logo Dekorace.cz

Z jakých typů regálů můžete vybírat? Nabídka vás možná překvapí

Nejde obecně říci, že například celokovový regál je nejlepší. Bude totiž záviset na vašich preferencích a na tom, jakým způsobem budete chtít svůj regál používat. Výrobci si toto uvědomují, a proto můžete narazit na celou spoustu regálů, které nabízí speciální využití. To ovšem neznamená, že takový regál nemůžete využít jiným způsobem. A z jakých typů lze vybírat?

Rohový regál

Rohový regál je v podstatě univerzální regál, na který můžete umístit cokoli. Jeho výhodou je to, že využívá i hluché místo, které by mohlo být hluché. Například v případě, že byste se rozhodli dát do rohu klasickou skříň. Díky rohovému regálu můžete lépe využít prostor, což se může hodit zejména v menších místnostech. Je dobré, když rohový regál disponuje výklopným mechanismem polic, abyste se pohodlně dostali do všech jeho částí.

Nástěnný regál

Pokud potřebujete uvolnit místo na zemi, můžete si vybrat nástěnný regál. Ten se zavěsí na vertikální zeď. Ušetří sice místo na podlaze, avšak na druhé straně může být jeho nosnost nižší.

Regály vhodné pro správu kabelů

Některé kabely nabízí speciální funkci pohodlné správy kabelů. Jedná se o speciální vestavěné žlaby pro vedení kabelů nebo o různé kroužky, kterými kabely provlečete, aby nezavazely. Pokud je váš regál nemá, můžete mít problémy se skladováním některých elektronických zařízení.

Regály podle materiálů

V současné době jsou zastoupeny tři hlavní materiály, ze kterých se regály vyrábí: kov, dřevo, plast. Každý z těchto materiálů má své výhody a nevýhody:

  • Kov – považujeme jej za nejodolnější, dejte si ale pozor na to, z jakého materiálu byly vyrobeny police. Je ošetřen proti korozi, takže odolá i nějaké té vlhkosti. Má největší nosnost a je nejpevnější.
  • Dřevo – vypadá velmi dobře, takže je klidně můžete použít také do interiéru. Nevýhodou může být nižší odolnost a zejména náchylnost vůči vlhkosti. Dřevěné regály mohou mít vyšší hmotnost a přitom nižší nosnost.
  • Plast – je nejlehčí, ale má také nízkou hmotnost. Dostupný je v mnohých barevných provedeních, hodí se i do interiéru (například do dětského pokoje).

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

LED svíčky v sadě 2 ks (výška 25 cm) Flamme Stripe – Star Trading

399 Kč
Shop

Košík na dřevo – Gentlemen's Hardware

999 Kč
Shop

LED svíčka (výška 12,5 cm) Flamme Leaf – Star Trading

449 Kč
Shop

Kovový stojan na květiny ø 35 cm Retiro – Light & Living

6 690 Kč
Shop

LED svíčka (výška 10 cm) Flamme Leaf – Star Trading

369 Kč
Shop

LED svíčka (výška 12,5 cm) Flamme Dot – Star Trading

349 Kč
Shop