logo Dekorace.cz

Jak vybrat ideální šatní skříň do ložnice?

Jakou roli hrají šatní skříně v našich domech a bytech? Především nám umožňují co nejlépe uspořádat skladování různých věcí. V případě šatní skříně v ložnici se obvykle jedná o oblečení členů domácnosti, ale i další drobnosti. Při výběru šatní skříně do ložnice je vhodné zvážit její velikost a způsob uspořádání jednotlivých polic, věšáků a zbývajícího prostoru uvnitř skříně. Nejlepší skříně jsou ty, které poskytují obrovské množství prostoru uvnitř a zároveň zabírají málo místa v místnosti.

  Funkční a prostorné šatní skříně do ložnice

Praktičnost šatní skříně do ložnice a její značný objem jsou při výběru tohoto rozměrného kusu nábytku klíčové. Je však třeba věnovat pozornost i vizuální stránce. Velká šatní skříň v ložnici je obvykle dominantním prvkem interiéru. Z tohoto důvodu stojí za to zvolit takový model, který vizuálně dobře ladí s designem interiéru. Na co dalšího byste měli při výběru šatníku dbát? Je třeba zvážit způsob otevírání dveří. Existují dva nejběžnější způsoby otevírání – posuvné dveře a skříně s výklopnými dveřmi. První z nich se dobře uplatní v místnosti, kde nezbývá mnoho prostoru pro otevření skříně a její pohodlné používání.

Skříně do ložnice mají obvykle dvoje nebo troje dveře, existují však i menší a větší. Čím větší skříň, tím více dveří, zásuvek nebo možností otevírání jinými způsoby obvykle má.

  Zrcadlové skříně do ložnice – kdy se vyplatí je zvolit?

Zrcadlové skříně jsou velmi oblíbené. Takový kus nábytku může v ložnici hrát větší roli než jen jako odkládací prostor, prvek interiéru místnosti. Zrcadlo umístěné na velké ploše (například na dveřích šatní skříně) totiž opticky zvětší každou místnost. O takovém řešení se vyplatí uvažovat v případě, že samotná ložnice není příliš velká – zejména po umístění velké skříně.

Skříně do ložnice se zrcadlem nám také umožňují prohlížet si v něm, což je od takového kusu nábytku často vyžadováno. Nemusíme pak montovat další zrcadlo, například zavěšovat na zeď. Pro mnoho lidí je možnost podívat se do zrcadla ihned po obléknutí velmi důležitou součástí ranní rutiny.

 Proč je estetická skříň do ložnice klíčovým designovým prvkem této místnosti?

V každém domě a bytě je ložnice místností, kde členové domácnosti odpočívají. Odpočinek bude mnohem příjemnější, když interiér pokoje bude obsahovat skříně do ložnice, které Vás vizuálně osloví. Proto stojí za to věnovat pozornost jeho stylu, respektive volbě správné barvy a tvaru. To je stejně důležité jako kapacita skříně nebo její rozdělení na jednotlivé police a věšáky.

V případě šatních skříní, které mají být umístěny v ložnici, stojí za to postarat se také o další vybavení. Velká šatní skříň může mít spoustu dalších polic, podstavců pro uložení drobných předmětů a také dostatek prostoru pro ramínka na oblečení. Další tyče ve skříni jsou také vždy vítány.

Zkontrolujte obchod: https://drevenakrajina.cz/skrine-do-loznice

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

Vánoční ozdoby v sadě 2 ks – Ego Dekor

399 Kč
Shop

Vánoční ozdoby v sadě 3 ks Three Kings – Casa Selección

139 Kč
Shop

Vánoční ozdoby v sadě 3 ks Santa Claus – Casa Selección

159 Kč
Shop

Vánoční ozdoby v sadě 4 ks – Casa Selección

999 Kč
Shop

Vánoční ozdoba – Casa Selección

139 Kč
Shop

Vánoční ozdoby v sadě 12 ks – Casa Selección

349 Kč
Shop