logo

Oživte svůj domov pomocí stylových dekorací

Krásné a útulné bydlení je snem mnoha lidí. Ne vždy je ale dostatek peněz na to, aby mohli využít služeb bytového designera, který by byt či dům opatřil stylovým nábytkem a dekoracemi. Nemusíte být ale milionáři nato, abyste svému domovu vdechli špetku potřebného kouzla. Jediné, co k tomu potřebujete jsou totiž správně zvolené dekorace.

Stačí si prolistovat jakýkoliv bytový časopis a rázem na vás vykouknou stylové pohovky, lampy, koberečky a obrazy. Nemusíme dodávat, že veškeré takto vystavené zboží je opatřeno náležitou cenovkou. Ta poměrně často bývá jednou z hlavních příčin, kvůli které se rozhodnete si daný kousek nekoupit.

Každý večer se pak vracíte do bytu, který je prost jakýchkoliv obrazů a obrázků a chybí mu i tak zásadní věc, jakou je zcela obyčejná lampa na čtení v posteli.

Někteří lidé (a většinou jsou to spíše muži) mají dokonce pocit, že dekorace vůbec nepotřebují. Z jejich úhlu pohledu se totiž často jedná o zcela zbytečné “lapače prachu”.

To ale není vůbec pravda. Řada bytových dekorací a doplňků má totiž krom estetické funkce i funkci praktickou.

Pojďte se spolu s námi podívat, jak i vy můžete vylepšit svůj interiér tak, aby vypadal nádherně.

Proč dát doplňkům šanci?

Využití doplňků při zařizování interiéru je jedním z nástrojů, jak vašemu bydlení dodáte krásu a styl. Váš osobní prostor také zaplníte předměty, které vám jsou blízké a které potenciálním návštěvám ozřejmí, s kým mají tu čest.

Celkově můžeme bytové doplňky zařadit do několika kategorií. Těmi jsou:

  • Stálé doplňky a dekorace
  • Sezónní dekorace
  • Praktické dekorace a doplňky

Stálé doplňky a dekorace

Co se týče stálých doplňků a dekorací, pak nad složením této skupiny není potřeba dlouze přemýšlet. Jedná se především o nástěnné obrazy a nálepky, okrasné květináče, stolní i stojací lampy, lustry, koberečky a celou řadu dalších předmětů. Díky těmto prvkům působí interiér útulně a zabydleně.

Jak už samotný název této kategorie napovídá, tyto dekorace se v průběhu roku nijak zásadně nemění. K jejich nahrazení dochází zpravidla až v případě, kdy buď doslouží, nebo vás jejich vzhled přestane bavit.

Vhodný obraz do interiéru může vypadat třeba takto: http://www.obrazynastenu.cz/tridilny-umelecky-obraz-golden-gate-san-francisco-na-stenu-90x30cm-F004747F9030

Sezónní dekorace

Do této kategorie spadají převážně dekorace, kterými si lidé zdobí byt v průběhu svátků. Jedná se o vánoční stromečky, adventní věnce, svícny, světelné řetězy, velikonoční zajíčky, osení, malovaná vejce, sošky čarodějnic, černých koček, dýní a celou řadu dalších.

Sezónní mohou být ale i nejrůznější přehozy přes sedačku, povlečení či dekorativní polštářky. V létě jsou velmi oblíbené polštáře s motivem pláže, květin a tropického ovoce. V zimě pak lidé nejčastěji volí polštáře s hvězdami, vločkami či s motivy lesních zvířat.

Součástí interiéru bývají zpravidla i bytové vůně. O ty se postarají vonné svíčky, vonné tyčinky, aromatické oleje či nejrůznější vonné difuzéry. Ačkoliv je difuzér považován spíše za stálé vybavení interiéru, z hlediska použitých vůní během roku jsme se rozhodli jej zařadit do sezónních bytových prvků.

Výhodou vůní je také to, že je během roku můžete použít i k léčebným účelům.

Mezi nejobvyklejší vůně do bytu patří:

  • Eukalyptus (odpuzuje hmyz, působí antibakteriálně)
  • Levandule (uklidňuje a pomáhá při usínání)
  • Borovice (pomáhá při nachlazení, zvyšuje obranyschopnost organismu)
  • Citronová tráva (osvěžuje mysl, snižuje stres)
  • Vánoční vůně, které vás naladí na sváteční atmosféru

A celá řada dalších.

Stylový difuzér na vůni najdete třeba zde: https://www.alchymystique.cz/eshop/aroma-difuzer-misticka-tmava

Pokud se pro rozhodnete praktikovat aromaterapii, dbejte na to, abyste do difuzéru či aroma lampy dávali vhodný typ oleje. Také pečlivě čtěte instrukce na lahvičkách. Některé z těchto olejů jsou totiž nevhodné pro používání na tělo (takže je nelze doporučit ani jako olej do koupele či na masáž). Zpravidla tyto přípravky nejsou určené ani k vnitřnímu použití.

Praktické dekorace a doplňky

Do této kategorie můžeme zařadit nejrůznější věšáky, stojany na deštníky, lampy (jak už stolní, tak i ty nástěnné a stojací), hodiny a zrcadla.

Jak už samotný název této sekce napovídá, jedná se o doplňky, které denně používáme a které velkou měrou přispívají k tomu, že vše v lidském životě funguje přesně jako hodinky.

Co se týče nástěnných hodin, ty se vám budou hodit především v kuchyni a v pracovně. O jejich umístění lze uvažovat i v obývacím pokoji. Naopak se jejich instalaci vyhněte v koupelně a v ložnici, kde by vám měl společnost dělat pouze kvalitní budík.

V případě zrcadel vycházejte především z vlastních potřeb. Zrcadlo zcela určitě patří do koupelny, do ložnice či šatny a vhodné je i jeho umístění v předsíni, kde můžete kontrolovat svůj vzhled před odchodem z domu.

Další tipy, kam v bytě či domě umístit zrcadlo najdete zde: https://www.pravydomov.cz/kam-vsude-po-byte-se-hodi-umistit-zrcadla/

Správně zvolené doplňky zkrátka bytu či domu dodávají potřebný charakter. Ale nejen to. Díky nim může být váš život mnohem hezčí a příjemnější. Další zajímavé články naleznete například v online časopisu pro ženy.

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

Malování podle čísel - KOTĚ NA PLOTĚ MEZI LISTY Rozměr: 80x120 cm, Rámování: bez rámu a bez vypnutí plátna

1794 Kč
Shop

Malování podle čísel - KOTĚ NA PLOTĚ MEZI LISTY Rozměr: 80x120 cm, Rámování: vypnuté plátno na rám

2298 Kč
Shop

Malování podle čísel - KARLŠTEJN Rozměr: 80x100 cm, Rámování: bez rámu a bez vypnutí plátna

1658 Kč
Shop

Malování podle čísel - KARLŠTEJN Rozměr: 40x50 cm, Rámování: bez rámu a bez vypnutí plátna

440 Kč
Shop

Malování podle čísel - KARLŠTEJN Rozměr: 80x100 cm, Rámování: vypnuté plátno na rám

2099 Kč
Shop

Malování podle čísel - KOTĚ NA PLOTĚ MEZI LISTY Rozměr: 40x60 cm, Rámování: vypnuté plátno na rám

776 Kč
Shop