zaujmou přírodní památky Ctirad a Děvín, pražský Semmering, rozhledna Cibulka nebo přírodní památka Skalka. Skvělým místem na procházku jsou i Dívčí hrady s výhledem na celou Prahu.

Zřejmě nejznámější a nejvyhledávanější přírodní rezervací Prahy je Prokopské údolí. Nabízí útočiště nejen mnohým chráněným rostlinám a drobnému zvířectvu, ale díky svému klidu také lidem.. Údolí se pyšní skalními útvary, starým lomem a jezírkem.

Sport a rekreace se najde pro každého

To všechno jsou místa, kam můžeme vyrazit za aktivním odpočinkem. Praha 5 tak potěší všechny běžce, cyklisty i rodiny s dětmi. Ty si mohou zpříjemnit odpoledne dokonce přímo v širším centru. Zajímavou zábavu přináší například Stanice přírodovědců plná netradiční zvěře, nebo Království železnic a jeho modely.

Dospělé zase potěší Švandovo divadlo, divadlo Orfeus nebo neotřelá scéna MeetFactory. Navíc je to od Anděla celkem blízko i do Národního divadla a přes Kampu na Malou Stranu.

Novostavby rostou jako houby po dešti. Volné ale dlouho nezůstanou

Smíchov má ještě řadu míst vhodných pro novostavby a developerské společnosti ho doslova milují. Není proto divu, že zde vzniká jeden zajímavý projekt za druhým.Nové byty se rozprodají dlouho před dokončením.

Na Praze 5 vyrůstá zcela nová unikátní pražská čtvrť s názvem Smíchov City, která bude revitalizovat zanedbané okolí Smíchovského nádraží. A najdeme zde další a další rezidence a nové obytné plochy.  Blízko parku Santoška a Dívčích hradů vyrostla například Rezidence Mélange, jejíž byty vynikají velkými okny a dostatkem světla. Celý dům spadá do energetické kategorie B, počítá s parkováním elektromobilů a balkony a terasy nabízejí výhled na Vyšehrad.

Znáte Prahu Smíchov? Jaká oblíbená místa byste doporučili vy?

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

Zelená dekorativní kovová soška ovečky Dakls

209 Kč
Shop

Umělá dekorativní kytice hortenzií a růži Dakls Pessa

219 Kč
Shop

Světle zelená dekorativní kovová soška ovečky Dakls

209 Kč
Shop

Matně černá soška PT LIVING Origami Bunny, výška 17 cm

689 Kč
Shop

Růžová dekorativní kovová soška ovečky Dakls

209 Kč
Shop

Matně bílá soška PT LIVING Origami Standing Dog, výška 20,8 cm

1329 Kč
Shop