logo Dekorace.cz

Vyšperkujte ložnici pomocí světýlek nebo přírodních doplňků

Chybí vám v ložnici nějaké dekorační prvky a doplňky? Máte pocit, že pokoj působí fádně a nudně? Poradíme vám, jak změnit vzhled ložnice s pomocí pouze několika základních doplňků, které ale zásadním způsobem ovlivní atmosféru v celé místnosti.

Zdroj obrázku: brizmaker - stock.adobe.com

Každá ložnice si zaslouží kvalitní postel i matraci

Než se pustíte do šperkování ložnice, ujistěte se o tom, že se v místnosti nachází vše, co je důležité a nezbytné pro zdravý spánek. Tím máme na mysli kvalitní postel a luxusní matraci. Abyste prodloužili její životnost, přijde vám vhod také chránič matrace.

Luxusní doplňky pro spánek jako v bavlnce

Kromě těchto dvou základních věcí se samozřejmě rozmazlete také špičkovým ložním prádlem a nezapomínejte na luxusní doplňky, jako například na hebkou peřinu značky Curem, anatomický polštář či lehkou přikrývku. O pocit naprostého pohodlí se postará lněné či kašmírové povlečení.

Před šperkováním ložnici podrobte generálnímu úklidu

Aby dekorace v ložnici skutečně vynikly, začnětě tím nejotravnějším – řádným úklidem. Čím dříve se do něho pustíte, tím dříve ho budete mít úspěšně za sebou. Při úklidu mějte na paměti, že do ložnice patří pouze věci, které souvisí se spánkem a nejsou rušivé. Vše ostatní bez milosti vyhoďte nebo přesuňte do jiné místnosti. Čistý a uklizený prostor vám zajistí kvalitní spánek a bez pohozených věcí okolo postele snížíte riziko úrazu při noční cestě na toaletu.

Zdroj obrázku: Yuri-U - stock.adobe.com

Vhodné barvy do ložnice

Jaké barevné palety se při dekorování luxusní ložnice držet? Mezi vhodné barvy do ložnice patří:

  • bílá,
  • modrá,
  • zelená,
  • světle oranžová,
  • šedá,
  • žlutá,
  • fialová.

Osvědčenou klasikou jsou béžové a krémové odstíny. Pokud máte zařízenou ložnici dle feng shui, určitě se v ní béžová barva vyskytuje.

Osvětlení ložnice

Důležitou roli v ložnici hraje také vhodné osvětlení. Kam patří lampička do ložnice? Ideálně na noční stolek, abyste na ni dosáhli přímo z postele. Pro vytvoření romantické a příjemné atmosféry se postarají také svíčky a dekorativní osvětlení. Světýlka do ložnice volte v teplých žlutých odstínech a naaranžujte je například na okenní parapet, na čelo postele či na noční stolek.

Zdroj obrázku: Photographee.eu - stock.adobe.com

Dekorace do ložnice: Inspirace na přírodní prvky

Pojďme se nyní zaměřit na konkrétní tipy dekorací. Obklopte se dřevem, které interiér zútulní, vsaďte ale i na proutěné koše, proutí naaranžované ve váze, dekorační bambus, který roste jako z vody, a len. Ten můžete do interiéru zakomponovat v podobě povlaků na dekorační polštářky. Mezi další oblíbené přírodní dekorace do ložnice patří také makramé, lapače snů a závěsy.

Pokojové rostliny vhodné do ložnice

Do ložnice se hodí také pokojové rostliny. S jejich množstvím to ale nepřehánějte a sáhněte po takových, které čistí vzduch. Mezi pokojové rostliny vhodné do ložnice řadíme:

  • levanduli,
  • lopatkovec,
  • břečťan.

Rostliny můžete naaranžovat na okenní parapety, popínavé druhy zavěsit na zeď naproti posteli a pokojovky, která mají rády stinná místa, položit do tmavých rohů.

Zdroj obrázku: FollowTheFlow - stock.adobe.com

Vybavte svou ložnici kvalitní postelí i spolehlivou matrací, pravidelně v ní uklízejte, zbavujte se prachu a vyšperkujte si ji podle svého. Pro pohodlí při spánku se postará luxusní ložní prádlo, zklidnit myšlenky před ulehnutím vám pomohou vhodné barvy a k čištění vzduchu v pokoji se nebojte sáhnout po pokojových rostlinách. Správnou atmosféru dodáte místnosti volbou jemného osvětlení v teplých tónech. Sestavte si na míru útulnou a vkusně zařízenou ložnici. Inspiraci můžete čerpat všude okolo sebe.

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

Truhlík CLASSIC

1 599 Kč
Shop

ROWICO Barová židle MANNING černá

4 699 Kč
Shop

ROWICO Barová židle SIERRA bílá

3 679 Kč
Shop

ROWICO Dřevěná barová stolička AUSTIN černá

3 069 Kč
Shop

ROWICO Dřevěná barová židle CARMEN černá

3 399 Kč
Shop

ROWICO Barová židle MANNING hnědá

4 699 Kč
Shop