logo Dekorace.cz

Podle čeho vybrat konferenční stolek?

Konferenční stolek je většinou malý, nenápadný kus nábytku, s jehož výběrem si hlavu příliš nelámeme. Ale není to škoda? Vždyť konferenční stolek dotváří ráz celého pokoje, je středem každého setkání u kávy s rodinou nebo přáteli a i když někdy zmizí pod záplavou nejrůznějších věcí, bez něj by to nebylo ono.

Nadčasový design

Konferenční stolek by měl být praktický, kvalitní a hezký, ale i nadčasový. Nejspíš ho totiž nebudete chtít měnit pokaždé, když vymalujete nebo pořídíte nový potah na pohovku. Dobrou volbou je například konferenční stolek dřevo kov, který zapadne prakticky do jakéhokoliv interiéru. Kovové podnože různých tvarů zase vypadají moderně, ale skýtají i prostor pro uložení bedýnek vyrobených na míru, do kterých můžete umístit vše, co se hodí mít v obývacím pokoji po ruce.

Správná velikost

A jaká je ideální výška konferenčního stolku? Záleží na pohovce. Pokud bude příliš nízký, budete se muset hrbit, pokud příliš vysoký, bude vám bránit ve výhledu. Optimální je, aby deska stolku byla ve stejné úrovni jako sedací plocha gauče, křesel či taburetů.

Konferenční stolek by měl být rozměrově úměrný sedačce, ale i celé místnosti. Zde samozřejmě záleží i na vašich preferencích a potřebách. Pokud je váš obývací pokoj častým centrem pohoštění, budete potřebovat více odkladového prostoru, než když na něj budete pokládat jen ovladač a knihu.

Bezpečí především

Máte malé děti? Pak i je zahrňte do úvahy o nejlepším konferenčním stolku. Jistě tušíte, že ostré hrany, skleněná deska nebo lesklé lamino asi nebudou to pravé – jednak hrozí nebezpečí úrazu, jednak budete okolo stolku neustále běhat s hadrem a leštěnkou. Lehké a vysoké stolky lze zase poměrně snadno převrhnout.

V neposlední řadě se vám stolek musí líbit. A měl by se vám líbit třeba i za několik let, proto nešetřete na kvalitě. Poškrábaná a otlučená deska asi nebude to pravé ořechové.

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

Vánoční ozdoby v sadě 2 ks – Ego Dekor

399 Kč
Shop

Vánoční ozdoby v sadě 3 ks Three Kings – Casa Selección

139 Kč
Shop

Vánoční ozdoby v sadě 3 ks Santa Claus – Casa Selección

159 Kč
Shop

Vánoční ozdoby v sadě 4 ks – Casa Selección

999 Kč
Shop

Vánoční ozdoba – Casa Selección

139 Kč
Shop

Vánoční ozdoby v sadě 12 ks – Casa Selección

349 Kč
Shop