logo Dekorace.cz

Kdy je sada venkovního nábytku nejlepší volbou?

Přemýšlíte, zda je sada venkovního nábytku dobrou volbou, nebo by možná bylo lepší rozhodnout se pro jednotlivé prvky nakupované samostatně? Jak se rozhodnout v této oblasti?

Sada venkovního nábytku ideální pro velkou plochu

Máte k dispozici skutečně velký prostor? Velká sada venkovního nábytku bude tím nejrychlejším řešením, které umožní správné zařízení místa, kde budete přijímat návštěvy - což je pravděpodobně váš záměr. Je totiž třeba pamatovat na to, že spojení náhodných prvků, včetně několik sezón starého nábytku, může prostě vypadat nepěkně a způsobit, že - bohužel – zahrada nebude vypadat stylově a konzistentně.

Volba pro ty, kdo nemají čas

Nákup sady se výborně osvědčí také v případě, kdy nemáte mnoho znalostí a zkušeností z oblasti aranžování a bojíte se, že nábytek zakoupený zvlášť nebude dohromady ladit. Pokud se rozhodnete pro hotovou sestavu, bude tento úkol provedený za vás. Postačí, že si zvolíte sadu, která vám bude nejvíce vyhovovat z vizuálního i barevného hlediska, čímž prakticky bez žádného úsilí vytvoříte ve své zahradě výjimečný prostor.

Sady venkovního nábytku nepatří k nejlevnějším. Jak je však vidět, v mnoha případech stojí za to se rozhodnout pro takový nákup a tímto způsobem rychle zařídit místo u domu nebo bytu tak, aby hned vypadalo skutečně dobře.

Kompletní venkovní sada s pohovkou na velkou plochu

Pokud se jedná o kompletní venkovní sadu, nejčastěji obsahuje pohovku, lehátko, nízké sedátko a stolek. Samozřejmě velikost takové sady může být různá, na což má vliv především pohovka, která nakonec nemusí být vůbec pouze jedna. Často je totiž v nabídkách jedná velká nebo dvě menší, případně rohová pohovka, která je skutečně hezká. Často bývá doplněna křeslem, především u moderní sady venkovního nábytku.

Venkovní sada se stolem

Osoby, které by chtěly místo pohovky raději židle, si mohou klidně zvolit i tuto možnost. Židle se prodávají obyčejně s vyšším, mnohdy rozkládacím stolem, který umožňuje pohodlné jídlo během akcí různého druhu. Počet židlí v takové sadě je nejčastěji 6 až 8 kusů, i když je možné koupit ještě větší sady. Je také možné přikoupit menší stolek ze stejné sady a umístit ho např. v blízkosti grilu.

Mini sada na terasu

O něco menší sady se osvědčí také na balkónech v panelákových domech. Samozřejmě, zde je zvlášť důležitá velikost místa, které můžete využívat. Proto je třeba před nákupem přesně určit, jaké by měly být optimální rozměry nového nábytku, aby byl na balkóně možný volný pohyb i tehdy, když na něm bude několik osob.

Jak dobře vidíte, ve skutečnosti je, pokud jde o sady venkovního nábytku, možných řešení skutečně mnoho. Volba je závislá především na místě, které zařizujete, a také na tom, jak hodně nábytku potřebujete, abyste mohli pohostit přátele a rodinu a společně trávit volný čas.

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

Rohová rozkládací sedací souprava ETNA II MODEL 2 Pravá Šedá

9 299 Kč
Shop

Rohová rozkládací sedací souprava ETNA II MODEL 2 Pravá Hnědá

9 299 Kč
Shop

Rohová rozkládací sedací souprava ETNA MODEL 2 Pravá Hnědá

7 499 Kč
Shop

Rohová rozkládací sedací souprava ETNA II MODEL 2 Pravá Černá

9 299 Kč
Shop

Rohová rozkládací sedací souprava ETNA MODEL 2 Levá Černá

7 499 Kč
Shop

Rohová rozkládací sedací souprava ETNA MODEL 2 Levá Šedá

7 499 Kč
Shop