logo Dekorace.cz

Pohovka nebo rohová sedačka? Najděte pro svůj domov ideální řešení

Při pořizování sedací nábytku každý nový majitel stojí před nelehkou otázkou: jak v novém posezení zohlednit různorodé potřeby Vaší domácnosti a ještě při tom myslet na to, aby Váš nový pomocník také dobře vypadal?

Hlavně menší interiéry mohou při výběru nového nábytku představovat opravdovou výzvu a zachovat jejich vzdušnost společně s funkčností může být často velmi komplikované. Vyplatí se proto investovat čas do přesné specifikace dovedností, které od svého nábytku očekáváte, a také zvážení jeho vhodných rozměrů – přinášíme Vám proto přehled těch nejzásadnějších rozdílů mezi dvěma nejobvyklejšími typy posezení: rohovými sedačkami a pohovkami.

„Ten umí to a ten zase tohle“ – různorodé funkce Vašeho budoucího posezení

Ačkoli je možná řada z nás z minulosti zvyklá, že praktické dovednosti se mohou skrývat jen v obrovských sedacích soupravách a pohovky slouží výhradně k příležitostnému sezení, dnes už toto rozlišení v žádném případě neplatí. I menší pohovky dnes mohou překvapit polohovatelnými komponenty, úložným prostorem, nebo možností rozkladu spací plochy, které se kompaktně skrývají pod často překvapivě komfortními sedáky.

Přesto platí, že prostornější rohové sedačky díky větší „manévrovací ploše“ mnohdy dokážou obsáhnout více dovedností. Zatímco jedna část sedačky může skrývat rozkládací spací plochu, v otomanu (na který si můžete pohodlně „hodit nohy nahoru“) se ve velké řadě případů skrývá úložný prostor, který má navíc možnost být díky větším rozměrům nábytku prostornější. A prostor navíc se vždycky hodí! Právě rozměry sedačky navíc umožňují integrovat nejrůznější relaxační funkce, na které je v minimalistických pohovkách ne vždy nezbytné místo.

Účel světí sedačku – kde, proč a kolik nás tam bude?

Zatímco malou úspornou pohovkou můžete zútulnit leckterý kout Vašeho domova či kanceláře, obvykle velkorysejší sedací soupravy zaberou o poznání více místa a o jejich pořízení tak musíte dopředu mnohem více přemýšlet.

Při výběru Vašeho posezení je proto praktické se zamyslet, jaký účel bude nábytek primárně plnit. Zeje Vaše prostorná předsíň prázdnotou, a chtěli byste ji více „zabydlet“? Nebo hledáte do menšího obývacího pokoje či pokoje pro hosty zútulnění, ale nechcete prostor zahltit zbytečně honosným nábytkem? Pak pro Vás bude skvělým řešením úsporná pohovka, která poslouží jako menší odpočinkové místo, zároveň ale umí působit dostatečně nenápadně. Toužíte naopak po velké dávce pohodlí pro větší rodiny nebo setkání přátel? Pak je pro Vás vhodnější volbou prostorná rohová sedací souprava nabízející vyšší počet míst k sezení, která efektivně využívá prostor rohu v místnosti, a jejíž hlavní prioritou je péče o Vaše maximální pohodlí.

Přestože nemusí působit tak reprezentativně a sofistikovaně jako elegantní pohovka, její přednosti spočívají v orientaci na pohodlí a praktičnost, kterou využijí hlavně rušné multifunkční interiéry, ve kterých musí jeden kus nábytku umět zastat více dovedností.

Investovat nebo ušetřit? Velká nutně neznamená drahá a zase naopak

S množstvím funkcí, dovedností a rozměry Vašeho nového nábytku kráčí ruku v ruce přirozeně také jeho cena. Ne každý ji vnímá jako rozhodující kritérium výběru nového posezení a ne každý zase právě nyní hledá posezení, na kterém chce prosedět zbytek života. Ochota do pohovky či sedačky investovat se tak přirozeně různí podle aktuálních potřeb zákazníků a s ohledem na její účel se proměňuje. Doporučujeme proto ve Vašich úvahách o výběru zohlednit, na jak dlouho nábytek pořizujete a jak často jej budete využívat.

V Lumaxu nábytku se snažíme i menší kusy nábytku nabízet ve vysoké kvalitě, takže u nás naleznete řadu překvapivě variabilních pohodlných malých pohovek, stejně jako velkých všestranných prostorných sedacích souprav vyrobených z prvotřídních materiálů. Naleznete u nás však také jednoduché sedačky a pohovky, které díky skutečně minimalistickému funkčnímu pojetí nezatíží Vaši peněženku a jsou skvělým řešením například pro vybavení podnájmu nebo pro každého, kdo se s nábytkem nerad stěhuje. Každá pohovka, malá sedačka či velká rohová sedací souprava zkrátka přináší své výhody a je jen a pouze otázkou přání a priorit, které z nich dáte u sebe doma prostor.

Článek vznikl ve spolupráci s internetovým obchodem Lumax nábytek - místem, kde najdete kvalitní sedací soupravy a rohové sedací soupravy.

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

Nástěnný obraz na plátně Red Trees, 45 x 45 cm

809 Kč
Shop

Sada 2 obrazů Canvart Galilo

1 390 Kč
Shop

Nástěnný obraz na plátně Boat, 45 x 45 cm

569 Kč
Shop

Obraz Canvart Cantoro, 28 x 38 cm

489 Kč
Shop

Nástěnná reprodukce na plátně Michelangelo, 40 x 30 cm

469 Kč
Shop

Reprodukce obrazu August Macke - Tegernsee Landscape, 50 x 60 cm

999 Kč
Shop