logo

Jakými dekoracemi vyladíte interiér? Plastovými květináči

Mezi běžné součásti moderních interiérů bezesporu patří nejrůznější pokojové rostliny. Ty usazujeme do květináčů a obalů, jež mají nesporný dekorativní ráz. Vždy při pořizování jakékoliv květiny přemýšlíme zároveň nad tím, v jaké nádobě ji pěstovat, aby se ji dařilo, a ona kombinace dokonale zapadla do našeho bydlení.

Pakliže si chcete zvelebit svůj byt nějakými novými pokojovkami, nezapomeňte také na obaly. Aby tyto rostliny co nejvíce prospívaly a byly zkrátka krásné, vyberte jim parádní a moderní plastové květináče.

Proč vsadit na plastové květináče?

Předpokladem správné péče o rostliny doma i venku je volba vhodného obalu. A ten nemusí být nudný a obyčejný. Zohlednit estetickou stránku je vždy žádoucí. Spojení vynikajících užitných vlastností a moderního designu nabízí plastové květináče. Plast je pro pokojové rostliny skvělou volbou. Tyto květináče jsou lehké, přitom odolné. Jejich obrovskou výhodou je nerozbitnost. Stává se, že při zálivce rostlinu musíte z obalu vyndat, jak tomu bývá často u orchidejí. Květináč vám ale může nešťastnou náhodou spadnout, ale vy můžete být v naprostém klidu. Navíc, tyto nádoby jsou v současné době naprosto dokonalé. Plast věrně imituje jiné materiály, o obrovské škále barev, tvarů a velikostí toho lze hovořit spoustu.

Plastové obaly si zanechávají svou barevnost stálost, takže je bez obav postavte na okenní parapet. Vlivem UV záření rozhodně nevyblednou. Hodí se také na podlahu, poličku, konferencí stůl, barový pult, větší umyvadlo, zkrátka kdekoliv. Tím, jak jsou lehké a nepoškrábou povrch, na kterém stojí, je jejich umístění neomezené.

Co říkají trendy?

Trendy se prolínají i vy bytovém designu, takže se jim nevyhýbají ani dekorace. Pokud chcete byt vyladit do moderního stylu, volte květináče barevně a tvarově střídmé, ideálně v neutrálních tónech. Krása tkví v jednoduchosti. Absolutně nic nezkazíte bílým květináčem, který vždy vytvoří dojem čistého a jemného doplňku. Mezi další trendové barvy se řadí krémová, šedá, antracitová, černá a hnědá. Interiérovým trendem posledních let je umístění velkých a vysokých nádob do volného prostoru v bytě, případně i k nábytku. Tímto prvkem vaše bydlení neskutečně prokoukne. Co se týče povrchů, luxusně vypadá lesklé, hladké provedení.

Do vysoce moderních interiérů se hodí betonové květináče či různě strukturované nádoby. Efektně vypadají vlnky, rýhy apod.

Naopak do venkovsky laděných bytů, chat a chalup jsou skvělou volbou např. květináče s krajkou či vyplétaným motivem. Tyhle obaly potěší i všechny romantické duše.


Máte-li rádi netradiční a originální design, pak vás jistě oslní květináče tvořené vnějším a vnitřním obalem s 3D efektem. Barevné kombinace podtrhnou moderní ráz těchto plastových obalů.

Květináče nejen na květiny

Nádoby tohoto charakteru nemusí posloužit jen pro pokojové a exteriérové rostliny. Jejich použití je komplexnější. Vytvořte si z jejich pomocí velikonoční dekorace, jarní, vánoční, podzimní či jiné sezónní aranžmá. S těmito květináči se velmi dobře pracuje a jako základny jsou skvělou možností. Otevírá se vám kreativní prostor pro další dekorativní prvky v bytě i venku.

Dali jsme vám podnět k nákupu nových plastových květináčů? Nebudete litovat, když navštívíte stránky harasim.info, specialistu na květináče do interiéru a exteriéru. Zde naleznete široký sortiment nádherných, moderních a stylových kousků. Zde si nejde nevybrat!

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

Zelená dekorativní kovová soška ovečky Dakls

209 Kč
Shop

Umělá dekorativní kytice hortenzií a růži Dakls Pessa

219 Kč
Shop

Světle zelená dekorativní kovová soška ovečky Dakls

209 Kč
Shop

Matně černá soška PT LIVING Origami Bunny, výška 17 cm

689 Kč
Shop

Růžová dekorativní kovová soška ovečky Dakls

209 Kč
Shop

Matně bílá soška PT LIVING Origami Standing Dog, výška 20,8 cm

1329 Kč
Shop