logo

Oživte svůj domov pomocí stylových dekorací

Krásné a útulné bydlení je snem mnoha lidí. Ne vždy je ale dostatek peněz na to, aby mohli využít služeb bytového designera, který by byt či dům opatřil stylovým nábytkem a dekoracemi. Nemusíte být ale milionáři nato, abyste svému domovu vdechli špetku potřebného kouzla. Jediné, co k tomu potřebujete jsou totiž správně zvolené dekorace.

Stačí si prolistovat jakýkoliv bytový časopis a rázem na vás vykouknou stylové pohovky, lampy, koberečky a obrazy. Nemusíme dodávat, že veškeré takto vystavené zboží je opatřeno náležitou cenovkou. Ta poměrně často bývá jednou z hlavních příčin, kvůli které se rozhodnete si daný kousek nekoupit.

Každý večer se pak vracíte do bytu, který je prost jakýchkoliv obrazů a obrázků a chybí mu i tak zásadní věc, jakou je zcela obyčejná lampa na čtení v posteli.

Někteří lidé (a většinou jsou to spíše muži) mají dokonce pocit, že dekorace vůbec nepotřebují. Z jejich úhlu pohledu se totiž často jedná o zcela zbytečné “lapače prachu”.

To ale není vůbec pravda. Řada bytových dekorací a doplňků má totiž krom estetické funkce i funkci praktickou.

Pojďte se spolu s námi podívat, jak i vy můžete vylepšit svůj interiér tak, aby vypadal nádherně.

Proč dát doplňkům šanci?

Využití doplňků při zařizování interiéru je jedním z nástrojů, jak vašemu bydlení dodáte krásu a styl. Váš osobní prostor také zaplníte předměty, které vám jsou blízké a které potenciálním návštěvám ozřejmí, s kým mají tu čest.

Celkově můžeme bytové doplňky zařadit do několika kategorií. Těmi jsou:

  • Stálé doplňky a dekorace
  • Sezónní dekorace
  • Praktické dekorace a doplňky

Stálé doplňky a dekorace

Co se týče stálých doplňků a dekorací, pak nad složením této skupiny není potřeba dlouze přemýšlet. Jedná se především o nástěnné obrazy a nálepky, okrasné květináče, stolní i stojací lampy, lustry, koberečky a celou řadu dalších předmětů. Díky těmto prvkům působí interiér útulně a zabydleně.

Jak už samotný název této kategorie napovídá, tyto dekorace se v průběhu roku nijak zásadně nemění. K jejich nahrazení dochází zpravidla až v případě, kdy buď doslouží, nebo vás jejich vzhled přestane bavit.

Vhodný obraz do interiéru může vypadat třeba takto: http://www.obrazynastenu.cz/tridilny-umelecky-obraz-golden-gate-san-francisco-na-stenu-90x30cm-F004747F9030

Sezónní dekorace

Do této kategorie spadají převážně dekorace, kterými si lidé zdobí byt v průběhu svátků. Jedná se o vánoční stromečky, adventní věnce, svícny, světelné řetězy, velikonoční zajíčky, osení, malovaná vejce, sošky čarodějnic, černých koček, dýní a celou řadu dalších.

Sezónní mohou být ale i nejrůznější přehozy přes sedačku, povlečení či dekorativní polštářky. V létě jsou velmi oblíbené polštáře s motivem pláže, květin a tropického ovoce. V zimě pak lidé nejčastěji volí polštáře s hvězdami, vločkami či s motivy lesních zvířat.

Součástí interiéru bývají zpravidla i bytové vůně. O ty se postarají vonné svíčky, vonné tyčinky, aromatické oleje či nejrůznější vonné difuzéry. Ačkoliv je difuzér považován spíše za stálé vybavení interiéru, z hlediska použitých vůní během roku jsme se rozhodli jej zařadit do sezónních bytových prvků.

Výhodou vůní je také to, že je během roku můžete použít i k léčebným účelům.

Mezi nejobvyklejší vůně do bytu patří:

  • Eukalyptus (odpuzuje hmyz, působí antibakteriálně)
  • Levandule (uklidňuje a pomáhá při usínání)
  • Borovice (pomáhá při nachlazení, zvyšuje obranyschopnost organismu)
  • Citronová tráva (osvěžuje mysl, snižuje stres)
  • Vánoční vůně, které vás naladí na sváteční atmosféru

A celá řada dalších.

Stylový difuzér na vůni najdete třeba zde: https://www.alchymystique.cz/eshop/aroma-difuzer-misticka-tmava

Pokud se pro rozhodnete praktikovat aromaterapii, dbejte na to, abyste do difuzéru či aroma lampy dávali vhodný typ oleje. Také pečlivě čtěte instrukce na lahvičkách. Některé z těchto olejů jsou totiž nevhodné pro používání na tělo (takže je nelze doporučit ani jako olej do koupele či na masáž). Zpravidla tyto přípravky nejsou určené ani k vnitřnímu použití.

Praktické dekorace a doplňky

Do této kategorie můžeme zařadit nejrůznější věšáky, stojany na deštníky, lampy (jak už stolní, tak i ty nástěnné a stojací), hodiny a zrcadla.

Jak už samotný název této sekce napovídá, jedná se o doplňky, které denně používáme a které velkou měrou přispívají k tomu, že vše v lidském životě funguje přesně jako hodinky.

Co se týče nástěnných hodin, ty se vám budou hodit především v kuchyni a v pracovně. O jejich umístění lze uvažovat i v obývacím pokoji. Naopak se jejich instalaci vyhněte v koupelně a v ložnici, kde by vám měl společnost dělat pouze kvalitní budík.

V případě zrcadel vycházejte především z vlastních potřeb. Zrcadlo zcela určitě patří do koupelny, do ložnice či šatny a vhodné je i jeho umístění v předsíni, kde můžete kontrolovat svůj vzhled před odchodem z domu.

Další tipy, kam v bytě či domě umístit zrcadlo najdete zde: https://www.pravydomov.cz/kam-vsude-po-byte-se-hodi-umistit-zrcadla/

Správně zvolené doplňky zkrátka bytu či domu dodávají potřebný charakter. Ale nejen to. Díky nim může být váš život mnohem hezčí a příjemnější. Další zajímavé články naleznete například v online časopisu pro ženy.

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

Zelená dekorativní kovová soška ovečky Dakls

209 Kč
Shop

Umělá dekorativní kytice hortenzií a růži Dakls Pessa

219 Kč
Shop

Světle zelená dekorativní kovová soška ovečky Dakls

209 Kč
Shop

Matně černá soška PT LIVING Origami Bunny, výška 17 cm

689 Kč
Shop

Růžová dekorativní kovová soška ovečky Dakls

209 Kč
Shop

Matně bílá soška PT LIVING Origami Standing Dog, výška 20,8 cm

1329 Kč
Shop